AutoCAD workstacja - pytania, pytania, pytania

Drogie technologiczne świry,

Temat jest następujący: mój brat od lat prowadzi firmę eventową. W ramach działalności bardzo dużo pracuje na AutoCADzie (projektowanie dużych scen itd.).
Jednocześnie jest największym fanbojem Apple jakiego znam. Więc oczywiście ma jakiegoś ultradrogiego Macbooka (być może Pro, nie wiem - mogę dopytać), ale AutoCAD to zwierzę Windowsowe więc albo musi mieć Win jako system albo VM. I to ponoć mu strasznie muli.
Tym samym zdecydował się na zakup stacji roboczej i oczywiście patrzy w stronę Applowskich, a ja mam duże wątpliwości czy rzeczywiście ma sens kupowanie stacji Makowej jeżeli i tak będzie na tym zainstalowany głównie Windows i CAD. Może lepiej zamówić stację skrojoną pod to co będzie robił?

Dodatkowo, jako że o CADzie nie mam zielonego pojęcia (nie wiem jakie resource’y żre w kompie), nie wiem czy ta workstacja ma mieć kupę procesorów, stos RAMu i potężne karty graficzne, czy też może coś ma mniejsze znaczenie.

Czy ktoś coś może doradzić?

Ale przecież jest AutoCAD na MacOS…?

3 polubienia

Seriously? To było moje pierwsze pytanie do niego. :expressionless:

2 polubienia

już parę lat temu znajomi z innych kierunków używali CADa na Macu na licencjach studenckich z politechniki

Nie wiem, może wg. niektórych na Win jest stabilniejszy, czy coś, więc sobie nie wyobrażają pracy na Macu…

Widzisz, to jest coś czego nie googlowałem (mea culpa) bo byłem święcie przekonany że on to sprawdził. Temat do zamknięcia chwilowo :slight_smile: DZIĘKI

3 polubienia