EyeEm - Pochwal się swoimi fotkami

Chciałbym polecić fajna pakę dla fotografów, oprócz wstawiania swoich zdjęć możesz na nich zarabiać jeśli znajdzie się chętny na nie. Taki fotograficzny portal. Zapraszam, mam dopiero 2 zdjęcia ale dojdzie jeszcze coś. @jack_szew.

1 polubienie

Kiedyś rozważałem to jako alternatywa dla instagramu! Tak samo jak vsco. Jesteś tam zamiast Insta? Razem z Insta?

Od marca jestem bez FB i bez Insta, tam jest bardziej spokojnie, nie można tego porównywać do Instagramu.

1 polubienie

eyeem

Takie coś mi wyskakuje w Firefoxie jak wchodzę na ich stronę. Pamiętajcie aby ustawiać wszędzie unikalne hasła, nigdy nie wiadomo gdzie może być leak :wink:

1 polubienie

A próbowałeś w aplikacji?

1 polubienie

Ale to bez znaczenia. Jak dali sobie ukraść źle zabezpieczone i nieszyfrowane hasła to wyciekły niezależnie od tego, czy ktoś się logował przez stronę, czy w aplikacji.

2 polubienia

Z czego te foty, tez ze smartfona?

Ale tu nie chodzi czy się mogę zalogować lub nie (a mogę), tylko że mieli wyciek danych ponad 10 mln kont rok temu. Napisałem to tylko taki informacyjnie.

1 polubienie

Yep, tylko z komórki :slight_smile:

1 polubienie

Ja na EyeEm jestem już chyba kilka lat i nawet parę zdjęć udało mi się sprzedać. Jednak jakiś czas temu odinstalowałem aplikację, nie chciałem już mieć dwóch do zdjęć i pozostałem tylko przy IG, choć coraz mocniej mnie Instagram drażni.

1 polubienie

@pawelorzech, coś dla ciebie, skoro focisz tylko telefonem.
Adonit PhotoGrip. Coś pięknego i nie drogo. Są wersje jak ta, gole i są wersje ze smyczą, pokrowcem i trójnogiem, ale dwa razy droższe.

1 polubienie

Ale to się trochę mija z celem. Przecież cały urok robienia zdjęć telefonem to to, że po pstryknięciu zdjęcia wsadza się iPhone’a do kieszeni i zapomina, że mamy przy sobie całkiem dobry aparat.
Jeszcze rozumiem obiektywy, jak ktoś się upiera, bo są niewielkie. Ale takiego kloca brać ze sobą na spacer?

Jaki klocek, to mała plastikowa nakładka na telefon która bardzo polepsza chwyt. Ale każdy lubi co innego, mi to bardzo poprawia, polepsza fotografowanie, telefon i tak przenoszę w nerce wiec nie ma różnicy te kilka cm.

Ano, jak nosisz na sobie bagażnik, to zupełnie co innego :slight_smile:
Ja staram się zawsze unikać plecaków/toreb, kiedy nie muszę nic ze sobą zabierać, wiec dla mnie takie coś byłoby problemem.

BTW. Nie ma jeszcze aplikacji, ale to może być całkiem ciekawa alternatywa dla Instagramu: https://pixelfed.de/

Taki Instagram, ale w federvise. Jak Mastodon i Twitter. :slight_smile:

1 polubienie

odkopię temat, jakiś czas temu zaczęłam używac, zamiast EyeEm

Jest to płatne, ale dzięki temu dane są moje. Przynajmniej tak się reklamują :smiley: Moze kogoś to zainteresuje :smile:

Fajne jest to, ze można szukać zdjęć po np. modelu obiektywu którym zostały wykonane, albo modelu body itd. daje to dużo możliwości inspiracji imo.

2 polubienia