Bagażnik rowerowy na hak, co kupić?

Cześć, szukam bagażnika rowerowego na hak do auta, przeglądałem na szybko co jest dostępne i znalazłem THULE VeloCompact 926, ale nie ukrywam że trochę cena mnie odpycha (około 3tys zł), z drugiej strony wygląda na to że spełnia moje potrzeby, jednak może jest coś co polecacie, używacie, albo jest coś na co warto zwrócić uwagę. Mój hak ma udźwig 75kg jak się nie mylę, szukam czegoś na 3 rowery minimum, ale na 4 też było by dobrze, ten Thule ma opcje opuszczania bagażnika bez ściągania rowerów aby otworzyć bagażnik co wydaje mi się bardzo pomocne, jest też z opcją zamykania samego bagażnika jak i uchwytów do rowerów na klucz co chyba też daje jakieś bezpieczeństwo.

Trochę boje się niesprawdzonych czy tanich bagażników bo jednak bezpieczeństwo gra tu ważną rolę.

Nowe mam bagażnika na hak ale na dach ale powiem Ci, że nie warto kupować chodzi innego niż Thule. Jakość, rozwiązania techniczne, trwałość, materiały… Tego nigdzie indziej nie dostaniesz. Warto wydać te pieniądze.

Znalazłem używany thule, spełnia prawie wszystkie wymagania, jedyne co to nie ma wygodnego uchwytu do przykręcania na haku a jedynie taka wajcha jest która trzeba pompować, również uchwyty które trzymają za ramę nie są na kluczyk ale to chyba można wymienić akurat, jest opuszczany i można otworzyć klapę bagażnika :slight_smile: tyle że trochę obawiam się o te używki czy wszystko z nimi ok będzie.

Nie jestem tez pewny jaki ma faktycznie udźwig czy 30kg czy 45kg

Cena 1500


Sekunda z google i wychodzi na to ze thule euroway 944 jest na dwa rowery a 946 na trzy. Ze zdjęcia widac ze to druga wersja wiec 45 kg. Pokoloruj drwala :slight_smile:

Ja od pięciu lat korzystam z taurusa alfa plus 3 + 1, który tak naprawdę jest jakimś czeskim bagażnikiem z naklejką taurusa. Kosztowało chyba mniej niż połowę odpowiednika Thule. Jest okej, bardzo solidny, nigdy mnie nie zawiódł ani na długiej trasie po autostradzie, ani po krętych drogach, ani po wertepach. Wożę na nim 4 pełnowymiarowe rowery. Mógłby być lżejszy i mieć wygodniejszy sposób montażu (wymaga użycia klucza), ale można się do tego przyzwyczaić. Ma opcję odchylenia, ale nigdy nie korzystałem bo mam zbyt duża klapę bagażnika.

kupiłem używkę thule, ten z postu wyżej :slight_smile: wszystko wygląda ok, chyba działa, nie mam obecnie ze sobą rowerów więc w pełni nie mogłem przetestować ale chyba był to dobry deal.

1 polubienie