Blizzardboycott

Małe nakreślenie sytacji. Gracz Blitzchung został usunięty z grandmasters (top ligi heartstone), pozbawiony nagrody i wykluczony z rozgrywek na rok za wyrażenie poparcia dla protestów w Hongkongu w wywiadzie udzielonym po meczu. Blizzard zwolnił również obydwu casterów."

https://twitter.com/hashtag/Blizzardboycott?src=hashtag_click&f=live

/r/Blizzard został już ustawiony jako prywatny przez Blizzarda. Sporo ludzi na reddicie ogłasza, że usuwa konta, nie przedłuża abonamenty w WoWie.

Ciekawi mnie jak cała sprawa się zakończy

5 polubień

To już jest potężne. Prawie 100k upvote na reddit. Plan jest taki, żeby zmusić Blizzarda do zbanowania Overwatcha w Chinach.

Oj dzieje się

Przy okazji polecam ten odcinek South Parku sprzed tygodnia

https://southpark.cc.com/full-episodes/s23e02-band-in-china

1 polubienie

Tu jest aktualizacja, z której wnioski powinien wyciągnąć Blizzard:

1 polubienie

Nie. Blitzchung został zbanowany za złamanie regulaminu. A ludzie dorobili sobie do tego ideologię bo mają za dużo wolnego czasu.

Gówno prawda. Blizzard pod ten punkt regulaminu mógł podciągnąć absolutnie wszystko.

1 polubienie

Blizzard bardzo źle przy tym wygląda i etycznie to było okropne ale…
… Finansowo Blizzard póki co stracił dużo mniej niż jakby po dupie od Chin dostał to raz, a dwa imho Blitzchung znal regulamin i dokładnie wiedział jak to się skończy. To właśnie dodaje mocy jego decyzji, gość wiedział że straci swoją karierę i uznał,że to i tak tego warte. Podziwiam człowieka, bo wiem że sam bym takiej decyzji nie podjął. W tym momencie Tylko mówienie Blizzard zły, strasznie umniejsza co zrobił Blitzchung.

A sam abulowalem subskrypcję wowa, ale na blizzcon czekam… Miał być największy blizzcon w historii, niestety wygląda na to, że nie tylko z powodu gier.

Engaging in any act that, in Blizzard’s sole discretion, brings you into public disrepute, offends a portion or group of the public, or otherwise damages Blizzard image will result in removal from Grandmasters and reduction of the player’s prize total to $0 USD, in addition to other remedies which may be provided for under the Handbook and Blizzard’s Website Terms.

Tak regulamin wygląda. Blizzard może pod to podciągnąć absolutnie wszystko. Chyba, że chiński rząd to “group of the public”

Jak dla mnie afera z Blizzardem rozeszłaby się po kościach gdyby nie to, że zbiegła się South Parkiem, aferą w NBA no i Bli$$ard trochę przesadził z reakcją. Wystarczyło odebrać jedną nagrodę, nic nie robić casterom i luz.

W przeciwieństwie do ludzi, którzy mają tak mało czasu, że nie są w stanie odpisać na wiadomość, nie mówiąc już o pisaniu komentarzy na forum…

:facepalm:

No nie, bo właśnie w jeden dzień wymazano cały South Park z chińskiego internetu. Dla Bli$$arda oznaczałoby to miliardowe straty i o to chodzi w tej całej aferze, że w bezmyślny sposób korporacja podąża za pieniędzmi.

Aktualizacje Androida oraz funkcje systemu zostały zakazane dla Huawei i czy Google płacze, że traci w ten sposób miliardy dolarów? No nie. Bo wiedzą, że lepiej stracić część dochodów niż się narażać na kiepską publikę w krajach tzw. “zachodu”. A Blizzard poszedł ślepo i bezmyślnie tylko za pieniędzmi, co może się różnie skończyć.

Edit: Google łamałoby prawo, gdyby wciąż wspierało Huawei, to jest różnica. Ale mimo wszystko Google przejawia objawów, że się zbyt przejęło sytuacją.

2 polubienia

Wydaje mi się, że google raczej wyjścia nie miał bo embargo na współprace z Huaweiem było narzucone odgórnie przez rząd USA. Chyba, że się mylę.

4 polubienia

Masz rację, stąd mój edit.

1 polubienie

xD

1 polubienie

Mówisz o NBA? Jak to w d…ę wchodzą bez mydła? :smiley:

https://twitter.com/Grummz/status/1181736075775004672 Wow to jest grube. Wypowiada się były Team Lead w Blizzardzie.

2 polubienia

James Harden & Russell Westbrook postgame interview | Raptors vs Rockets, October 10 - YouTube Tutaj jak dziennikarkę wyjaśnili. Niech nikt nie ma wątpliwości, że w NBA jest jakakolwiek wolność słowa.

Ja wiem, że jestem aż zbyt cyniczny… Ale ból dupi mnie mocno, że gość musiał wspomnieć o swoim MMO i o tym jak te twity mu zaszkodzą… Strasznie mi to śmierdzi skokiem na łatwą promocję.
To samo widziałem już przy paru mniejszych, mniej popularnych blizzardowych twórcach na YT. Oczywiście,że krzyczą najgłośniej.

A moje poglądy mimo wszystko chyba najlepiej obrazuje ten filmik:

I w kontekście tego filmiku i moich poglądów Jest już po sprawie, jeśli o blizzarda chodzi.

Ale bullshit…

image

https://twitter.com/SGBluebell/status/1182817588147052544?fbclid=IwAR0M0MUvnC1_7OIHLhjy-qnx_Ha38J3CvDk7OGS3CXlQK20a7hR9TqsMcTY Podoba mi się analiza tego tekstu pod kątem pisania go przez Chińczyka

3 polubienia