Aplikacje dobrostanu - wellbeing

Cześć,
od długiego czasu korzystam i testuję aplikacje które pokazują mój dobrostan (“o się dbanie”). W aplikacjach sportowych po wykonanym treningi pokazuje się estymowany czas regeneracji, w aplikacjach do monitorowania snu - godziny sny głębokiego, jakość tego snu czy tętno spoczynkowe, w aplikacjach od pomiaru zmienności rytmu zatokowego dowiemy się o tym czy nasz układ nerwowy jest w stanie “walcz lub uciekaj”, albo “możesz być spokojny”.
Dzięki AppleWatch (czy innym urządzeniom) te dane są zbierane i przechowywane w aplikacji zdrowie, ale analiza tego wszystkiego wymaga bardzo dużo czasu i wiedzy. Dlatego powstało tak wiele aplikacji które analizują te obszary, niestety każdy z osobna.

Od kilku dni testuję aplikację Welltory (jest wersja na Androida i iOS) która na podstawie medycznych metadanych analizuje to za nas. Patrząc na parametry pobrane z aplikacji Zdrowie, przetwarza je, porównuje i podpowiada to w jakim jesteśmy aktualnie stanie.

Jeśli również jesteście zainteresowani analizą tego obszaru Waszego życia, to warto zerknąć na tą aplikację, a jak macie jakieś inne, zapraszam do dyskusji, z chęcią dowiem się jak to wygląda u Was.

1 polubienie

Design mnie trochę odrzuca szczerze mówiąc, poza tym, że i tak głównie zaglądam tylko do systemowej appki Zdrowie, ale używałem też chwilę Cardiobot i funkcjonalnością była ciut zbliżona:

1 polubienie

z mojego doświadczenia i jakotakiej wiedzy (w którą musiałem władować trochę punktów rozwoju bo w “kontuzjogenność” i “stres->zdrowie” mam strasznie mało) to bez informacji o predyspozycjach organizmu, jedzeniu (ilość, jakość) i treningu to te wszystkie aplikacje nadają się do ładnego wyświetlania wykresów.

Pan zabijacz wszystkich imprez i dobrej zabawy mówi, że najlepiej słuchać swojego organizmu a w takich aplikacjach patrzeć tylko na cyferki - obiektywne dane i samemu je analizować (albo fizjo, lekarz, czy ktoś kto cokolwiek z człowiekiem a nie algorytm, który uogólnia fchuuuuuuuuj)

2 polubienia

Prawda, choć mi np. Sprawia przyjemność oglądanie statsow, mimo ze mogą odbiegać. Po prostu motywują mnie do pracy nad soba, wiec jak ktoś ma coś ciekawego to chetnie sobie zobaczę :slight_smile: