🛡️ Bezpieczeństwo w sieci

Niby płacę za YouTube Premium te £17.99 (bo nie da się korzystać z YouTube bez Premium. :crazy_face:), ale przez to, że Google wysyła te do mnie te gadżety to mi nawet tak bardzo nie szkoda. :smile:

Trochę też pewnie naiwne liczę na fakt, że mnie tak mocno nie profilują. Z drugiej strony wiedzą co oglądam i w co i kiedy gram, więc jestem mocno sprofilowany, dobrowolnie i bez ich wysiłku. :wink:

Zawsze możesz spróbować zmylić algorytmy i obejrzeć sezon MLP :wink:

W ogóle to fajny tip jakiś czas temu odkryłem :smiley:

Subskrybuje za dużo rzeczy ale w sumie oglądam tylko kilka, dlatego co jakiś czas czyszczę całą historię na YT dzięki temu algorytm na nowo jakby się uczy przez co podrzuca mi rzeczy od kanałów, które wieki nie oglądałem, czasami odkrywam coś na nowo.

To tak w kwestii bezpieczeństwa i prywatności :slight_smile:

1 polubienie

Jakby ktoś używał poczty na WP to uwaga :slight_smile:

1 polubienie

Potestowałem. Za $30 rocznie to się w głowie nie mieści, jaką oni oferują jakość. A dla forumowych demonów prędkości, to w większości testów wevpnowy wireguard miażdży Mullvada.
Brać.

3 polubienia

30$ na 6 miesięcy chyba jest?
Na rok jest 40$ z tego co widzę. Chyba, że coś zmienili.

1 polubienie

Ale przecież Whatsapp szanuje i chroni moją prywatność :frowning_with_open_mouth:

2 polubienia

Haha no nieźle im tam się pod tyłkami pali. :laughing:

2 polubienia

Oczywiście - tak samo jak Facebook :smiley:

Ludzie pójdą na Telegrama, który nie szyfruje E2E w standardzie.

To już się dzieje :smiley:

“Rewolucja zje swój ogon, historia się powtórzy
Wszystko i nic ulegnie zmianie
Zmieni się wszystko i nic
Równowaga zostanie utrzymana”

wojna to pokój
wolność to niewola

XD

2 polubienia

Tzn. ja słyszałem, że przechodzą na Signala, ale słyszałem o tym z profilu na Twitterze samego Signala xD

1 polubienie

Ja od samego Telegrama xD

Szczerze nie widzę napływu ani tu ani tu :smiley:

1 polubienie

Ja widzę po moich znajomych. W ciągu tygodnia chyba z 15 osób się pojawiło na Signalu.

4 polubienia

Nawet nie wiesz jaki smutek mnie teraz ogarnął. ZAZDRO NA MAKSA. Żeby tak moi chcieli porzucić tego cholernego whatsappa to byłbym najszczęśliwszy na świecie.

1 polubienie

Dziękuję ci WhatsAppie/Facebooku, że do tego doprowadziłeś. Gdy zaczynałem korzystać z Signala jakoś w 2015 roku i pisałem tam przez lata jedynie z 2-3 osobami nie sądziłem że kiedyś dojdzie do takiego momentu jak teraz gdy Signal jest nr 1 w Polsce wśród najczęściej pobieranych darmowych aplikacji na App Store, a z dnia na dzień kolejni znajomi pojawiają się na liście osób z którą mogę w nim pisać.

5 polubień

Ale ludzie o tym nie wiedzą i uważają, że mają bezpieczne, szyfrowane rozmowy ;D

A Signal szyfruje e2e wszystko, nawet rozmowy głosowe :slight_smile:

Niestety nie wszyscy się przesiedli. Mam nadal 3 osoby, które mocno namawiam. Ale chyba zrobię tak jak z FB. Informacja, że od danego dnia nie będę tam dostępny i gdzie można mnie znaleźć. Nagle się okazało, że ten messenger wcale nie taki niezbędny :slight_smile:

3 polubienia