Co kupić: Apple TV, Chromecast czy...?

Apple TV+ masz tylko na Firestick, xbox lub playstation.

Na Roku też jest.

Polecam przystawkę typu firestick czy roku. Ja wybrałem firestick, bo się chowa ładnie za TV I ma 4k :slight_smile:
Ale jak nie potrzebujesz 4k, to firestick light jest za grosze i też ma wszystko co byś chciał.
Zastanawiałem się nad roku, ale wygrał stick przez względy estetyczne :slight_smile:

Tadaaaaaam

4 polubienia

No to skoro wyjaśnione, to można zamykać wątek :wink:

Używał ktoś z was Xiaomi Mi TV Stick? Warte polecenia czy lepiej dołożyć do Mi Box S?

Chyba zależy od oczekiwań, ja używam na starszym telewizorze i monitorze bez 4K i do YouTuba czy netflixa to nie mam do tego urządzenia żadnych zastrzeżeń.

Ponownie odgrzebię temat - zastanawiam się nad chromecast. My używamy po prostu lapka podłączonego do TV i to żaden problem. Ale będzie u mnie w mieszkaniu mama kilka dni sama i chciałaby moc korzystać, a podłączanie wszystkiego i puszczanie z różnych stron internetowych na laptopie to dla niej może być trochę za dużo. Dlatego zastanawiałam się nad chbomecastem, bo na tablecie bez problemu puszcza sobie Netflixa czy HBO. Może mi ktoś powiedzieć w skrócie jak działa połączenie z chromecastem i czy spokojnie jak to skonfiguruje to mama już sobie poradzi ze streamowaniem? Jakie są dosłownie kroki, żeby coś puścić z urządzenia?

1 polubienie

Kroki:

  • podłączyć Chromecast do TV
  • Dowolne urządzenie z którego chcemy castować musi być na tej samej sieci
  • W dowolnej aplikacji lub przeglądarce klikamy ikonkę castowania
  • Cieszymy się contentem.

Moja mama (lat 68) ogarnia bez problemu.

2 polubienia

Super brzmi fajnie :slight_smile: Będę kupować zatem :slight_smile: Jeśli ktoś wie o jakiejś aktualnej promce to chętnie, chociaż znalazłam na allegro nowe (EDIT: po zwrocie) za 119zl, to chyba uczciwa cena :wink:

Jak nie potrzebujesz obsługi 4K to ten najzwyklejszy jest spoko. Nie bawiłem się tym najnowszym (z pilotem) jeszcze. Za 119 zł to nawet dla sprawdzenia bym kupił :smiley: Zawsze masz 14 dni na zwrot.

2 polubienia

doczytałam, że to towar po zwrocie, ale w pełni sprawny - myślę, że spokojnie można spróbować :slight_smile:

Czyli nie tylko dobry deal ale także ekologicznie :smiley:

4 polubienia

Chromecast podpięty i skonfigurowany - wygląda to spoko :slight_smile: Testowanie będzie wieczorem po pracy :slight_smile: Przy okazji orientujecie się, czy jeżeli zrobić by hotspot z tabletu to można do niego podłączyć chrommcast i telefon i z telefonu puszczać? Czy raczej będzie to działać tylko z legitna wifi?

2 polubienia

Wifi to wifi. Powinno działać.

1 polubienie

Nie potrzebujesz mieć Chromecasta w tej samej sieci co telefon. Dongle może być ustawiony w trybie gościnnym, wtedy możesz się do niego podłączyć od tak, podając tylko kod pin, który wyświetli się na telewizorze.

2 polubienia

Chyba nie do końca rozumiem (moja wina bo to zupełna nowość dla mnie, nie Twojego tłumaczenia). Generalnie problem polega na tym, że mama nie ma w ogóle wifi u siebie, ma natomiast duży pakiet na tablecie i może sharować. I zastanawiam się czy to będzie działać, ale z tego co mówicie to są sposoby :slight_smile:

https://www.google.com/amp/s/www.businessinsider.com/how-to-use-chromecast-without-wifi%3Famp

3 polubienia

wow :partying_face:

Kojarzycie może taki problem, ze kiedy jestem na VPN w innym kraju i chce pastować Netflixa przez Chromecast to jest problem? Chcę pastować serial, który jest tylko w US i nie da rady :confused:

EDIT: nie jestem akurat mistrzem sieci, wifi itp. ale tak teraz myślę, że to pewnie przez zmianę IP i chrommcast nie czai do końca, że są w jednym wifi z urządzeniem? Jutro jeszcze może pokombinuję z tym dostępem gościnnym, chyba, że powiedziecie co innego :wink:

Wydaje mi się, że nie za bardzo ma jak zczaić, że to ta sama sieć. Netflix nie widzi Twojej sieci lokalnej, bo działa w ramach VPNa. Przez to, że nie widzi urządzeń w sieci WiFi, nie wykryje Chromecasta. Router musiałby być podpięty do VPN. Jak pisałaś wcześniej, jeśli tablet robi za router, to teoretycznie podłączając go przez VPN i tworząc WiFi poprzez udostępnianie internetu, stworzysz warunki do połączenia Chromecasta z Netflixem. Nie testowałem, musisz sprawdzić czy zadziała.

1 polubienie