DNS w modemie Vectry

Czy jest na sali wąsacz posiadający modem Technicolor CGA4234 od Vectry w trybie open (z dostępem do modemu)? Chciałbym wiedzieć, czy można na nim ustawić ręcznie nowe DNS, czy może dostępne są tylko te narzucone przez operatora.

Od kilku dni bezskutecznie próbuję to ustalić, a niestety sam takowego modemu nie posiadam. Być może znajdzie się tutaj ktoś, kto będzie w stanie mi pomóc

Multimedia właśnie mi taki zainstalowała ale nie słyszałem nic o trybie open. W starym cisco nie miałem dostępu do niczego i tu też tak jest.

Vectra (i być może Multimedia też) udostępniła ostatnio tryb open, który otwiera dostęp do ustawień modemu. Ustawia się go tak samo jak tryb bridge – pojawia się jako dodatkowa opcja trybu pracy.

a jakiego adresu uzywasz aby sie podpiac? po kablu czy po wifi?

W przypadku mojego modemu (Arris, nie interesujący mnie Techniclolor) domyślnym adresem jest 192.168.0.1. Podobnie może być w przypadku TC choć może być też 192.168.1.1. Dostęp mam zarówno po WiFi jak i po kablu.

W modemach kablowych adresy DNS są pobierane z pliku konfiguracyjnego który jest pobierany z serwera operatora podczas logowania modemu.

Nie do końca. We wspomnianym trybie w modemach Arris można DNS ustawić ręcznie. Dlatego pytam również o Technicolor.

Tak, ale tryb open ma z założenia umożliwiać zmianę takich rzeczy.

Ja mam technicolora, ale niestety musiałbym to załatwiać przez najemcę, bo na niego jest umowa… i trochę też nie chce mi się bawić w ustawianie tego wszytkiego od nowa, bo już mam w całej sieci poprzypinane adresy z Mikrotika :smiley:

Jak nie będzie nikogo innego to się poświęcę :stuck_out_tongue:

Btw, czym się różni “open” od “open - zaawansowany”?

1 polubienie

Open - zaawansowany to ten sam open, który wyświetla się w polu jako wybrany. Opcja jest jedna, jakoś tak mają to dziwnie zrobione UX.

Pogrzebałem w internecie (bo pamiętałem tylko tyle, że mam technicolora) i okazuje się, że mój to nestety CGA2121… Sprawdzić mimo wszystko?

Akurat na tym się nie da także nie musisz :slight_smile: ale dzięki wielkie za chęć pomocy

moj to tez CGA 2121