Blokery reklam

Zacząłem ostatnio interesować się różnymi blokerami reklam.
Natknąłem się na takie aplikacje jak:

  • AdGuard
  • NextDNS,
  • Fyde,

Wiem, że AdGuard ma całą masę zrzeszonych zadowolonych klientów. Nie wiem niestety nic na temat pozostałych. Testowałem Fyde i generalnie świetnie blokuje reklamy.

O tym mamy cały wątek na forum, który serdecznie polecam. W skrócie - warto.

Zaciekawiony Fyde spojrzałem na ich politykę prywatności i się trochę przeraziłem.

Na chwilę obecną nie widzę lepszej alternatywy dla AdGuard dla Safari i PiHole/NextDNS dla DNS.

Lepszy od AdGuarda moim zdaniem jest uBlockOrigin

tyle, że AdGuard ma funkcję blokowania reklam w całym systemie iOS - nie tylko Safari. Block działa chyba tylko w Safari

uBlock Origin po aktualizacji Safari już niestety nie bangla w tej przeglądarce :woozy_face:

A ja od siebie polecę gorąco Wipr, jeśli ktoś nie chce NextDNS. Lekki, odświeża reguły w tle i nie działa na zasadzie VPN jak AdGuard :smiley:

Płatna opcja ale używam od roku i sprawdza się wyśmienicie to 1Blocker. Ja używam wersji na maca ale wiem ze opcja na iOS również zbiera świetne recenzje. Lada moment pojawi się wersja z X na końcu i będzie to darmowy update. Polecam sprawdzić.

U mnie na komputerze AdGuard uzupełnia się z uBlock Origin (z włączonym “I am an advanced user”), a na telefonie mam tylko AdGuard.

Zacząłem testować NextDNS. Ciekawe rozwiązanie, choć nie miałem pojęcia zielonego ze aby to działało to trzeba skonfigurować pierw przez www

Ostatnio AdGuard miał promocję -40% na licencje rodzinne (9 sztuk). Ktoś się skusił?