Android Beta Program - wrażenia przed premierą

A czemu ma działać z muzyką? To narzędzie nie zostało stworzone do robienia przypisów przy piosenkach tylko jak wspominają wszędzie, do podpisów przy ogladaniu filmów, słuchaniu podcastów czy notatek głosowych.
To nie jest narzędzie do karaoke, więc nie przesadzajmy.

W sumie to nie czytałem do czego to na służyć. Jak zobaczyłem funkcję rozpoznawania mowy w multimediach to w pierwszej kolejności słowo śpiewane mi przyszło do głowy…

No to żeby nie zakładać nowego wątku wspomnę tylko, że publiczna beta Android 11 jest już dostępna. Poczekam jeszcze kilka dni na pierwsze wrażenia sieci. Lista zmian nie jest imponująca więc pewnie przed 3 betą nie ma co instalować bo niewiele nowego dojdzie a stabilność może przepaść…

1 polubienie

Też jeszcze czekam, póki co gPay nie działa najlepiej i nie instaluje, bo obawiam się czy apka mBankiu bedzie działać.

1 polubienie

Aby samemu nie instalować bety MKBHD zrobił film

1 polubienie

Poległem. Niech jeszcze mi zwrócą płatności telefonem

3 polubienia

To sterowanie głosem wygląda kozacko! Zerżnięty panel odtwarzania na status barze również wygląda super.

Kukra… kusisz… a aplikacja bankowa Ci działa czy tylko google pay zdechło?

Działają wszystkie apki oparte na SafeNecie, nawet moja korpo apka do logowania się do systemu bankowego śmiga bez problemów, jedynym problem jest z GPayem.
Więc jeśli dasz radę wytrzymać kilka dni bez tej funkcji to śmiało.
U mnie i tak aktualnie pomogło wyczyszczenie cashe apki gpaya, aktualnie komunikat mi się nie pojawia, nie wiem za to czy mogę nadal płacić telefonem czy nie, nie miałem okazji sprawdzić.

O… to spoko dla mnie. GPay i tak nie używam więc chyba się zaraz zapiszę do bety. JARAM SIĘ!!!

1 polubienie

No to lecimy…

Pierwsze wrażenia:

  • powiadomienia fajne ale nie było mi to potrzebne i nie zmieni to sposobu używania telefonu,
  • trochę szwankuje automatyczna jasność ekranu (zawsze mi się to dzieje w betach),
  • jest stabilnie. Poklikałem trochę na telefonie i nic się nie wysypało. Działają wszystkie aplikacje łącznie z bankową.
1 polubienie

Wygląda, że GPay już śmiga

2 polubienia

Niestety mamy spory bug. Aplikacje przez sklep play mi się nie aktualizują. Po wymazaniu pamięci podręcznej i danych dla Google Play Services i dla samego Sklepu Play idzie aktualizacja jednej aplikacji i potem stop. Potem trzeba wymazać wszelkie dane, zrobić reset fona i znów aktualizować jedną appkę. Mało to wygodne…

Słyszałem o tego typu bugu podczas bety androida 10. Sprawdzales reddita czy ktos znalazł na ten problem jakieś obejście?

Ok, znalazłem na reddit i potwierdzam, że działa:

•Clear Cache for Play Store
•Clear Data for Play Store
•Clear Cache for Google Play Services
•Restart Device
•Grant All Permissions for Play Store
•Grant All Permissions for Play Services
•Open and Reconfigure Play Store
•Download any app (bez tego kroku nie zadziała)
•Everything will populate, and updates will start again

EDIT: Po jednym dniu znów przestało działać. No nic to. Takie uroki bety.

1 polubienie

Piękne… ;D

3 polubienia

Tego w sumie nie trzeba robić bo domyślnie takie są nadane.
Myślę, że kwestię dostępu do danych i prywatności można już olać. Czego byśmy nie zrobili to i tak jej nie mamy i już nigdy mieć nie będziemy. Nie cieszę się z tego ale tak jest.

Mam wrazenie ze Android i iOS wystartowaly z przeciwnych biegunow i sie do siebie zblizaja. Android coraz wiecej zabiera mozliwosci (np uposledzana obsluga kart SD), za to iOS dodaje. W iOS po 10(?) latach pojawily sie widgety, toc to juz bylo w dziadku Windows Mobile. Jak tak dalej pojdzie, to za pare lat iOS bedzie uzywalny i bedzie mozna zmienic otwarta ksiege (Android) na iPhone’a nie tracac zbyt wiele z funkcjonalnosci. Ale poki co, jak slysze takie kwiatki, ze aby zsynchronizowac Google Photos to musze miec apke otwarta, bo nie synchonizuje sie w tle - to jednak jeszcze pare lat im to zajmie.

1 polubienie

Zgadzam się z Tobą. Ja czekam cierpliwie kiedy któryś z systemów pokryje moje wszystkie potrzeby. Dziś zdecydowanie bliżej jest Android ale iOS lepiej radzi sobie w kilku tematach dla mnie ważnych. Jako przykład zawsze podaję i podam tym razem to, że Android źle mi synchronizuje dane pomiędzy telefonem na GoPro i licznikiem rowerowym Polar. iOS robi to bezbłędnie. Czekam też kiedy Android zacznie działać z Chromecastami (audio / video) tak dobrze jak iOS - chore, prawda?
Jak usłyszałem o widgetach w iOS to pomyślałem, że w okolicy iOS 17 będzie można sobie ikonki nawet dowolnie rozmieścić na ekranach! To by było coś! KILLER FEATURE!
A… a około iOS 20 może nawet powiadomienia staną się używalne.

1 polubienie

Co z tymi ikonami?
https://david-smith.org/blank.html