Co WKURZA w nowym XBOXIE?

Podsumowujemy swoje doznania z Xbox Series X po pierwszych trzech miesiącach. Czy po kwartale nowej generacji uznajemy premierowy zakup za udany? A może jednak lepiej byłoby postawić na PlayStation 5?
Zasubskrybuj nasz podcast w swojej aplikacji i oceń nas! To nic nie kosztuje, a bardzo pomaga.
Możesz zobaczyć nasze reakcje na żywo. Podcast jest dostępny w formie wideo na YouTube o tutaj:

Dołącz do newslettera i oglądaj odcinki jeszcze przed premierą! Nagrany Podcast
W środku:
00:00 - Intro
00:47 - Wojtek został namówiony na pada Xbox Elite 2 (follow-up do odcinka o kontrolerach)
11:44 - Zaczynamy stremować na Twitchu
24:39 - Xbox Series X po 3 miesiącach
1:21:04 - Outro

Obserwuj nas na Twitchu i oglądaj nasze streamy:
Nagrany Podcast: Twitch (hostuje transmisje całej ekipy)
Wojtek Wieman: Twitch
Paweł Orzech: Twitch
Andrzej Kotarski: Twitch

2 polubienia

Ja chciałbym tylko podkreślić, że TERA na YouTube jest premiera, którą ładnie monitorujemy i odpisujemy. :slight_smile:

EDIT: Specjalnie też do nagrania nie goliłem brody i wąsa, choć drapało. Doceńcie!

5 polubień

Ja też!

To widać.

Dziękuję, dziękuję

To było do mnie.

5 polubień

Widać że drapało

3 polubienia

Chciałem powiedzieć a propos Pawlowego zarostu, to narzekałeś że nie rośnie - normalna broda. Panie.

1 polubienie

Dziękuję bardzo :smiling_face_with_three_hearts:

1 polubienie

Po informacji o opcji zmiany jasności loga Xboaxa na padzie, zacząłem szukać czy na PC da się to zrobić w padzie z Xboxa Series X, ale jedyne co znalazłem, to info które kable przeciąć. Zainstalowałem aplikację do akcesoriów, ale tylko mapowanie mogę tam zmienić i update firmware. Da się gdzieś to przyciemnić? Obecnie mam logo obklejone czarną taśmą.

BTW. Jakbym przemapował przyciski, żeby były poprawnie, czyli B z prawej strony byłoby jako okay/dalej, a będące po lewej A jako wstecz/anuluj, to informacje w grze jaki przycisk wcisnąć, będą się odnosiły do tych nowych ustawień, czy będą błędnie wyświetlały wszystko wg. defaultowego mapowania?

Wypowiedź dotyczyła pada Elite 2 w Aplikacji Akcesoria Xbox. Nie wiem czy na zwykłym jest to robialne.

A co do mapowania - na Switch tak zrobiłem przez chwilę, ale z tego co pamiętam, instrukcje się nie zmieniły. Wróciłem zatem do domyślnego ustawienia, mimo że jest odwrotne od tego co z Xboxa.

A propos znalezionego kamyczka to niby powinno się to zgłosić na grupie facebookowej, na której ludzie się chwalą swoimi kamyczkami

Wiem o tym, bo moja mama dla rozrywki zaczęła się w to bawić

Ah, ja nie wiedziałem gdzie bo nawet szukałem! Poszukam więc bardziej, dzięki :slight_smile:

1 polubienie

Kupujcie PS5… trawa jest zieleńsza :smiley:
Xbox jest tylko nieco cichszy.

1 polubienie

Kupimy, kupimy. :slight_smile:

Update odcinka. Ostatnio gram sporo rzeczy multiplayerowych/wymagających Internetu. Funkcja Quick Resume tylko to psuje… W NBA 2K21 wejście w MyTeam kończy się brakiem bonusów za codzienny login; brakiem odświeżenia nagród. Ech…

Still, Xbox to dobry sprzęt, bardzo dobry. Wygodnie się gra, jest mnóstwo opcji. Ale warto mówić także o tych mniej satysfakcjonujących aspektach.

6 polubień

Nie dam sobie ręki uciąć, bo mógłbym nie mieć przypadkiem ręki, ale to raczej błąd po stronie gry, a nie samego xklocka

1 polubienie

Mam świadomość, tym bardziej, że to gry z Xbox One lub max. po upgrade do XSX, niemniej ta podstawowa funkcja rodzi we mnie tylko frustrację.

Wiecie bo najlepsze jest to, ze microsoft to podszedł do tematu mocno zadaniowo - chcieli najlepszej konsoli i jasne… pewnie procesor lepszy niż PS5, GPU pewnie też. Tylko co z tego, jak i tak PS5 sprzedaje się lepiej oraz ma lepiej dopracowany system operacyjny i być może SDK (nie wiem bo nie programuję na konsole) w każdym razie stabilność gier jest nieporównywalna na PS5. Xbox był ze mną ze 1.5 mc, PS5 jak na razie jest miesiąc i chociaż to jest słabsza konsola to dużo przyjemniej mi się na niej gra.

2 polubienia

Do poprzedniej generacji (najnowszej nie mam to się nie wypowiem) miałem zawsze obie konsole i powiem szczerze, że dużych różnic nie widziałem w graniu. Różnice były w kulturze działania konsoli.

2 polubienia

Developerzy mieli dostęp do devkitów PS5 rok wcześniej, więc najpewniej stąd różnice. Raczej w przyszłości będą się zacierać.

1 polubienie