Aparat Kompaktowy

Witam ostatnio przesiadłem się na fotografowanie aparatem i wybór padł na kompakt ze stałym obiektywem, nie mylić z małpką. Czym wy fotografujecie, jeśli chodzi o ten przedział? Ja wybrałem Panasonica Lumixa LX100, powiem ze to był zakup do robienia zdjęć (nie interesuje mnie kręcenie filmów) z możliwie jak największa ergonomia, ma dużo ustawień manualnych pod ręką, bez grzebania w menu, no i jest w miarę mały, choć są mniejsze np. Sony RX1000.

1 polubienie

Mam starego 600d i czekam na M5 mark II.

Ale to już maszyny ze zmiennymi obiektywami? Ja wlanie chciałem ze stałym. Przerabiałem to już z lustrem, ciagle jakiegoś obiektywu mi brakowało, a to szeroki, a to długi, a to jasny, stwierdziłem ze już nie chce takich wyścigów.

Canon G7XII kupiony do video, ale czasem zdjęcia też pstryka. Tylko że matryca 1” to dla mnie za mało, żeby był sens go brać do zdjęć zamiast telefonu, no ale są sytuacje, gdzie się przydaje. Jakbym kupował coś specjalnie do zdjęć, to na pewno minimum Aps-c, niestety kosztem rozmiaru.

1 polubienie

Nie narzekaj, ten canon ma ładny obrazek, wiadomo to nie to co apsc, albo pełna klatka, ale jak wspominałeś bardzo dobry kompromis jeśli chodzi o wagę i rozmiary.