Chwalimy się:📲 Świeże zdobycze elektroniczne

No właśnie nie potrzebuje nic z takich rzeczy bo mam już to co wymieniłeś poogarniane inaczej.

Pytanie organizacyjne: jak już go razu uruchomię i przypisze mu jakaś funkcje to mogę go później zresetować? Albo wyłączyć?

Możesz po prostu wyciągnąć baterię, a co do resetu to pewnie w apce gdzieś.

2 polubienia

Wyślij komuś paczkomatem i obserwuj na mapie jak zmienia swoją pozycję jadąc przez Polskę.

6 polubień

reset odbywa się po przez wyjęcie baterii chyba 4 czy 5 razy i wtedy zapika innym dźwiękiem więc będziesz go mógł ustawić na nowo.

1 polubienie

mialam podobnie z ING, po paru dniach sprobowalam jeszcze raz i poszlo.

Trzymaj w samochodzie i w każdym momencie będziesz mógł sprawdzić gdzie jest zaparkowany, bo jak odejdziesz od niego i stracisz zasięg, to i tak ci zapamięta jego pozycję na mapie

7 polubień

13 polubień

7 polubień

Miło było Was poznać, do zobaczenia w dalekiej przyszłości! :wave:

17 polubień

No to tłuste włosy na plecach będą :stuck_out_tongue:

2 polubienia

Gdzie kupowałeś i jakie „bebechy”?

Allegro, 8GB RAM + akcesoria w zestawie, ten sprzedawca był polecany w wątku o RPi, dlatego u niego szukałem najpierw

planowałem pierwotnie 4GB, ale ten sam sprzedawca miał zestaw z 4GB za stówkę drożej, a jak próbowałem w innych miejscach skompletować samemu set z 4GB to albo czegoś brakowało, albo i tak wychodziło drożej

w ten sposób skończyłem z RPi z taką samą ilością RAMu, co mój obecny MB Air 2015 :stuck_out_tongue:
do samego Homebridga będzie to overkill, obecnie Pi-Hole stoi na RPi 1 i nie wiem, czy jest sens go przenosić i mieć obie usługi na jednym sprzęcie, czy pozostawić rozdzielone…?

1 polubienie

Zawsze możesz postawić na RP4 dodatkową instancję PiHola i mieć zapas jak by jeden padł:) Oba wprowadzisz oczywiście w konfig MT.

1 polubienie

PiHole na dockerze u mnie zjada 300MB RAMu wiec postaw sobie dockera w jednym miejscu. Ustaw mu replikę na drugim Rpi just in case (dotyczy wszystkich usług na dockerze). Jak Ci padnie malina albo zasilacz wszystko będzie Ci działało. Wolno bo wolno, ale awaryjnie będzie dostępne.

Da się zrobić i na mniejszym sprzęcie - u mnie PiHole z sukcesem działało na Pi0w na akademiku (~6 urządzeń + router)

Wszystko zależy ile masz list. <1mln jest spoko. Powyżej udostępniana gravity trwał w nieskończoność :weary:

Mały zakup, a cieszy.

6 polubień

Inna sprawa, że tu potrzeba najlepiej łącza gbit

Od jakiegoś czasu umierały mi pierwsze Airpodsy, a że akurat niedawno dostałem kartę podarunkową do X-KOM, to sprezentowałem sobie AirPods Pro w promocyjnej cenie.
Powiem tylko tyle: żałuję, że tak długo się ociągałem z przejściem na Pro.

8 polubień

Mam nowy modem od UPC. Cieszy :slight_smile: Internet +/- 2x szybszy.

7 polubień