Chwalimy się:📲 Świeże zdobycze elektroniczne

Wciąż cierpię, że firma postanowiła przejść na HP. Thinkpady są ugly as fuck, ale kocham :heart:

1 polubienie

Oj paskudy są ale mają to coś w sobie. Nie wyobrażam sobie pracować na czymś co wygląda inaczej niż ThinkPad.

1 polubienie

Na HP brakuje mi klawiatury od Thinkpada. Ale za to nie brakuje mi wagi ani T440 ani T240; to były cegły.

Ciesz się, że to nie Dell z ich klawiaturą xD (układem klawiszy). HP jest spoko.

1 polubienie

No sory, ale nic nie pobije MSI i jego klawiatury SteelSeries. Tak badziewnej klawiatury nigdy bje używałem. Klawisz Win w dziwnym miejscu, dziwny skok klawiszy, ich ułożenie też jakieś takie… No złe, niby laptop gamingowy, a do gier ta klawiatura też się nie nadaje.

1 polubienie

Aaaa marudzisz. Mam lapka z tą klawiaturą i po przesiadce ze starego Ideapada jest mi super. Tylko nie wiem po co ten backslash obok spacji, ale da się przywyknąć

Przesiadłem się ze starego Vaio i nie umiem przywyknąć.

To wy na swoje patrzycie? :stuck_out_tongue:

Ja swój widzę jak czasem mi się zachce iść do kawiarni pracować, a że ostatnio nie łatwo o takie luksusy, to leży sobie biedak gdzieś za monitorami wpięty do docka. :nerd_face:

3 polubienia

Moje poczucie estetyki powoduje, że moje oczy by krwawiły używając thinkpada :wink:
Team MacBook Pro :stuck_out_tongue:

3 polubienia

No offence, ale za każdym razem jak widzę tikecik z service desku, że coś nie działa (proxy, AD, whatever) i #teammacbook, mam to

image

:wink:

1 polubienie

15 lat używania tej platformy i nigdy nie założyłem żadnego tikecika :wink:

Macbook to jest arcydzieło designu, zachód słońca z dziewczyną, zapach bzu o poranku itd (rzygam tęczą :rainbow:). Ale jak masz go mieszać z błotem to się nie nadaje.
Thinkpad to skurwiel do pracy. Jak poręczny młotek albo wkrętarka! I to też ma swój urok :wink:
I tak Thinkpad = klawiatura + układ klawiszy + pancerne zawiasy + kolory.

7 polubień

:smiley:
Ja to bym najchętniej żył w korpoświecie gdzie jest #maconly albo #windowsonly; problemy zaczynają się w środowisku mieszanym :smiley:

W przyszłym tygodniu będziemy się zastanawiać jak usunąć Macbooki z przymusowej autentykacji w chmurze bo ofkoz to nie działa. W zeszłym tygodniu podobny problem mieliśmy z VPNem bo ktoś wpadł na pomysł dodatkowej weryfikacji po danych wpisach w rejestrze.

A jak już to wszystko rozwiążemy to pojawi się ten jeden, jedyny użytkownik Ubuntu któremu wszystko przestało działać :wink: w myśl “a teraz wchodzę ja, cały na biało”

2 polubienia

W skrócie - macbook jest jak VS Code - niby super, ale na electronie i czasem się zesra
Thinkpad jak emacs - jeszcze kawę zrobi!

3 polubienia

to teraz mam pytanie - jak nie ogarnia, to czemu go wywaliliście na ubuntu? jak dla mnie trochę mija się to z celem

Ponoć mamy takich kilku. Ale nie więcej niż 10-ciu. Mityczne stworzenia, boją się światła.

A tak na serio to nie jest problem użytkownika tylko tego że rozwiązania enterprise dla end userów kochają Windowsa.

ach skad ja to znam :stuck_out_tongue:

Biznes czesto dostaje MacBooki bo są ładne, a potem otwierają i przypominają sobie, że to nie windows. Ale są gotowi zabić, poruszyć niebo i ziemie, byle dostać maczka.

Ps. sama pracuję na macu, ale ja w macOs umiem :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Dzień, w którym elektron podzieli los flasha powinien być świętowany globalnie.

6 polubień

Haha spoko tylko jak flash przestanie działać co ZUS zrobi ich system nadal na tym funkcjonuje.

3 polubienia

Mam w domu maca i thinkpada. Oba są ok. Mac ma przyjemniejszy system ale klawiatura do bani :frowning: jednak to go nie dyskwalifikuje. Każdego mogę używać więc nie widzę powodu kruszyć kopii który lepszy. Żaden. Każdy ma jakieś wady. Ale każdego da się używać.

1 polubienie