Chwalimy się:📲 Świeże zdobycze elektroniczne

Ale kombinujecie z tymi szybami :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ciepła woda z płynem do naczyń, potem ściągaczka i dobra mikrofibra do wypolerowania. 5 minut roboty na okno :+1:

4 polubienia

Nie zabieraj powodu do kupienia nowej zabawki :joy:

3 polubienia

A czy ściągaczka robi brrr i odsysa ciecz z szyby? Nie robi i nie odsysa! Proszę sobie znaleźć inne forum na tego typu uwagi, my tu mamy 2021 rok! :joy:

11 polubień

Jaką konkretnie parownice polecasz?

Mamy Karcher SC4, żona tym myje podłogi, toalety, umywalki i wanny z przyległościami, ja kabinę prysznicową i używam też jej sporo w garażu do czyszczenia np. motocykla z zapieczonego brudu albo smarów czy olejów. W połączeniu z płynem do mycia silników dzieje się magia, psikasz płynem, czekasz, przejeżdżasz myjką parową i wszelkie tłuste osady znikają, np. przy zawiasach drzwi samochodowych, doskonale też zmywa robale z maski i lamp. Przy myciu ram okiennych zajebiste jest to, że myjka wydmuchuje brud z zakamarków i nie trzeba grzebać szmatką. Podejrzewam, że podobny efekt da się osiągnąć produktami innych marek niż Karcher, typu Nilfisk czy coś, ale ja trochę jestem fanbojem Karchera i nie chce mi się eksperymentować, więc uderzam w sprawdzoną markę. W przypadku myjki parowej IMHO kluczowy jest osobny pojemnik na wodę, bo jak woda się skończy to nie trzeba się tarabanić pod kran z całą myjką, tylko zabiera się pojemnik, a myjka jest cały czas w gotowości i nie trzeba czekać, aż się znów nagrzeje, a to zabiera chwilę. Cudów niestety taka domowa myjka nie robi i np. osad na zlewie w kuchni muszę jednak przejechać cifem, bo parownica nie daje rady.

4 polubienia

Też jestem team karcher.
Ale nie uzywałem nigdy myjki parowej - powiedz, czy ten syf, ktory ona podnosi trzeba drugą ręką scierać od razu czy jak?

NIe musisz od razu, ale trzeba jednak ten brud gdzieś zebrać, ja myję parownicą i po myciu przecieram szmatką, zależy od tego co czyścisz.

2 polubienia

Nie miałem jeszcze myjki okiennej może dlatego tez jestem #teammikrofibra ale nie z tego powodu ze myje szyby lepiej (bo to się pewnie przyjemniej robi ściągaczka) ale przy okazji tym samym zestawem lecę futryny! A ze ściągaczka muszę mieć 2 zestawy i kompletnie zmienić sposób mycia. Czy się mylę? Jak Wy myjcie tym framugi?

Meksykanką :smirk:

8 polubień

wracam do tematu bo nie dawało mi spokoju. Wyjąłem z urządzenia 3 baterie Enelop AAA i 2 z nich OK ale jedna znowu nie wykrywana przez ładowarkę (jak wkładałem to wszystkie oczywiście działały).
Przez 3 dni trzymałem akumulatorka na grzejniku (który czasem grzeje a czasem nie). Właśnie włożyłem do ładowarki i został wykryty, przeprowadziłem procedurę “discharge and refresh” i teraz się ładuje normalnie. Mam nadzieje, że ożyła na długo!
Szkoda mi tylko tych wywalonych wcześniej akumulatorków. Może też by doświadczyły resurekcji…

2 polubienia

a jak najbardziej, ja nawet lubię tak okna umyć w analogowy sposób,
ale
myjka została wzięta głównie ze względu na wielkie lustra w łazience, gdzie nie mogę sobie pozwolić na użycie klasycznej ściągaczki - za jej pomocą pozalewam wszystko, co się znajduje na blacie pod lustrami, a karcher zrobi to elegancko, szybciej i bez zalewania,
dodatkowo mogę je myć częściej, bo nie zajmuje to dużo czasu

no właśnie nie robi brrr, tylko fszszszsz

Żona się śmiała, że zamieniłem fejsa na forum. Ale kilka ostatnich postów przekonało ją do SC4 i myjki do okien. Możecie polecić jakiś konkretny model. Strona Karchera to jakiś dramat, nic z niej nie jestem w stanie wyczytać.

2 polubienia

Moja Konkubina jak coś jej wpadnie w oko to każe mi sprawdzić czy nie pojawiło się nic na ten temat tutaj albo mam się pytać, a jak ja coś znajdę to od razu mi wybija z głowy :triumph:

maly offtop

3 polubienia

Ja mam taką samą jak @kamilstec czyli WV5, ale widzę na stronie Karchera, że jest już wersja WV6, według Pani AGD z youtube’a :rofl: jest lepsza od piątki. Podobne urządzenie ma Vileda, ale nie mam pojęcia jak działa.

1 polubienie

WV6 na chyba większy zbiornik i baterię, zasada działania ta sama w sumie… I tyle akurat wyczytałem ze strony Karchera, aż taka zła nie jest, zwłaszcza że można zaznaczyć kilka produktów do porównania

Przyszły kolejne dwa gniazdka. Dobry deal na Amazonie (£20), więc warto :slight_smile:

2 polubienia

Nie wiem jak to się stało ale wczoraj o 18 zamówione na OleOle i o 10 dzisiaj już na ręce! :smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts: teraz tylko załatwianie esim od flexa :blush:

11 polubień

Czy taka ściągaczka sprawdzi się, jeśli na oknach mam nalepione prowadnice do rolet? Są jakieś 1.5 cm od szyby i mam wątpliwość, czy ssawka pod nie się zmieści.
I drugie pytanie- czy ssawka poradzi sobie z czyszczeniem szyby samochodowej od środka? Ze zwykłą gumową mam zawsze problem, bo nie potrafi dopasować się do krzywizny szyby.

1 polubienie

przegapilem juz po 30 :confused:

1 polubienie

Chyba może być problem ze zmieszczeniem, ale przy brzegach zawsze i tak trochę robią się zacieki, więc trzeba poprawić mikrofibrą. Samą tą myjką nie ogarniesz okna na błysk, zawsze coś trzeba poprawić, to jest do szybkiego opędzlowania dużych powierzchni.

W samochodzie użyłem chyba raz i o ile z zewnątrz nie ma problemu, tak do mycia szyb w środku ta myjka jest koszmarnie nieporęczna i tam myję jak zwierze, mikrofibrą.

5 polubień