Edycja zdjęć

O dziwo jeszcze nie było tego tematu, albo jestem ślepy. Napiszcie na jakiej platformie i za pomocą jakich aplikacji obrabiacie zdjęcia?

Platforma: Android
Appki: Dość długo korzystałem z Picsay Pro, ale przerzuciłem się na Snapseeda. Jest dość prosty w użytkowaniu i ma wszystko, czego potrzebuję (również obróbkę RAWów). Miałem też krótki epizod z Lightroomem, ale jakoś mnie specjalnie nie przekonał.

1 polubienie

U mnie Affinity Photo albo Pixelmator na iPadzie :+1:t2:

ja sie w ogole nie moge przeknac do czegokolwiek na mobilu w kwestii edycji zdjęć. Wole robić to na kompie - to kwestia przyzwyczajenia bo oczywiście można.
Próbuję robić to w lightroomie bo jak już wykupiony to aby jak najwięcej z tego wycisnąć.

Mac OS, Lightroom i czasem pixelmator.
iOS, Lightroom Mobile, czasem Focos naprawdę fajna appka do portretów z dużą głębią ostrości.

Darkroom / VSCO. Przez większość czasu korzystałem z VSCO, ale potem WSZYSTKO zaczęło kosztować - nie tylko filtry, ale toolsy… więc przeszedłem na Darkroom. Coś tam zapłaciłem, ale generalnie raz i teraz wszystko dobrze działa. Filtry są ładne, toolsy są dobre i dobrze działają, więc właściwie niczego więcej nie potrzebuję.

Pixelmator i Affinity Photo na iPad. Na iPhone Enlight (i z niego korzystam najczęściej).

Zdjęcia robione aparatem obrabiam w Lightroomie. Nie wyobrażam sobie chyba innej appki, chociaż zamierzam wprowadzić politykę cięcia subskrypcji bo mam tego zdecydowanie za dużo i chyba trzeba będzie się przerzucić na coś co mozna kupić raz.

W każdym razie lightroom jest dla mnie - w mojej percepcji - zdecydowanie najlepszy.

Mobilnie zdjęcia obrabaim w Photos by Apple, czasem w Google Photos.

Ja za Lightroom w wersji 6 zapłaciłem jednorazowo kilka lat temu i jakoś mi wystarcza.

I to była pewnie jedna z najlepszych Twoich decyzji zakupowych. Ja mega żałuję, że nie kupiłem Photoshopa CS6 czy Lightrooma. Chociaz… Adobe ostatnio puszcza low-ball’e i zaczyna straszyć ludzi sądami :stuck_out_tongue:

4 polubienia

A te z Allegro?

Android: Snapseed, jak na szybko to Google Photos.

Przez cały urlop robię i edytuje zdjęcia w Lightroom na iOS. Nie wiem dlaczego, ale tak jest zdecydowanie najszybciej i najwygodniej.

2 polubienia

ODKOPUJĘ, bo Pixelmator Pro jest -30% przez jakiś czas, może ktoś się akurat skusi :smiley: O dziwo cena niższa niż podczas ostatniego Black Friday (wtedy było -25%).

https://www.pixelmator.com/blog/2020/08/25/pixelmator-pro-reaches-10000-five-star-ratings-and-goes-on-sale/

1 polubienie