Brać maca z 2019 czy czekać na wersję wiosenną?

Hej.

posiadam MacBooka Pro z 2017r. z i5 i 8gb ramu. Bieda straszna i teraz zamierzam kupić nowego, z i7 (myślałam nawet o i9, ale słyszałam historie o grzaniu się), 16gb ramu, dysk 250/500 (jeszcze myślę ile będę potrzebować) nadal 13 cali (mobilność jest dla mnie bardzo ważna).

Na wiosnę ma wyjść nowa 13 (a może 14 jak to plotki głoszą) z klawiaturą z mechanizmem nożycowym, a nie tym przeklętym motylkowym.

Jednak niektórzy mówią, że klawisze z 2019 już nie są takie złe jak te z 2017 i żebym brała teraz i nie czekać na nowe MacBooki.

Zatem postanowiłam zapytać Was, czy są tu jacyś użytkownicy maców z 2019 roku i mogą mi pomóc z decyzją?

Nie ukrywam, że szlag mnie już trafia z obecnym sprzętem, ale jeśli faktycznie warto - to poczekam do wiosny.

3 polubienia

W 13” calach nie ma i9. Bierz nowego MBP 16” albo czekaj na 13-14” z naprawioną klawiaturą.

1 polubienie

Ja mam ostatni model 15” i9 i jest ok, ale bez zachwytów. Nie miałem problemów z klawiatura a podczas eksportów w FCPX i Motion przez większa cześć procesor mniej więcej utrzymuje prędkość bazowa + 100-200Mhz.

Boost siada po kilkunastu sekundach.

Dziś-jutro ma być dostarczony mój 16” i9 i w piątek jak dojadę do Wyoming będę go już miał w rękach. Realne testy będę mógł zrobić w przyszłym tygodniu.

Jeśli to nie jest temat jakoś strasznie palący, to ja bym poczekał nie ze względu na klawiaturę, a procki 10nm, które znacznie wpłyną na grzanie się, mają natywne wsparcie dla WiFi 6 i może będzie można wpakować do 13” 32GB RAMu, bo 16GB to trochę lipa jednak.
13” ma raczej takie sobie chłodzenie, wiec jeśli w nowym zostanie to usprawnione tak, jak w 16”, to w połączeniu z 10nm efekty powinny być kosmiczne.

2 polubienia

łoł, faktycznie (byłam przekonana, że jest i9).

@piotrek69 @msstefan

Dzięki Panowie za bardzo cenne rady. Szlag mnie trafia z moim obecnym, ale posłucham Was i poczekam. Jakoś wytrzymam :stuck_out_tongue:

@piotrek69 chętnie posłucham jak się sprawuje 16”, gdy już będziesz mógł coś o niej powiedzieć.

Dzięki jeszcze raz! :slight_smile:

1 polubienie

Następna generacja 13-ek powinna być dużo wydajniejsza, ale jeśli teraz cierpisz i wściekasz się podczas pracy, to temat jest bardziej skomplikowany. Nie wiadomo, kiedy te nowe komputery wyjdą, wiec sama musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy warto czekać, bo to równie dobrze może być rok, a nie pół. Gdyby to była kwestia samych procesorów, to temat byłby raczej jasny, ale tu mówimy o nowej konstrukcji komputera.

Dam znać jak już obmacam i pomontuję coś sensownego.

Bede jeszcze adwokatem diabła i dodam, że przez weekend zamawiając komputer od Apple można otrzymać gift card o wartości do 800zł - to temat komplikuje jeszcze bardziej :wink:

1 polubienie

na szczescie nie zobaczyłam tego na czas xD

2 polubienia