Alternatywa dla gmail.com - rozmowy o serwisach pocztowych

ja sobie nie wyobrażam pracy z pocztą bez Exchange i tych wszystkich fajnych rzeczy ktore MS dodaje do o365, mam konto na gmailu od samego poczatku chyba ale to jest tylko do spamu miejsce, googlowi nie powierzyłbym swojej prywatnosci :slight_smile:
ale trzeba wziasc pod uwage że ja jestem troche albo nawet bardzo Microsoftocentryczny:)

Myślisz, że powinienem rozważać jako alternatywę do gsuite? Mam gsuite legacy, więc mam wszystko w gsuite - ale za darmo. Natomiast chciałbym się zdywersfiwikować i jeśli mogę nie być w gmailu, to nie chcę. Ale szukam takiego… złotego środka - niska cena, ale dużo gb, chcę mieć push w mail.app, nie potrzebuję miejsca na dane… Itp. itd.

jak bardzo kcesz to moge zalozyc ci konto u mnie w o365 z e3 to sobie potrestujesz - tylko e3 to wiecej niż essential:) albo mozna uruchomić miesiecznego triala w MS

https://www.migadu.com/en/pricing.html

O, a jeszcze jest coś takiego, bardzo ciekawa alternatywa!

brak push’a, brak aplikacji MS dla mnie dyskwalfikuje na dzien dobry, ale tak jak pisalem wczesniej ja jestem MS’owy bardzo:)

Ok. Decyzja podjęta. Już przeniosłem wszystko do fastmail. WSZYSTKO. I zapłaciłem.

2 polubienia

Ja bym chciał taką funkcję w google/Gmailu. 3581686

2 polubienia

Dokładnie tak to działa, jak się kupuje gdzieś maila poza Gmailem. BTW mówiłem już to w podcaście, ale Fastmail działa taaak dooobrzeeee

W czym fastmail jest lepszy od własnego hostingu, domeny i tam poczty? Podpinasz sobie potem tego maila pod mail.app lub inną aplikację pocztową. Jest taniej niż 10 zł/mies. a jeśli jeszcze podepniesz inne osoby pod taką domenę albo kilka domen to już w ogóle. Czy ja nie zauważam jakiś profitów?

Nie muszę się babrać w pocztę w żaden sposób, mają ludzki support, mają TURBO SZYBKI interfejs + aplikacje. Serio, ostatni ficzer to mógłby być selling point. A do tego mają wbudowany u siebie snoozing maili. Plus masz po prostu taki, że masz pełną paczkę ficzerów do maila i nie musisz o niczym myśleć :slight_smile: Za to zapłaciłem.

1 polubienie

ooo, właśnie miałem o to zapytać: jak Wy wykorzystujecie snoozing w mailu? W sensie jak wygląda taki workflow? Bo ja rozumiem, że to po to aby “odłożyć zadanie w czasie?” Dla mnie to rozwiązanie jest super nieintuicyjne i kompletnie z tego nie korzystam a dla sporej liczby ludzie to jest #1 mail feature.

Kupiłem ostatnio 10 biletów na samolot. Ustawiłem każdy z nich, żeby wyskoczył mi 2 dni przed wylotem, żebym się odprawił. Na T-3h zaplanowałem bilety autobusowe, żeby pojawiły się w inboxie. Takim oto sposobem jak przyjdzie odpowiednia pora np. wejścia do autobusu, to na samej górze inboxa mam bilet na ten autobus i nie muszę go szukać :slight_smile:

1 polubienie

No to elegancko! To ja mam pytanie przy okazji. Używam w fastmail prywatnego konta, a chciałbym przenieść tam też firmowe. Domenę firmową mam wykupioną w hekko i stronę www oraz pocztę też tam trzymam. Jak wygląda procedura przeniesienia konta e-mail z hekko na fastmail z pozostawieniem strony www na hekko? Przymierzam się do tego jakiś czas, ale pojęcia nie mam, jak się za to zabrać.

1 polubienie

Bardzo to proste, wystarczy w domenie zmienić adresy MX na Fastmail. A potem w Fastmailu zaimportować z hekko IMAPem wszystkie maile. I gotowe. Cały proces nie potrwa może nawet godziny :slight_smile:

1 polubienie

Przeklikałem się i czekam :slight_smile:

1 polubienie

Szanuję, to dobry wybór, ale skoro korzystasz już do prywatnego konta - to dobrze o tym wiesz. Jezu, jak szybki jest Fastmaill!

Jak działa wyszukiwanie w tym Fastmailu? Powiedzmy że mam 20k maili z 15 lat.

1 polubienie

Mam 5tys. odebranych i 4,5 wysłanych i wyszukuje błyskawicznie.

1 polubienie

17k maili - 0 laga, instant.

Dyrektorze, a odpowie mi dyrektor na poniższe pytania?

  1. Czy sypnęły Ci się jakieś błędy podczas importu maili z Gmaila? Mi cała masa i jakoś tak import się zatrzymał (mam 78k maili a przy 2100 się zatrzymało),

  2. Ile trwał import?

  3. Czy importowałeś kontakty? U mnie zrobiło się to bardzo koślawo bo nie przeczytał w ogóle adresów mailowych z CSVki eksportowanej z konta Google.

I na koniec - Fasmail wydaje się być dokładnie tym czego szukałem! Szybki, ładny, historia korespondencji w różnych kolorach jest REWELACYJNA. Dzięki!!!