Czym wyczyścić gumopodobny materiał

Dziwny temat, wiem. Ale może macie jakieś sprawdzone sposoby. Chodzi o taki materiał jakim są pokryte niektóre pady do grania, albo pokrowce. W moim przypadku jest to wnętrze pudełeczka od Xiaomi Airdots. Nie da się tego normalnie przetrzeć szmatką bo jest “chropowate”. Może szczoteczką do zębów?

1 polubienie

Ja je czyszcze wacikiem i paleczkami do uszu ze spirytusem, wódka też się sprawdzi.

2 polubienia

Dzięki, wypróbuję.

Z autopsji wiem że wszystkie grubsze brudy super przyklejają się do plasteliny. Tylko musi być na tyle “twarda”, żeby sama nie zabrudziła czyszczonego sprzętu :slight_smile:

1 polubienie

Myślę, że tutaj chodzi raczej o plamy, niz jakieś większe zabrudzenia. Mimo wszystko to słuchawki, które lądują w uszach, w dodatku całe białe. Wiem po moich, że często łapią zabrudzenia takie właśnie bardziej do wytarcia.

Plastelina dotego jest tłusta więc trzeba uważać :slightly_smiling_face:

1 polubienie

W sumie racja. Ja do czyszczenia AirPodsów używam zakupionego w UK Blue Tacka. To takie plastelinopodobne coś i w sumie to nie wiem czy ma odpowiednik w Polsce.

1 polubienie

Bardzo późno wpadłam na ten wątek, ale niech zostanie dla potomnych.

Nie wiem jak dobrze się sprawdzi do chropowatego materiału, ale kabelek słuchawek i generalnie białe kabelki czyszczę wacikiem (w zakamarkach patyczkami do uszu) z izopropanolem. Rzecz sprawdza się też do mycia pędzli do makijażu i dezynfekowania rzeczy typu pęsety i cążki do paznokci, generalnie polecam.

1 polubienie