Apple 🍏

Dopóki nie ma Fitness+ dla Polski, to ten wyższy pakiet nie będzie dostępny zapewne… a też czekam, bo coś czuję że cena może być atrakcyjna

No to chyba mnie kupili tym Apple Watch SE :sweat_smile: wersja full 44mm + cellular za 1699zl to dobry deal. Jedyne czego nie ma to always on display i mierzenia tlenu w krwi i ekg. Jestem w stanie to przeżyć a wydajność taka samo jak w S5. Co do serwisów to dobry deal z Apple One, rozważam wzięcie dla rodziny.

Ja z kolei uważam, że ta konferencja to była zbędna rzecz. Serio. Godzina zmarnowana.
Mogli dać notkę prasową o tych mega zmianach, a o Apple One powiedzieć w 2 minuty na prawdziwym Keynote.
Pomijam już kwestię, że mamy 3-ci rok z rzędu tego samego AW czyli odgrzanego kotleta.

2 polubienia

Również event dla mnie kompletnie nudny, który można było streścić w notce prasowej.

A ja mam dylemat, bo z jednej strony chciałbym Apple Watch 6 a z drugiej moja wewnętrzna cebula krzyczy za Apple Watch SE.
Ale to wyjdzie w praniu, jeszcze muszę się zorientować jak wygląda przeniesienie numeru do sieci obsługującej LTE w Apple Watch w UK :smiley: więc może się okazać, że skończy się na a Apple Watch 6 ale bez LTE

Troche fajnych rzeczy pokazali :slight_smile: ipada air, apple one naprawdę mi się podoba mimo, że nie ma wersji 2tb, najbardziej rozczarowałem się, że nie będzie fitness+ w Polsce, bo naprawdę czekałem na taką usługę od apple. A reszta przeciętna w sensie Apple Watch i iPad edu

no może i spoko ten SE dla kogoś kto ma może series 3 albo nie ma wcale. Ja mam series 4 i mocno liczyłem na to, że go zmienię, ale kompletnie nie mam incentive’u. Żonie pewnie kupię series 6 aczkolwiek zobacze po ile będzie series 5 uprzednio.

W każdym razie szkoda… szkoda, że trochę Apple w tym roku brakło pomysłu na AW i został potraktowany przez nich raczej bez miłości.

No ja nie mam Apple Watch i teraz mam dylemat czy Apple Watch SE czy Apple Watch 6 czy może używany Apple Watch 4

Jeszcze liczyłem, że może będzie jakaś niespodzianka w iPadzie, a tu dupa… Air… hm no dla procesora warto by go wziąć, ale to jest jedyny plus. Poza tym niebieski kolor przypadł mi do gustu, nic poza tym.

Bez przesady. Za ile takiego Series 4 kupisz. Różnica między SE, a S4 będzie pewnie 300-400 pln, a tu masz sprzęt, który na pewno będzie wspierany o 2 lata dłużej. Co do SE, a S6… no cóż. Ja bym dopłacił do always on display kupując od zera, ale z drugiej strony mając S4 ani przez chwilę mi go nie brakło tak jak to pokazywało rok temu Apple. Nawet jak deskę robię to nie mam problemu… chyba, że ktoś deskę umie robić po 25 minut to wtedy może always on display się przyda. Ja to 5 minut max.

Slabo to wyglada, z tego co mi wiadomo to tylko vodafone, o2 i ee oferuja esim dla AW. Wiem, ze voda zyczy sobie £7 extra do abo, reszta pewnie podobnie.

No tak to mniej więcej wygląda - nowy Apple Watch SE 44/lte 1,7k a Apple Watch 4 44/lte 1,4k na allegro

Ja się zastanawiałem między S5 a SE ale S5 nowe są droższe.

Jedyna rewolucja w tej konferencji to Touch ID w przycisku on/off, super że ekran jest z taką samą ramką a przy okazji pozostał Touch ID, ale zmieniać nie będę bo nie widzę potrzeby w moim przypadku.

Apple Watch przeszło mi przez myśl czy może wersja SE będzie odpowiednia ale widząc jak często zmieniam zegarek chyba nie ma co cudować i opcja S6 Nike, bez GPS. Nie ukrywam że miałem jakąś cichą nadzieję że w końcu zegarek zmieni formę na okrągły, a tu wielki zawód.

Co do Apple One, totalnie mnie to nie interesuje, nie korzystam z tych usług poza większym iCloud, więc co by tam nie było to nie jest dla mnie, jedynie jak pokazali fitness+ to mówię „oooo to do biegania na bieżni będzie super” tym bardziej że pokazuje na iPadzie pomiary i nie muszę zerkać na zegarek, no ale nie w tej cenie mili państwo :wink: więc odpada.

Sama konferencja zaskoczenie, myślałem na koniec że przysnąłem gdzieś bo nagle się skończyło, zegarek, iPad, usługi i bum koniec, a gdzie Air tag?! Gdzie coś więcej? Chyba pierwszy raz jestem tak niemiło zaskoczony.

1 polubienie

Przegapiłem chyba, że SE nie ma EKG. Dyskwalifikacja dla mnie tego modelu. To już lepiej kupić Series 5

1 polubienie

SE nie ma też Always-On Display

Jak używany, to AW5, w podobnej cenie co SE wychodzi, nowy AW5 trochę drożej, ale to ten sam procesor, tylko z EKG i AOD…

Nie wiem co wszyscy widza w tym airtagu? Mi to jest nie potrzebne. Go najprawdopodobniej nigdy nie będzie, bo niby po co Apple otwierało by aplikacje lokalizator dla deweloperów?

Aby uniknąć oskarżeń o monopol na platformie. Mimo otwarcia nie wiem czy ktoś skorzystał z tej opcji. Mnie by się przydało kilka sztuk, do plecaka, walizki. Może żona męczyła mnie jakiś czas o coś takiego szczególnie do walizki kiedy wyjeżdżała dużo… a jak mogę mieć wszystko w jednej aplikacji to why not? :wink:

1 polubienie

Ja używam Tile, sam osobiście nie gubię rzeczy ale moja żona często i przydało się kilka razy, myśle że Apple ma szanse zrobić to na prawdę fajnie i będzie większy wybór niż tylko Tile.

1 polubienie

Może głupie pytanie, ale od kiedy mogę przejść na Apple one?

1 polubienie