Aplikacja do śledzenia kalorii

Cześć :smiley:
pytanie czy znacie jakieś aplikacje które nie wymagają dokładnego wybrania produktu z bazy. Miałem pare podejść do MyFitnessPal czy Yazio ale dodawanie posiłku trwa wieki, przynajmniej pierwszy raz określonego rodzaju. Mam wrażenie, że jeśli nie je sie gotowych produktów ze sklepu to proces ich dodawania jest bardzo długotrwały.
Chciałbym znalezc dobrą apke która po prostu oferowałaby dodanie posiłku gdzie sam opis by wystarczył ( opcjonalnie zdjęcie ) a nie trzeba by tracić mase czasu na wyszukiwanie produktu w bazie.
Określenie kaloryczności tylko z propozycjach z bazy wydaje mi sie bardzo trudne i skomplikowane aby w dzisiejszych czasach można było to zrobić prosto i szybko, moge się mylić to tylko moje wrażenie

1 polubienie

Jak znajdziesz taką to daj znać - myślę, że wiele osób by się ucieszyło.

2 polubienia

Jeśli znajdę jakieś dobre cudo to z chęcią sie nim podziele :smiley:

1 polubienie

Amazon Mechanical Turk xD

1 polubienie

byłoby to jakieś rozwiązanie, troche drogie ale jednak nadal rozwiązanie XD

Muszę zapytać, bo mi to spokoju nie daje: po co w takim razie w ogóle coś do takiej aplikacji wprowadzac, jeśli Ci nie zależy na dokładnych informacjach?
Bo rozbieżności - nawet gdyby coś takiego istniało - byłyby kosmiczne. Śmiało 500+ Cal niedokładności dziennie i porozjeżdżane makrosy.

2 polubienia

Cześć :slightly_smiling_face:
znaczy to tylko kwestia podejścia, chciałem zacząć bardziej kontrolować posiłki i zacząłem je zapisywać. Pewnie dla 99% ludzi nie będzie to miało sensu ale mi to pomaga w kontrolowaniu się :slight_smile:
Finalnie korzystam ze zwykłego notatnika na fonie

1 polubienie

Garmin Connect plus MFP do wpisywania kalorii :slight_smile:

Cześć :smiley:
obczaiłem i serio apka wygląda spoko, nie ma wymaganych dokładnych danych jak w MyFitnessPal tylko można podać swoje wartości i to jeszcze tylko te które możemy przypuszczać. Pozostało jedynie obczaić w necie kaloryczność posiłków i stworzyć swoją baze która tworzy sie przy tej apce o wiele krócej, dzięki wielkie za propozycje z tą apką :raised_hands::smiley:

Ja używam FoodNoms i polecam. Jest milion razy ładniejsza od paskudnego Yazio.
I dodatkowo ma widgety i Siri Shortcuts, wiec u mnie wszystko wypełnia się automatycznie, bo ja w sumie to jem trzy różne zestawy posiłków i dziś wiem, co będę jadł w przyszły czwartek :wink:
Baza produktów tylko jest meh na początku.

3 polubienia

Podziwiam. Ja to nie wiem co zjem dziś na kolację :joy:

A ja mam szyje :kissing_heart:

3 polubienia

Czy moglibyście polecić aplikację , z listą produktów (gotowa baza) gdzie można podejrzeć jakie produkty jaką mają kaloryczność, zależy mi, żeby się edukować i świadomie dobierać produkty do zjedzenia - możliwie darmowa. Np. Zależałoby mi aby znaleźć produkty niskokaloryczne i wysokobiałkowe:)

Większość z polecanych powyżej już jest mocno poblokowana za paywallem.

Od kiedy naprawili mi buga z wersją premium MyFitness Pala bez płacenia, to używam darmowej i raczej niczego mi w niej nie brakuje.

2 polubienia

Yazio

1 polubienie

Może to moje mylne wrażenie, ale wyszukiwane produkty , baza jest nieuporządkowana.Jakby każdy użytkownik sam swoja wersje wpisywał.Ktoś wpisuje 150 g i kcal, drugi 100g kcal .

Marzy mi się wpisać hasło owoce i pokazuje od najmniej kalorycznego do najbardziej. Itd itp.:wink:

1 polubienie

Yazio

1 polubienie

Dobra, nie wiem co się stało, ale od jakiegoś czasu gdy dodaję wodę w Yazio to mi ją usuwa i muszę próbować wielokrotnie aż w końcu się uda.
Jest to na tyle upierdliwe, że zastanawiam się nad zmianą aplikacji, bo przyzwyczaiłem się dodawać wodę z zegarka, a teraz działa to tak, że przez cały dzień dodaję wodę, a wieczorem okazuje się, że mam w Yazio widoczną jedną szklankę.

Waterminder

Ale nie chce mieć dwóch osobnych aplikacji. Samą wodę to ja sobie skrótami ogarnąłem.