🚯 Blokowanie trackerów/reklam/scamu - nextdns.io oraz pihole (in the cloud)

O, to ciekawe:

Mam tyle samo co Ty total queries, ale prawie 2x mniej zablokowanych. BTW. Usunąłem z blokad wszystkie domeny od apple.com, bo blokowało mi parę rzeczy.

1 polubienie

Interesujące, że Twoich 3 klientów generuje tyle queries co moich 10. :smiley:

Cieszę się, że działa :blush: !

Zobaczcie sobie ten poradnik co warto wrzucić na białą listę. Można dodać domeny z poziomu SSH, albo ustawień PiHole.

@pawelorzech
Pochwał się kolegom jakich list używasz :). Jakie były problemy z Apple?

1 polubienie

Lista rzeczy, które blokuję jest tutaj: https://raw.githubusercontent.com/StevenBlack/hosts/master/hosts https://mirr - Pastebin.com

Apple jakoś nie chciało syncować mi obrazków, do tego jakiś applowski news.apple.com non stop był blokowany. Stwierdziłem, że akurat Apple raczej nie śledzi mnie za bardzo, więc odblokowałem wszystko od Apple.com.

3 polubienia

Ja Pi-hole polecam każdemu, nawet z podstawową listą domen. Mam to praktycznie od początku. Zainstalowałem to dla zabawy jak wyszło RPi2 i tak już działa kilka lat bez awaryjnie.

1 polubienie

News-y patrze, że działają ale wczoraj zaraz po dodaniu 2mln, zauważyłem, że fb-kowy messenger miał jakieś problemy z połączeniem ale dzisiaj wygląda ok.

1 polubienie

Dodalem liste ktora polecil Pawel, niestety zamiast 2mln mam tylko 600k w liscie blokowanych rzeczy.

1 polubienie

Ok, pokucowałem chwilę, tylko że coś nie śmiga.

Telefon nie jest w stanie się połączyć z serwerem ani na split tunnelu ani na fullu, przeleciałem na szybko przez konfig ale wszystko wydaje się być tak jak w tutorialu.
Ma ktoś może jakieś przypuszczenia, gdzie coś mogło pójść nie tak, żebym chociaż wiedział od czego zacząć naprawianie problemu ?

Słowo „wydaje się” jest tu kluczem :slight_smile:
Ciężko coś doradzić na odległość. Jedyne co mogę polecić to sprawdzenie czy masz otwarty port i dobrze edytowałeś plik opvn.

Zawsze można zrobić kolejną instancję. Nie zajmuje to dużo czasu.

Niestety u mnie po postawieniu nie działa żadna strona na FT. Nawet whatismyip.
Na ST niestety podaje IP mojego dostawcy internetu. Nie mam już na to siły dzisiaj ale jutro będę kontynuował walkę z tym problemem :wink:

Na split twój adres IP nie zmieni się. Interfejs VPN może to sugerować, ale jest on tylko wykorzystywany do tunelowania DNS.
Zobacz www.dnsleaktest.com

W przypadku Full-Tunnel. Sprawdź ostatnie kroki odnośnie konfiguracji profilów OpenVPN. Może coś tam przeoczyłeś.

1 polubienie

Dzięki za wskazówki!
Niestety musiałem poprowadzić jeszcze raz instalację od PiVPN. Niby pliki konfiguracyjne były poprawne ale tu gdzieś leżał błąd. :slight_smile:

1 polubienie

Z Reddit-a, dla tych co mają TV od Samsung-a:

Obraz

Trzeba będzie przetestować.

2 polubienia

Panowie (i Panie), czy to normalne, że przy konfiguracji identycznej, jak w tutorialu, wychodzą takie koszty?
10

1 polubienie

Mi też tak wyskoczyło, ale podobno ma być to za darmo ostatecznie. Oraz Google mówi, że nie skasują Cię bez wcześniejszej informacji “ej, będziemy teraz kasować Cię ileśtam złotych”.

2 polubienia

Zobacz szefie ostatnie zdanie z tego screena :slight_smile: , a potem podziel 744:24 :smiley: .

Tutaj więcej szczegółów: Essai et niveau gratuits  |  Google Cloud  |  Google Cloud

1 polubienie

Ok, dzieki za rozwianie wątpliwości :wink: BTW, porobiłem trochę testów predkości i jest porównywalnie, a nawet nieco lepiej, niż na amerykańskich serwerach NordVPN.

2 polubienia

Czyli co? Nie będzie darmowa przez rok tylko miesiąc?

Będzie darmowe na zawsze (albo dopóki Google nie zmieni regulaminu, w co wątpię [zachęcają ludzi do korzystania z narzędzi w chmurze]).

Sformułowanie „w tym miesiącu” może być trochę mylące, ale zapewniam, że to rozwiązanie jest darmowe. Tak jak wcześniej napisał Ojciec Orzech Google powiadomi o jakichkolwiek zmianach w kosztorysie.

4 polubienia

kurcze chcąc połączyć się z pc poprzez open vpn wyskakuje error ;/
“Thu Jul 04 22:02:51 2019 ERROR: Endtag missing
Thu Jul 04 22:02:51 2019 Exiting due to fatal error”

A w pliku jest wszystko jak w instrukcji ;/