Biblioteka muzyczna w chmurze

Mam parę utworów (więcej niż parę), których nie ma w Spotify i zawsze trzymałem je w iTunes, ale to super męczące i trzeba korzystać z aplikacji muzyki, co mnie mocno wpienia. Znalazłem jednak rozwiązanie problemu i chciałem się nim z wami podzielić, bo może nie wszyscy to znają.

Google Muzyka

Google Play Musique n'est plus disponible - możecie w darmowej wersji zuploadować 50 tysięcy piosenek, które trzymane są w chmurze i macie do nich dostęp via przeglądarka albo całkiem spoko aplikacje na iOS/Android. Zupełnie za darmo wrzuciłem tam 4k utworów i mam teraz przy sobie wszystkie blendy Szustego z Taco Hemingwayem i mogę słuchać tego smutku kiedy tylko chcę!

3 polubienia

HALO POLICJA!
Co się stało z twoją ucieczką z google? :smiley: Skąd w tobie to zwątpienie :smiley:
Możesz podzielić się linkiem do twojej biblioteki? Będę testował. To coś czego potrzebowałem ale nie zdawałem sobie z tego do końca sprawy.

2 polubienia

Najważniejsze rzeczy wyniosłem :smiley: zostałem z pierdołami. Nie można chyba dzielić się biblioteczkami…

Ja tam jestem nieprzerwanie od 2012. Jest spoko, ale od chyba dwóch lat co chwilę straszą migracją do YT Music. A ta aplikacja, przy całej mojej sympatii i chęci - jest nieużywalna.

Ciekawe czy jest jakies sensowne rozwiazanie selfhosted. Taki serwer z muzyka spokojnie moglby sobie stac w domu. Tylko jaki player to obsluzy?

Fajna usługa, chociaż na apce nie widzę opcji wrzucania plików w chmurę, mogę to tylko zrobić przez przeglądarkę na pc.

Mieli od tego program Google Music Manager, który monitorował konkretny katalog na dysku i jak pojawił się tam nowy plik, to automatycznie go wrzucał w chmurę.

Plex.

2 polubienia

A jaki player?

Plex.

5 polubień

Jest tego i to dość sporo: Plex Media Server, Subsonic, Madsonic, Ampache a patrząc na szybkości internetu w obecnych czasach można sobie taki serwer postawić na własnej maszynie w domu.

Najlepiej w tym wszystkim wypada Plex ale żeby móc używać aplikacji w pełni trzeba za nią zapłacić.

Wydaje mi się, że jeszcze roon coś takiego robi, ale to dość droga przyjemność.

Można grzebać i sprawdzać, ale jak chcesz coś co po prostu postawisz i działa to, zacytuję kolegę:

1 polubienie

Jedyny problem z Plexem jest taki, że trzeba mieć pod to serwer. W sensie osobny i to konkretny, jeśli chce się tam trzymać wszystko. Jak ma się NASa to nie ma problemu i pewno jak ustatkuję sobie setup w domu, to dokładnie tak zrobię, ale na ten moment nie ma za bardzo to sensu.

Jak selfhosted to selfhosted.

Google FTW :wink:

No ja wiem, ale tutaj się robi już data hoarding mocno. Zresztą nie wiem czy chce się tlumaczyć/ryzykować, że jednego dnia serwera nie będzie bo jest tam 4000 filmów i hostingodawca daje pod wątpliwość legalność moich materiałów…

Nie rozważałbym niczego innego niż serwer domowy w tym względzie.

Natomiast z mojego punktu widzenia jest to mocno teoretyczne rozważanie, bo skoro w Google music da się to zrobić za pół ceny i do tego mieć pełną bibliotekę muzyki od nich, to jaki jest sens. No chyba że aluminiowa czapeczka i te sprawy

Ja nie zapłaciłem ani grosza

Piszę w sensie: jakbyś chciał używać tego + biblioteki muzyki Google Play Music i mieć wszystko w jednej aplikacji zamiast np. tego + Spotify. Nie da się chyba słuchać muzyki z Google Play Music bez abonamentu?

Da, ale tylko tę, którą sam dodasz/kupisz.