Dark czy Light mode?

Hej zbieram dane i stąd ankieta, w której postawię takie pytanie:

“Interfejsy ustawiam na skórkę…”

  • Light
  • Dark

0 głosujących

Jeżeli jest możliwość aby automatycznie, tzn w dzień jasny, po zachodzie słońca ciemny to zawsze to wybieram.

8 polubień

To zależy…
Generalnie light, ale IDE i terminal zdecydowanie dark…

1 polubienie

Odkąd wiem, że mam spory astygmatyzm - wszystko zmieniłem na jasny i jakoś lepiej mi się żyje

3 polubienia

Zaznaczyłem dark bo chyba częściej tak ustawiam ale to jednak zależy od aplikacji. Niektóre wolę jak są jasne, niektóre ciemne. A najlepiej to faktycznie jak się przełączają zgodnie z harmonogramem systemu

2 polubienia

Kiedyś wszędzie uruchamiałem dark mode, bo nowe, świeże i lepsze. Teraz totalnie mi się odwidziało, wolę mieć wszędzie light mode, wydaje się dużo czytelniejszy.

Poza kodowaniem, VSCode tylko w dark.

1 polubienie

Mam niby, że wieczorem jest ciemne, a w dzień jasne, ale jestem bardziej fanem białego interfejsu bo jest czytelniejszy (przez większy kontrast?)

2 polubienia

Miałem wrażenie że Ty jesteś piewcą “dark Mode only”

8 polubień

Ja od jakiegoś czasu jestem Team Solarized Light. Ustawiam go, gdzie tylko możliwe. Jeżeli go nie ma to standardowy light.

2 polubienia

ja wszystko ciemno. Jak dluzej nie korzystam na PC z forum, to mi sie przestawia samo w jasny tryb i nie umiem sie odnalezc. Zmienialem juz chyba z 10 razy na dark mode i wciaz jasnosc wraca wiec sie poddalem w kncu poddalem. Korzystajac z forum z jasnym motywem mam jednak wrazenie jakbym krzystal z jakiejs niedokonczonej wersji skorki.

1 polubienie

Muszę przyznać że zdziwiła mnie aż taka przewaga dark mode :thinking:
Przy mojej pogarszającej się wadzie wzroku jestem wręcz zmuszony korzystać z trybu ciemnego, bo jak jest za dużo białego to aż mnie bolą oczy :dizzy_face:

1 polubienie

Pamiętam jak w swojej pierwszej pracy, gdzieś około roku 2003 pragnąłem mieć na kompie dark mode (sporo pracowałem w ciemnym pomieszczeniu przed wschodem lub po zachodzie słońca). Przez blisko 15 lat w temacie niewiele się działo. Ale jak już się zadziało to ciemność panuje u mnie wszędzie tam gdzie tylko się da. Przede wszystkim oczywiście na forum… tym forum.

7 polubień

Dark mode only!
Wszędzie czy to macOS, iOS, iPadOS w dzień w nocy tylko dark mode.
Marzyłem o tym trybie od nie wiem kiedy…dobrze, że staje się już coraz bardziej popularny…
Czasem kurwica mnie strzela jak jakaś apka ma tylko light mode XD

5 polubień

Do tej pory jechałem na automacie i nawet zdarzało się, że wieczorem przestawiałem na light bo momentami niedopracowany darkmode mnie irytował w szczegółach.

Po wynikach tej ankiety właśnie przestawiłem sobie na dark mode na iP i iMac. Auto zostawie na iPadzie - dla kontrastu. Zobaczę kiedy i na jakim urządzeniu doznam szoku.

Ja dużo pracuje z tekstem więc wolę czarne na białym. Jednak ostatnio więcej pracy i oczy mam już bardzo zmęczone a po wrzuceniu darkmode w dzień faktycznie monitor mniej razi. Zobaczymy - testuję.

W końcu ~ 3/4 ludzi nie może się mylić :wink:

1 polubienie

Odkąd wszedł Dark Mode na iPhone’a zawsze go używam. Był moment, że wróciłem na chwilę do białego, ale po kilku dniach znowu zrobiło się u mnie czarno. Chyba razi mnie za dużo białej przestrzeni :smile:
Na PC także jest czerń ustawiona.

Kiedyś ustawiałam wszędzie dark, teraz zdecydowanie wolę light, jest taki mniej ponury i w ogóle :smiley:

7 polubień