Chwalimy się:📲 Świeże zdobycze elektroniczne

Przez chwilę był dostępny online ale to raptem przez kilka godzin.

1 polubienie

Jakbyś przymierzał się do kupna jakiegoś mopa robotycznego, to teraz podobno zdecydowanie najlepszym (a co więcej, jednocześnie też świetnym odkurzaczem), jest Viomi v3, czyli podmarka Xiaomi: https://www.pokoleniesmart.pl/xiaomi-viomi-v3-robot-prawie-idealny-ma-tylko-jedna-wade/ (to przeciekanie tylko w 1 zbiorniku, w drugim mu tego nie robił).

Przymierzam się właśnie, ale kurcze jak widziałem oceny tej braavy to po prostu czapki z głów. Skubaniec jeszcze spryskuje powierzchnię w zabrudzonych miejscach ponoć.

1 polubienie

Ja musiałem kupić dwie. Ja klukam odkurzaj (mój obowiązek domowy), żona klika mopuj (jej obowiązek domowy). Nie może być tak, że jeden siedzi i czyta książkę, bo się robi samo, a drugi musi zasuwać.

1 polubienie

no jasne. Ja też bym wziął dwa. Jest tam nawet funkcja, że po odkurzaniu ma mopować. Wezmę na siebie te obowiązki. Nie chce mi się teraz znosić z jednego piętra Xiaomiego na drugie

po prostu czarnuch (bo jest czarny:) ) mam s6 i już mnie wkurza wiec chyba czas na zmianę…
download

sledze wasza dyskusje bo mam Roombe (odkurzacz) i wkurza mnie iz niszczy mi meble poprzez bijanie sie o nie tym zderzakiem - drewniane elementy sie powycieraly, nawet okleina na drzwiach ucierpiala. Czy roboty Xiaomi sa inteligentniejsze i nie robia takich szkod? czy to mapowanie powierzchni pomaga im w tym?

1 polubienie

Nawet pierwsza generacja Xiaomi Vacuum Cleaner nie uderzała w ściany - lidarem wykrywa wszystko i nie musi dobijać fizycznie do niczego, żeby to zauważyć. Są wyjątki, np. mam nogi od stołu z polerowanej stali nierdzewnej, więc są jak lustro. Ale wtedy tak delikatnie się z tym obchodzi, że raczej nie sposób cokolwiek uszkodzić. Moż Roborocki mają inaczej, nich ktoś da znać. Ale ja dzisiaj brałbym to Viomi v3, a nie Roborocka.

1 polubienie

Mam Xiaomi Vacum Mop Pro, który jest chyba odpowiednikiem Viomi v2 z nowszym oprogramowaniem i nie mam żadnych problemów poza sporadycznym gubieniem mapy, się jeśli za bardzo przesunę kanapę (ale i na to jest sposób, żeby za chwilę zaczął działać poprawnie). Kanapa jest w jego startowym polu widzenia i pewnie stąd problem, gdyby zaczynał gdzie indziej i dopiero później natrafił na przestawiony mebel, to by pewnie nie krzyczał, że nastąpiła zmiana miejsca.

Co do krawędzi, czy nóg krzeseł/stołów, to bardzo elegancko je omija, zdarza mu się tylko uderzyć w szklaną szybę pod prysznicem (nie mam brodzika), ale nie z impetem, tylko tak na wciśnięcie frontowego zderzaka do połowy

Co do mopowania, też nie miałem problemów opisanych wyżej. Z pojemnika lekko wycieka woda tylko jak nie jest w pełni zamknięty, ale ze stojącego urządzenia nie cieknie.
Jedyne zastrzeżenie jakie mam, to że mop w trybie mopowania lub odkurzania z mopowaniem jest wilgotny od startu programu, nawet jeśli zaznaczy mu się pomieszczenie po drugiej stronie mieszkania - wtedy jedzie na przełaj jak ślimak zostawiając za sobą wilgotny ślad, zamiast rozpocząć moczenie dopiero we wskazanym obszarze. Najczęściej jednak odkurzam i mopuję całe mieszkanie od razu, więc to nie jest wielki problem, no i zawsze podczas mopowania jest ktoś obecny, żeby go kontrolować.

Btw. jak go ostatnio nie pilnowałem, to mi wyrwał kawałek silikonu z połączenia parkietu i płytek :open_mouth:

masz zapewne roombę bez lasera. Te tańsze modele tak działają. Xiaomi już na starcie (nawet w 1 gen) dał Lidar do mapowania przestrzeni. O nic się robot nie obija przez to.

U mnie zarówno jeden jak i drugi zwalnia, jak ma ścianę. W przypadku większej nogi od stołu tez. Jeśli są wąskie nóżko (np fotel), to ma amortyzowany przedni zderzak i umie potem elegancko to objechać. Nawet się wciska między 5-ramienną podstawę krzesła biurowego (tam między kółka) - Braava to tam w ogóle cała się mieści pomiędzy :smiley:

Macie u siebie w domu jakieś progi i musieliście zrobić coś na zasadzie rampy do zjazdu? XD
Jeśli tak to jak? :slight_smile:
Blokuje mnie to przed zakupem takiego odkurzacza bo co z tego, że mi zrobi kuchnie i przedpokój, jak do salonu/sypialni jest spadek 2,5cm i później nie wróci do bazy :frowning_face:

P.S na 67m2 nie myślę wydawać na dwa odkurzacze, za duże szaleństwo finansowe by się wkradło :smiley:

mozesz odkurzac na przemian, w jeden dzien kuchnia, w drugi dzien reszta. Tak robia ludzie ktorzy maja 2 pietra w domu.

sądząc po tym, jak mój Xiaomi walczył z metalowymi nóżkami od fotela, których nie ogarniał, że powinien ominąć, to te 2,5 cm próg powinien pokonać, jak nie za pierwszym wjazdem, to z rozpędu za drugim (tak jak wjeżdża na dywany)

generalnie podwozie w Xiaomi nie jest na sztywno, tylko wysuwane

Niestety nie wierzę, żeby to się u mnie sprawdziło bo próg wygląda tak:
image
Dlatego pytałem o jakąś rampe :smiley:

Też mam duże progi, mój Roborock radzi sobie bardzo dobrze. Ważne, by miały maksymalnie 2 cm.

1 polubienie

Xiaomi pierwszy robi max 1,5 cm i nie ogarnia nawet dywaniu tylko trochę wysokiego, ale to znana wada i aktualne modele na wyższe dywany się dostają bez problemu. Generalnie Roborocki i nowe XIaomi robią 2 cm, ale 2,5 to chyba nie da rady żaden. Ja mam łazienkę 5 cm niżej, więc tam ma zakazane wjeżdżać i czasem go ręcznie wrzucę na spot cleaning, ale bardzo bym chciał żeby sam sobie tam radził.

Chyba bardziej chowane? Przecież on się nie podnosi w trakcie jazdy, jedynie jak wjeżdża na coś to mu kółko chowa się bardziej do środka, żeby nie utknął przechylony.

UPDATE:

Jak wysoki jest ten próg?
Co do ramp, to chyba musiały by być bardzo duże, bo zanim kółka najadą, to prawie połowa odkurzacza już by haczyła o próg, ale też bym chętnie coś zmontował więc czekam na propozycje.

U mnie ten próg ma tak na oko 2,5-3cm. Myślałem nad czymś takim co poniżej, żeby to ustawiać jak wychodzę z domu i żeby podczas mojej nieobecności sobie wjechał do salonu i po tym wrócił do bazy.
Zastanowię się, najwyżej po odkurzeniu/umyciu kuchni i przedpokoju, spadnie do salonu i tam dokończy odkurzanie, a po powrocie do domu będę go zanosił do bazy xD

Mam “rampę” w biurku i taka w zupełności wystarczy. Robot bez problemu wjeżdża na nogę, niestety potem się wiesza. Wysokość nogi to 3 cm.

Myśmy w domu, specjalnie z myślą o robocie, zmienili wszędzie progi na mniejsze. Koszt niewielki, a przynajmniej nie trzeba potem kombinować.

3 polubienia

Kiedy zaczną robić roboty z napędem 4x4?! :smiley:

Niestety ja już po remoncie, a pomysł wymiany płytek i likwidowaniu progu na 30m2(kuchnia i przedpokój) odpadł od razu :smiley: