Co kupić? Laptop na długie lata

@TReznor możesz się wypowiedzieć po prawie roku jak z jakością wykonania? Naczytałem się ludzi na pepperze i nie wiem teraz czy dobrze zrobiłem zamawiając ich R15 zen

1 polubienie

Mogę powiedzieć, uogólniając, że po roku użytkowania uważam, że był to świetny wybór i gdybym teraz miał kupować komputer to też bym kupił Hyperbooka.
Wnikając jednak nieco w detale:

PLUSY:

  • szybkość działania,
  • stabilność działania,
  • jakość ekranu,
  • CP2077 na wysokich detalach ~60fps,
  • polski producent (tak tak, wiem, że bebechy i obudowa to pozycja z chińskiego katalogu),
  • wsparcie producenta (czego bym nie potrzebował to piszę i w ciągu kilku godzin mam feedback),
  • klawiatura (skok, repsonsywność, układ klawiszy) - dla mnie rewelacja

MINUSY:

  • materiał, z którego wykonana jest obudowa. Gładki, taki lekko błyszczący plastik, na którym widać wszystko - dosłownie każdy odcisk palca! Na szczęście nie przyjmuje rys tak jak odcisków palców. Synowi kupowałem ASUSa TUF Gaming i tam obudowa dużo bardziej mi pasuje - fajnie zmatowiony plastik, coś na wzór szczotkowanego alu.

Finalnie odpowiadając więc na pytanie “jak z jakością wykonania”:
Jest poprawna. Oczywiście chciałbym żeby obudowa mnie się tak palcowała ale poza tym nie mam się do czego dopieprzyć. Nic nie skrzypi, śrubki nie wypadają, plastiki nie odstają. Komputer bardzo często jest w podróży więc naprawdę spędza sporo czasu w plecaku i nie widać po nim zużycia - klawisze nie wycierają się zbyt mocno, rysy na klapie są płytkie i niezbyt liczne, wszystkie klawisze i touch pad działają bez zarzutów.

Nie znam opinii z Peppera więc nie umiem się ustosunkować do opinii innych użytkowników.

3 polubienia

dzięki za odpowiedź
na pepperze ludzie ogólnie piszą, że obudowa to tandeta w innych modelach, a wszystko co znalazłem o tym laptopie, który zamówiłem to to, że to Clevo NL50RU albo NL51RU (strzelam, że 51 to wersja z ryzenem 7), tylko nigdzie niestety nie ma żadnej recenzji, nawet dla bliźniaczej konstrukcji na intelu

Brak hajsu na opłacanych recenzentów youtubeowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

oj tam, zmaslo aż taki mały nie jest

W tej recenzji Podoba mi się program do zliczania fps-ów. Może ktoś się orientuje co to jest. Sprawdziłbym ile mam w Cyberpunku :wink:

O ile dobrze pamiętam to dane z msi afterburner
Nie, nie trzeba mieć nic z msi

1 polubienie

https://allegro.pl/oferta/lenovo-flex-5-15-i5-8265u-8gb-256ssd-fhd-touch-10-10135895111
Jakie jest wasze zdanie na jego temat?
Potrzebuję głównie do prac biurowych no i do grania w MtG Arena :sunglasses:
Wybrałem Flex bo po moich doświadczeniach z Dellem którego zawiasy psuły się od przysłowiowego patrzenia chciałem czegoś bardziej wytrzymałego :grin:

Nie bierz 8 GB ram! Na temat reszty kompletnie się nie znam.

1 polubienie

Nieeee, flex od Lenovo to dziadostwo na które szybko zaczniesz narzekać. W dodatku Intel 8-gen, czyli nic ciekawego. Podaj górny budżet to czegoś sensownego poszukamy.

Mam budżet ~3,5kzł.

Z opisu wynikało że da się dołożyć, więc dlatego mnie zainteresował :wink:

1 polubienie

Szukałbym czegoś z Ryzenem 4500u, np takiego Asusa: https://m.oleole.pl/laptopy-i-netbooki/asus-laptop-um425-14-r5-16gb-512ssd-w10_1.bhtml (w tej cenie to bardzo fajna opcja).

To może i ja poproszę o pomoc w doborze laptopa :slight_smile:
Poszukuje sprzętu, który będzie długo działał na baterii, najlepiej czegoś małego w sensie 14 cali. Myślę że przydałoby mi się 16GB RAM i 1TB SSD. Jeśli chodzi o specyficzne wymagania to chciałbym, żeby laptop miał pełnowymiarowe wyjście HDMI i dedykowaną kartę graficzną (przyda mi się przy korzystaniu z programów AutoCAD i Inventor). I to w zasadzie to tyle
Mój budżet to jakieś 5000 - 5500 złotych
Nie wiem czy w ogóle da się znaleźć w takim przedziale cenowy sprzęt spełniający moje wymagania :stuck_out_tongue:

Ja rok temu za ok. 4000zł kupiłem ThinkPada E14. Wprawdzie bazowo są z 8GB RAM (od razu zrobiłem upgrade do 16) i 256GB SSD + 1TB HDD, ale w budżecie spokojnie zmieścisz się z wymianą ram i dysku.

https://allegro.pl/oferta/asus-vivobook-s15-m533ia-r5-16gb-512ssd-win10-10449182232
A co myślicie o tym?

1 polubienie

Może coś takiego: https://m.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/msi-laptop-p14-i5-16gb-512ssd-gtx1650-w10.bhtml

1 polubienie