Backup danych z Whatsappa

Właśnie jestem w trakcie przenoszenia się z Androida na iOS. Mam problem z backupem Whatsappa, który automatycznie zapisuje dane w google drive, z której to nie mogę przywrócić czatów na iphonie, bo ten obsługuje tylko iclouda. Macie jakąś radę?

Przerabiałem w odwrotnym kierunku. Niewykonalne (przynajmniej ja nie znalazłem metody przez dwa dni intensywnych poszukiwań) chyba że zakupisz jeden z chińskich programów do kopiowania z jednego urządzenia na drugie ale:

A) ten soft chce dziwnych uprawnień
B) ten soft jest drogi
C) bezpieczne toto na pewno nie jest
D) Whatsapp ssie właśnie z tego (i jeszcze paru innych) powodu
E) Ci co zakupili ponoć nie są zadowoleni bo im pokasowało czaty

Ja się w końcu pogodziłem z tym że się nie da i olałem.

1 polubienie

Z tego co pamiętam dało się zrobić to w kierunku iOS → Android. Trzeba było jakieś szemrane aplikacje (no, nie takie szemrane, no ale wiadomo, mimo wszystko jakoś dziwnie), grzebać w nieszfyrowanym backupie itd…

Ale w kierunku Android → iOS się nie da. Po prostu się tego nie da zrobić.

1 polubienie

Podobno NSA ma Twój backup. Nie wiem na pewno. Tak mówią…
Napisz do nich, może to ogarną.

1 polubienie

Możesz to potraktować jako znak od niebios żeby zrezygnować z Whatsappa :slight_smile:

Ja po prostu zacząłem świeżym kontem whatsapp w dokładnie takiej sytuacji jak Ty!

zaraz zaraz a jak podlaczysz urzadzenie to ono nie pociagnie sobie histori całej? ja instalowałem whatshupa na windowsie i nie mam tutaj zadnego iclouda zrobionego (oprocz OD ) i zassało mi wszystko co gadałem na wa od poczatku…
wa na kompie zainstalowane jakieś 3mc temu a korespondencja z 2018 roku.

Za dużo bliskich osób ma WhatsAppa, więc nie ma szans :confused:

A co do backupa to nawet na karcie w telefonie znalazłem plik z backupem i wgrałem go na iCloud. Niestety nie widzi :confused:

Przekonaj ich do Signala. Mi się udało i Whatsapp poszedł w niepamięć

Whatsapp na komputerach działa tylko jako bramka do Whatsappa telefonowego, dlatego nie miałeś problemu (ale z kolei gdy wyłączysz telefon to z komputera nie napiszesz). Jak się zmienia telefon całkiem to tak łatwo nie ma.

2 polubienia

NSA niekoniecznie, ale fejsbuk już tak :smiley:

Da się, da się :slight_smile: .

Podczas ostatnich kilku lat wielokrotnie przechodziłem z iOS do Androida i za każdym razem byłem w stanie przenieść kopie zapasową z whatsapp.

Szemrane aplikacje - to jest odpowiedź. Nie chce z tego forum robić wareza, ale jak poprawnie wpiszecie frazę w Google to po kilku minutach znajdziecie :smiley: .

Tylko tu chodzi o przesiadkę w drugą stronę. Może się da, ale podobnie jak Paweł dałem sobie spokój z kombinacjami i zacząłem od nowa :slight_smile:

Działa to w obie strony.
Jak chcesz jeszcze popróbować to wyślij PW.

1 polubienie