Bye-bye Hey, czyli czas pożegnań - #371

Originally published at: Bye-bye Hey, czyli czas pożegnań – #371 – YesWas | Podcast

Gorąco w Basecamp. Paweł streszcza o co w tym wszystkim chodzi oraz czy zamierza dalej korzystać z maila Hey. Poza tym dwa pożegnania – z małżeństwem Gatesów oraz Facebookiem w domu Orzecha.

Kliknij tu (https://www.patreon.com/ywp) i zostań naszym Patronem. Już od 2$/msc wspierasz naszą twórczość i odblokowujesz sobie dostęp do półodcinków After Dark dostępnych tylko dla Patronów.  

Skorzystaj z 83% zniżki i 3 miesięcy gratis przy zakupie planu na dwa lata! Kliknij: https://ywp.pl/surfshark-promo

W środku:
00:00:00 – Intro
00:00:28 – Bye bye Hey (https://www.theverge.com/2021/4/27/22406673/basecamp-political-speech-policy-controversy)
00:49:37 – Rozwód Gate(s) (https://www.money.pl/gospodarka/bill-gates-sie-rozwodzi-podzial-majatku-146-mld-dol-moze-byc-trudniejszy-niz-u-bezosow-intercyzy-nie-ma-6635970805689056a.html)
00:57:33 – Orzech bez Fejsa
01:01:03 – Outro

Porozmawiaj z nami i naszą cudowną społecznością na forum YesWas Podcast (kliknij). Serio, to jedno z takich miejsc, gdzie istnieje kultura wypowiedzi! Gorąco zapraszamy do debaty.

Możesz być z nami w kontakcie także na: grupie na TelegramieTwitterze i Facebooku.

Prowadzący: Paweł OrzechWojtek WiemanAndrzej Kotarski

Identyfikacja wizualna: Antoni Kwiatkowski

Intro: Breakmaster Cylinder

Do usłyszenia za tydzień!

4 polubienia

@pawelorzech zmień jeszcze na swojej stronce maila :slight_smile:

1 polubienie

Pewnie ma przekierowanie :sweat_smile:

3 polubienia

Bardzo ważne sprostowanie do odcinka - Drutex nie robi lodów tylko drzwi i okna. Z tego co wiem też nie z drutu.

Ja się czasem podsmiewam jak widzę śmieszne nazwisko. Ale jakoś nigdy mi nie przyszło do głowy robić listy. Takie hehe tu i teraz i move on.

A Twoje @pawelorzech nie jest takie śmieszne. Ono jest po prostu gotową ksywką. Dwusylabowe i ma samo w sobie znaczenie. Większość nazwisk musi być skrócona i przerobiona, żeby się nadawało jako sposób zwracania do danej osoby.

Jesli chodzi o news o Gatesach no to jestem w szoku. Faktycznie od was się dowiaduje. Ktoś tu przegapił szansę na odkurzenie dżingla “tętno pulsu” :stuck_out_tongue:

6 polubień

Phi :stuck_out_tongue:

3 polubienia

A tak przy okazji… @pawelorzech nie chcę wiedzieć skąd wiesz jakie dildo jest używane do fi… fi… fi… skąd ty znasz takie słowa? :smiley:

2 polubienia

Fistingu.

8 polubień

Teraz wiesz i Ty

Nie dziękuj :blush:

1 polubienie
27 polubień

Ale śmiechłem :smiley: Dzięki

Nie zasługiwaliśmy. Dostaliśmy i tak.

3 polubienia

Wyjde na narzekacza ale za dużo publicystyki, za mało techniki. Mam wrażenie że po dokoptowaniu Andrzeja szukacie od nowa swojej drogi.

2 polubienia

A mnie się właśnie podobało :slightly_smiling_face:

1 polubienie

To nie był mój temat i w sumie to nie mogłem się mniej odzywać. :slight_smile:

4 polubienia

To raczej sytuacja wyjątkowa, no bo wiesz, polecałem Hey, teraz się zesrało, dobrze byłoby przestawić całą sytuację, żeby ktoś mógł podjąć decyzję co dalej z tym zrobić!

2 polubienia

A propos rzucania Facebooka, jakie to jest piękne.

5 polubień

Co do odejścia z Basecamp. Trzeba też wziąć pod uwagę,że oni też się zajmowali rozwojem railsów. Tych od rubyego. biorąc pod uwagę że to podstawa startupów, rozwój może zwolnić. A biorąc pod uwagę że nie znoszę tego g***a mam nadzieję że nastąpi parę przetasowań :wink:

1 polubienie

Nieoficjalnie DHH ma może i (nieoficjalne) prawo weta. Jednak to nie oznacza, że ma pełnię władzy albo przynajmniej nie nadużywa jej. Projekt ma wielu członków z różnych firm, więc jest zdywersyfikowany na tyle żeby uniknąć rykoszetu od strony Basecampa.

2 polubienia

Przecież yes was jest podcastem publicystyczno-publicystycznym.

Fakt, po dodaniu do obsady @AndrzejKotarski podcast jest inny, ale czy gorszy? Wg mnie nie. Chłopaki znakomicie się uzupełniają. Osobiście byłem jedynie zniesmaczony zmianą tytułów odcinków, ale problem został rozwiązany.

7 polubień

Już się okiełznalem! :slight_smile:

2 polubienia