Criptext

Tylko żebyś nie tracił maili przez zbyt długi czas bycia offline :slight_smile:

1 polubienie

No ja już w trakcie testów. Wygląda to dobrze. Nie zawsze przychodzi powiadomienie o odczytaniu. To takie pierwsze spostrzeżenie na minus. Cała reszta to póki co plusy. Trudno będzie się przyzwyczaić do tego, że nie ma wersji webowej klienta poczty no ale cóż… Taki to pomysł na maila.

1 polubienie

Szkoda że nie można stworzyć serwera np./ na Linuksie gdzie będą wszystkie maile a na telefonie tylko np. z jednego tygodnia w pamięci a reszta na serwerze głównym.
Ogólnie to fajnie to wygląda tylko strasznie brakuje mi takiej funkcjonalności bo 3 kopii maili nie potrzebuje [PC, Laptop, telefon].

Chyba że da się to zrobić bo w opcjach nie widzę?

Niestety, o ile dobrze rozumiem - na każdym urządzeniu trzymasz kopie maili.

Chyba da się to jakoś ogarnąć. Wszystko sprowadza się do odpowiedniej konfiguracji. Wystarczy aby klient w telefonie pobierał np ostatnie 1000 wiadomości lub wiadomości z ostatnich 30 dni (zależy jak uda się skonfigurować klienta na telefonie/komputerze) oraz zmusić go do zostawiania kopii wiadomości na serwerze (chyba większość aplikacji pocztowych ma taką opcje) Outlook ma

No i poza tym IMAP wydaje się idealnym rozwiązaniem gdyż z założenia nie usuwa on wiadomości z serwera po pobraniu do momentu kiedy sami jej nie usuniemy.

Z tego co rozumiem to criptext ma nie działać jak poczta - to ma być typowy system oparty na signalu, tylko używający maili jako identyfikatorów :smiley:
Więc raczej nie podepniesz pod to IMAP :stuck_out_tongue:

Główny mail pozostaje Proton, co ważniejsze maile przesyłam sobie sam na Criptext, żeby mieć. Na iCloud ustawiłem automatyczne przesyłanie wszystkich maili na Criptext ale z opcja “pozostaw kopię na serwerze” wiec powinno być ok.