Apka do trackowania treningu na siłowni

Cześć,
Wiem, że są tu sportowe/ siłowniane świry. Szukam apki (iOS) do śledzenia i planowania treningu w siłowni. Do tej pory miałem androida i tam od wielu lat miałem jedną płatną apke i było wszystko ok i w jednym miejscu. Teraz po przesiadce na iPhona nie moge nic ciekawego znaleźć.
Czego Wy używacie?

Strong

3 polubienia

Może masz jakiś smart zegarek? Ja trackuję swoje wyczyny na siłowni na Garminie w zaplanowanym treningu.

1 polubienie

Mam zegarek, starego Galaxy watcha. Ale będę zmieniał na Apple watcha.
Chciałbym jednak mieć apke tylko do treningu siłowego.

Zeszyt :joy::stuck_out_tongue_winking_eye:

Bywało i tak :slight_smile:
Narazie testuje apke Strong

Strong lub Gravitus

Oba polecam, a która bardziej Ci się spodoba to już kwestia indywidualna bardziej

1 polubienie

@piotrek, jeśli masz swój gotowy trening, który robisz regularnie i chcesz tylko trackowac serie, ustawiać timery to zdecydowanie Strong. Ja używam mimo, ze jest obrzydliwa wizualnie - nie ma chyba brzydszej aplikacji w AppStore.
Jest jeszcze SmartGym, ale po pierwsze jest dwa razy droższy, po drugie przez pierwszy tydzień spamuje pseudomotywacyjnymi cytatami w powiadomieniach, a jak się wyłączy powiadomienia, to w trakcie treningu nie słychać, kiedy kończy się rest.

Wszystkie aplikacje tego typu wpinają się w Apple Health, wiec tu nie ma różnicy.

Jeśli szukasz propozycji treningu to FitBod.
Fitbod ma bardzo fajna funkcje - heatmap. Pokazuje Ci na podstawie przeszłych treningów, które mięśnie są gotowe do ponownego skatowania, a które musza odpocząć. Ale w fitbod nie da się sensownie dodać customowych ćwiczeń, a katalog jest bardzo ubogi.

Ja korzystam ze Strong, w lutym kończy mi się subskrypcja i będę się zastanawiał nad przesiadka na SmartGym, ale wkurza mnie to, ze aplikacja bez jakichś większych serwerowych kosztów (jak dajmy na to Overcast, czy Carrot) krzyczy sobie 60 dolków za rok. Chyba komuś w Brazylii sufit na łeb się zwalił.

Fun fact: właśnie dokładnie ten typ aplikacji rozbudzil we mnie chęć nauki programowania.
Nie ma tego, co bym idealnie chciał, wiec chciałbym zrobić coś idealnego. A moja wishlista jest wyjątkowo długa :wink:

7 polubień

Muszę to rozwinąć, bo nie byłbym sobą :wink:
Jak aplikacja prosi o włączenie powiadomień, to obiecuje ze nie będzie spamować. A następnego dnia rano - jeb! Cytat motywacyjny.
Kulturalnie od razu uderzyłem z mordą do twórcy, ze jest oszustem, kulturalnie wystawiłem mu jedna gwiazdkę i kulturalnie złożyłem skargę applowi, po czym ten brazylijski penis odpisał mi, ze nie widzi problemu, bo a) większość ludzi to motywuje, a nie denerwuje (bullshit), b) dostajemy je tylko przez pierwszy tydzień.
Nawet jak mu zapłacę te sześć dych, to z uporem maniaka będę wystawiał jedna gwiazdkę z opierdzielem za oszustwa przy każdym updacie :stuck_out_tongue:

Plus Strong jest jeszcze taki, ze można nie płacić, jeśli wystarczają Ci trzy plany treningowe. Zanim uznałem, ze im się należy to ze dwa miesiące „testowałem”. Reklam nie ma.

4 polubienia

Dzięki za recenzje :slight_smile:
Mam swoje plany. Czy to sam układam z wyprzedzeniem czy lecę na czuja.

Jakbyś potrzebował testera to ja się piszę.

1 polubienie

To Strong idealny. Jak raz to zrobisz to już z głowy. W większości trackerów trzeba cały czas wklepywać po każdej serii co zrobiłeś i to cholery można dostać. A tu nawet sobie ustawiasz resty per ćwiczenie, wiec jest miód malinka.

2 polubienia

Dokładnie. Narazie to mój faworyt.

1 polubienie

Przetestuj jeszcze Fitbod. Inne podejście ale prosta i przyjazna aplikacja.

1 polubienie

GymBook. Korzystam od lat, ma naprawdę dużo ćwiczeń w darmowej wersji, nie ma potrzeby płacenia w ogóle. W darmowej możesz dodawać własne ćwiczenia, więc w ogóle gamechanger. Jest możliwość ustawiania setów, przerw między seriami - naprawdę kompleksowa aplikacja siłowniana

1 polubienie

Zdecydowanie za dużo klikania i swipowania w trakcie treningu :pensive:

1 polubienie

Zapewne idiotyczne pytanie, ale muszę się upewnić. Jak w Strong (i pewnie we wszystkim innym będzie tak samo) wybiera się ćwiczenie, w którym dumbbell jest w każdej ręce, to wagę się wpisuje jednego, czy sumuje się oba, żeby pod koniec statystyki były poprawnie wyliczone?

5 polubień

Strong i Fitatu to mój komplet. Jeden do treningów, drugi polecam do kontrolowania np. ilości białka w posiłkach.

1 polubienie

Jak temat odkopany, to mam jeszcze jedno pytanie o Strong app. Da się jakoś zrobić tak, że timery do przerw między setami ustawiam sobie na minutę, ale żeby timery między ćwiczeniami były na 2 minuty? Za każdym razem po ćwiczeniu ręcznie koronką zmieniam :pleading_face:

Ja nie umiem, ale jeśli mogę coś doradzić to nie rób takich długich przerw. Poza hardcorowym dowalaniem nogom, 30-40 sekund da lepsze efekty. I między setami, i ćwiczeniami.