Chwalimy się:📲 Świeże zdobycze elektroniczne

Taki karton sobie zamówiłem

20 polubień

Smaczny?

3 polubienia

Może i USB-C jest mechanicznie gorszy od Lightninga, ale za to pod względem protokolarnym jest mega burdelem.
Biorąc do ręki kabel nie wiesz, czy puścisz nim 20Gbps, 10, 5, a może tylko 480Mbps. Obciążalności prądowej też na oko nie ocenisz. Przy ignorancji sprzedawców znalezienie sensownego kabla do podpięcia zewnętrznego NVME jest drogą przez mękę (i odkryciem że wszystkie 20cm kabelki są projektowane do ładowania telefonów, a nie podpinania dysków)

6 polubień

Też tak uważam. Niestety, EU zamiast zmusić wszystkich do zmiany tego beznadziejnego USB na lightning idzie w przeciwnym kierunku.

2 polubienia

@Tadek jest ekspertem

2 polubienia

ale mam to gdzieś - to dla mnie nie jest istotne, najważniejsze ze jest wspólny dla wszystkich mechaniczny styk:)
na usbc 480 to chyba tylko dlatego jak wpinasz do portu usb2, bo z tego co pamiętam to minimum jest 5Gbps.

na lighting nie było szans, bo to zamknięta własność jednej firmy, a usb jest otwarte czy jakoś tako.
najważniejsze ze zmusili do jednego “ponad podziałami” to mi wystarcza:)

No ja czasem lubię mieć transfer szybszy niż 480Mbps :wink:

2 polubienia

Wystarczy rzucić w porządną firmę $$$ i w zamian dostać kabel TB4, wtedy nie musisz się już przejmować niskimi osiągami :wink:

1 polubienie

jakby bylo cos innego uwspolnione zamiast usb-c to po pewnym czasie byloby takie samo szambo. Ja do tej pory nie moge zrozumiec jak inzynierowie nie potrafia wymyslec standardu ktory nie jest z d…y. Wezmy takie karty pamieci, ilez mielismy standardow a kazdy mial ograniczona pojemnosc bo jelopy nie potrafili wymyslic interfejsu bez ograniczenia pojemnosci. Z usb tak samo, zamiast wymyslec standard ktory umozliwia przesyl z dowolna predkoscia (nawet jesli teraz technicznie nieosiagalna) to co pare lat wymyslaja nowa wtyczke ktora zapewnia wyzsza predkosc.
Zreszta standardy to osobna historia. Gdyby nie Unia to pewnie do tej pory kazdy producent telefonow mialby swoj standard wtyczki ladowania, widac to na przykladzie laptopow.
Z drugiej strony Unia niby ekologiczna a nie umie wprowadzic nakazu wymiennych akumulatorow we wszystkich urzadzeniach (z nielicznymi wyjatkami jak rozruszniki serca). Widzial ktos wymienny akumulator w sluchawkach? Przeciez bezprzewodowki to wszystko bez wyjatku są elektrosmieci. A tymczasem sluchawki kablowe sprzed 50 lat wciaz sa pelnosprawne i pewnie beda za nastepne 50.

3 polubienia

11 polubień

Jakoś miesiąc temu kupiłem Symfonisk, później doszedł Sonos Roam, a teraz to:


Zawiodłem się jednak na jednej rzeczy - założyłem, że skoro Arc ma Dolby Atmos, Apple Music ma Dolby Atmos, to będzie to działało. Niestety było to błędne założenie, Sonos nie obsługuje nie tylko Dolby Atmos w Apple Music, ale nawet lossless :frowning:

8 polubień

Dolby Atmos i Lossless w Apple Music tylko po HDMI z Apple TV (Apple o tym decyduje). Tidal zagra w Atmosie również tylko po HDMI, za to Lossless poleci już normalnie.

Apple lossless jest obsługiwane przez airplay2 specyfikacja AirPlay2 to CD Quality wiec 16bit 44,1kHz. Świat żył z tym standardem jako lossless i w sumie nadal żyje w świecie płyt CD wiec różnicy nie usłyszysz jeśli nie należysz do 1% społeczeństwa ze słuchem absolutnym.

Ergo lossless 24bit jest konwertowany do 16bitow, ale nadal masz jakość dźwięku płyty CD

5 polubień

Są gdzieś jakieś informacje czy Sonos zagra jakość Audio CD bezpośrednio ze swojej aplikacji z zalogowanym AM czy tylko AAC256?

Wg tego, co jest napisane na stronie Sonos to właśnie tylko AAC 256 kbps (Apple Music on Sonos | Sonos), jakby to był lossless to zamiast “Stream standard quality audio” byłoby “Stream CD quality audio”.

Czytałem właśnie, że po HDMI Dolby Atmos działa (ale nie wiem, czy trzeba mieć eARC, czy wystarczy sam ARC), ale jednak wolałbym nie mieć włączonego telewizora przez kilka godzin tylko do samej muzyki.

Zgadza się, po AirPlay 2 pójdzie lossless o jakości CD i wg mnie jest to jak najbardziej wystarczające. Szkoda mi tylko tego Dolby Atmos.

4 polubienia

To małe, szare pudełko to ASUS Zenfone 9

9 polubień

To je to, co mkbhd tak chwalił? Zamiast, czy do Piksela?

1 polubienie

Tak, to co MKBHD chwali.

Dla Oxany, żeby mi nie zabierała Pixela za każdym razem, gdy potrzebuje zrobić Cinematic Pan video czy zdjęcie szerokim kątem.

Ciekawostka: jak kupowałem Pixela to to był moment szaleństwa, bo de facto miałem kupować Zenfona 8 (też chwalonego przez MKBHD).

3 polubienia

Bonus rączka (?)

1 polubienie

Bonus to by był jakby ten zestaw był w cenie pojedynczej szczoteczki. A nie jest. Więc nie ogarniam czemu go jest bonus, może w PL były sprzedawane w tej samej cenie. W Czechach drożej. Chyba że ja nie rozumiem słowa “bonus”.

1 polubienie