Aplikacje do katalogowania, porządków

Poszukuje programu / aplikacji (windows), który pozwoli mi zrobić porządki w plikach wszelakich (zdjęcia, txt itp).

Najważniejszy element to znajdowanie podwójnych (identycznych) plików. Jeżeli jeszcze, będzie potrafiła katalogować, to dodatkowa wartość.

Druga aplikacja która by mi ułatwiła porządki to aplikacja (iOS lub Android) do katalogowania/inwentaryzacji rzeczy fizycznych.

Podstawowa funkcja to szyczytywanie kodu kreskowego najlepiej z pobraniem informacji z internetu. Chodzi o katalogowanie apteczki, aby łatwo było kontrolować datę ważności i jej zawartości.

Ponieważ wszystko do zastosowań domowych, to nie może kosztować milionów.

Ktoś coś zna?

3 polubienia

polska, otwartoźródłowa czkawka jest roziwązaniem na twój pierwszy problem, niestety nie ogarnia katalogowania

1 polubienie

Przez Ciebie teraz też mam taka potrzebę.
Chociaż teraz pomyślałem, ze dałoby radę to ogarnąć w skrótach z dedykowana lista „apteczka” ale już o pobranie z neta danych trochę kombinować musiałbym. Chociaż urlop już za pasem, a leki dalej w kartonie od miesiąca :rofl:. Czekają na odpowiednie miejsce

1 polubienie

I ja teraz też mam takie potrzebę. Niech cię…

1 polubienie

To nie jest odpowiedz na twoje pytanie ale prawie wszystkie rzeczy ktore znajdują sie w apteczce maja date do ktorej spokojnie przy lekach mozna dodac dwa trzy lata a juz inne rzeczy nie powinny sie przeterminowac w uzytku domowym (producent deklaruje ze przez taki czas beda na pewno sterylne).

3 polubienia

Osobiście używam foodshiner ‎FoodShiner: Pantry Companion on the App Store

Można tam dodać cokolwiek. Ja na przykład zapisuje sobie zapas baterii i śledzę ich stan. Jedzenie w spiżarni z datami przeterminowania itp. Można zdefiniować dowolną ilość składów i dodawać dowolne produkty.

Aplikacja cały czas dostaje aktualizacje.

3 polubienia