Dystrybucja urządzeń Apple Polska

Sofcik pisze, cytuję: “Z tego co wiem – ostatecznym kryterium jest zawsze faktura autoryzowanego sprzedawcy.”, czyli można zrobić tak jak @_Kuba i zaktualizować info u Apple, albo po prostu zawozić/wysyłać do autoryzowanego serwisu z kopią dowodu zakupu.

1 polubienie

Odpowiedź dystrybutora :slight_smile:

Dzień dobry,

w sprawie reklamacji powinni się Państwo kontaktować z miejscem zakupu na podstawie dowodu zakupu.

Z naszej strony jedyna informacja jaką mogę udzielić, to taka, że wszystkie produkty pochodzące z naszej dystrybucji są nowe i oryginalnie zapakowane.

Jeżeli jest inaczej nasz klient jest o tym poinformowany.

Pozostałe kwestie proszę wyjaśniać w miejscu zakupu.

2 polubienia

Super w takim razie, że da się to rozwiązać w ten sposób.
Niemniej, nadal dziwna sprawa z samym rozpoczętym już okresem gwarancji.

Zobaczę na jakie wymienią mi w sobotę :slight_smile:

To trochę inside info.

AB czy inny dystrybutor biorąc sprzęt dostaje go z “szacowaną datą sprzedaży”. Jeśli więc coś leży na magazynie z pół roku to według check coverage gwarancja może już lecieć ale totalnie nie ma to wpływu, w takich sytuacjach można zadzwonić na infolinię jak zrobił to Kuba.

iPhone w dniu aktywacji łączy się pierwszy raz z serwerem więc data aktualizuje się samoczynnie, w przypadku słuchawek czy komputerów niestety nie ma na to możliwości.

Tak czy inaczje FV/Paragon dołączony do urządzenia w serwisie i gwarancja będzie uznana bo biegnie ona od dnia sprzedaży.

PS. Ciekawiej jest jak kupi się coś co dopiero przyjechało na magazyny, można ustrzelić +/- 2msc dodatkowej gwarancji xD

7 polubień

To chyba nie zadziała, jak przedstawisz dowód zakupu, nie? :wink:

Jak masz datę na plus to nie okazujesz dowodu zakupu bo serwis sprawdzi po SN aktywną gwarkę. Jak masz sytuację j.w. że kupujesz coś a według systemu połowa gwarancji minęła, to zabierasz ze sobą.

Wszystko jasne, dziękuję :blush:

1 polubienie

Z ciekawości sprawdziłem swoje AirPods. Kupione w Currys Uk. 2 msc rozbieżności na gwarancji

Pytanie takie mam - zbliża się premiera ajfonsa 14, mam plan zakupić wersję pro + airpods 3 + ładowarkę mag safe. Pracodawca mi daje 25% dofinansowania na tel oraz akcesoria jeśli będą na jednej fakturze z fonem.

Jeśli Apple mi to rozbije na 2-3 przesyłki (z powoodu różnych czasów dostawy, to dostanę jedną fakturę na wszystko, czy więcej (w zależności od iości przesyłek)?

Ma ktoś rozeznanie?

Info od kolegi, który pracował kiedyś w Apple.

3 polubienia

Jak rok romu zamawiałem MBA plus iPada, dostawa została podzielona i dostałem dwie faktury.

2 polubienia

Wobec tego sugerowałbym albo potwierdzić z supportem, albo ticknąć zbiorczą wysyłkę w ciemno.

1 polubienie

rok temu zamówiłem 13 Pro z akcesoriami - tel dostępny w 2-3 tygodnie, akcesoria od ręki,

jedno zamówienie z jednego koszyka - hajs pobrali w dwóch częściach, przysłali w dwóch paczkach, dostałem dwie faktury

1 polubienie

dzięki, to teraz muszę być szybki w preordery w takim razie.

2 polubienia