Bardziej darmowe alternatywy dla Slacka ( bez Discord'a )

Cześć Wąsy :smiley:

pytanko czy korzystacie u siebie w firmach z jakiś bardziej darmowych alternatyw do Slack’a która nie jest Discordem?

https://alternativeto.net/software/slack/
widze troche pozycji, kumpel odradzał mi “rocket.chat” i w cale nie działa jak rakieta, badumcss xd

będę wdzięczny za polecajki :raised_hands: :smiley:

A to ma być self-hosted czy niekoniecznie?

może być :slightly_smiling_face:

1 polubienie

To rocket.chat jak w miarę dobrze wdrożony to nie jest taki straszny ale trzeba być powściągliwym w aktualizowaniu od razu jak wyjdzie nowa wersja bo często są w niej błędy. W parze z jitsi może dać komplementarny system do chatów i video konferencji.

Korzystaliśmy też w jednym projekcie z Zulipa, pamiętam ze działało bardzo stabilnie ale trzeba się trochę było przyzwyczaić do filozofii budowania wątków w tym narzędziu - ale za to miało to rzeszę wiernych fanów którzy nie chcieli niczego innego.

Testowałem też mattermost i to bardzo fajnie wypadało jeżeli używało się go razem z gitlabem.

Więcej chatów nie pamiętam z takich “współczesnych” czasów.

2 polubienia

nie wiem jak buildy rocket’a były stawiane u kumpla ale dość mocno krytykował te cudo, reszte obczaje bardziej - dziękówa za polecajke :raised_hands: :smiley:

Ja stawiałem rocket, bo jest naprawdę spoko. Ale w dzisiejszych czasach bym myślał bardziej o riot.im (teraz to zmieniło nazwę na element) albo o mattermost.

Mattermost jest najbardziej zbliżony do slacka z wyglądu, ale jeśil zależy Ci na prywatności, to element jest twoim default choice.

PS - wszystko self-hosted. Nie miałem okazji testować hostowanych usług.
PPS - w mattermost też masz szyfrowanie p2p, ale (o ile pamiętam) nie by default włączone. Więc tu w sumie równa się z element, a za to wygrywa ilością różnych integracji jak chcesz go spinać z innymi usługami.

1 polubienie

Ja korzystałem z RC w dwóch firmach. Bardzo dobrze się sprawował. Był nawet podpięty do Active Directory

Mega zdziwko słyszeć, że rocket jest spoko a u kumpla naprawdę nie działa : | ( problemy z powiadomieniami, wysyłaniem plików itp i sama aplikacja która ponoć jest średnia ) nie jest adminem więc nie moge sie go wypytać na czym to nie działa

Przekalkulujemy w co iść, hmm… Mattermost wygląda nawet spoko.

Dziękii wielkie za opinie :raised_hands: :smiley:

Rocket Chat oficjalnym komunikatorem na Politechnice Gdańskiej :slight_smile: