Edward Snowden - Permanent Record

Edward Snowden napisał książkę. Premiera - 17.09.2019.

Wow, trochę szalone, że ON napisał książkę. Jestem totalnie ciekawy i pewno wezmę od razu (chociaż wolałbym kindle edition, ale jeszcze nie widzę, żeby była możliwość).

Cena w UK - £20.

2 polubienia

W kraju Polska będzie to dostępne jakoś w preorderze? :sob:

Niestety, chyba PL nie jest postrzegana jako kraj.

5 polubień

Fair enough.

1 polubienie

W Polsce też jest pre-order:

:*

2 polubienia

Dziękuję za linkacza, going :airplane: preorder.

Czyli jednak, Polska to kraj.

O dziwo, ale potwierdzone info. :smiley:

BTW. Cena jest jakos tysiąc razy lepsza niż w UK. Gdyby tylko mozna bylo za te cenę kupić wersję anglojęzyczna…

Można wybrać wersje za pre-order za Free z 30 dniowym dostępem do Audible i potem wiadomix £7.99 p/m to taniej niż normalny audiobook £25.

Książka wychodzi 17 września to można kupić tuż przed premiera przesłuchać i zrezygnować z subskrypcji. Czyli cebulka smażona.

3 polubienia

Bardzo jestem ciekawy tej książki. Zamówiłem preorder także za troszkę ponad miesiąc będzie czytanie!

3 polubienia

Premiera jutro xD

Są już recenzje (nie czytałem jeszcze żadnej):

1 polubienie

Nie zrobiłem preordera, bez wątpienia przeczytam, bo to Snowden i jestem bardzo ciekawy, ale nie czuję presji, żeby pocisnąć już. Tak mi się zmieniło!

I jak? Kupił ktoś? Przeczytał fragmenty? Jakieś opinie?

Właśnie chciałem dokonać impulsywnego zakupu między przesiadkami ale zarówno Świat Książki jak i Empik nie mieli. Może dobrze, bo od takich książek tylko paranoi można dostać :crazy_face:

W ogóle w tej recenzji Guardiana którą linkowałem wyżej piszą, że Snowden wynosił dane na kartach SIM xD. W książce na szczęście jest coś innego, bo już zacząłem wątpić.

1 polubienie

Trochę by się nanosił - karta SIM ma max 256kb danych do zapisania. xD

Rubik’s cubes were used to smuggle data out of the NSA

In 2016’s Snowden , Joseph Gordon-Levitt, who plays the whistleblower, uses a Rubik’s cube with a memory card placed inside one of its blocks to get documents out of the secure NSA facility. Snowden told the film makers to include the scene but never disclosed to them if it really happened. It did.

He writes that he used mini- and micro-SD cards to take data from the NSA – but does not explain how he copied the information to the devices or encrypted it. The SD cards could take a whole day to be filled with data and encrypted. He stored them in Rubik’s cubes, in his sock, and “at my most paranoid, in my cheek, so I could swallow it if I had to”. The cubes were used as a way of distracting staff members and acting as a talking point.

1 polubienie

Martwiła mnie długa przerwa w podróży w Moskwie, gdzie mieliśmy czekać niemal 20 godzin na lot do Hawany. Znacznie bardziej bałem się jednak następnego etapu. Lot z Rosji na Kubę przecinał przestrzeń powietrzną NATO. Nie byłem szczególnie zachwycony perspektywą przelotu nad Polską, która w trakcie całego mojego życia robiła wszystko, żeby zadowolić amerykański rząd.

Polska gościła nawet tajne więzienia CIA, gdzie moi koledzy z wywiadu stosowali wobec więźniów „wzmocnione techniki przesłuchań”, co jest eufemizmem z czasów ery Busha oznaczającym tortury.

Jest i o nas - i niewiele się zmieniło…

8 polubień