Alternatywa dla gmail.com - rozmowy o serwisach pocztowych

Siedziałem na tym forwardzie maili z improvmx, siedziałem i wymyśliłem!
Kupiłem najtańszy pakiet Zoho Mail (więcej mi nie trzeba) na rok i na ten moment jestem mega zadowolony. Dawno temu też korzystałem z ich maila, ale na ten moment tylko na plus. Bardzo dojrzałe rozwiązanie, bez problemu czuję, że mogę całkowicie dzięki temu zastąpić google (i tak 99% rejestracji już robiłem na własną domenę).

Za 60zł niespełna - polecam (a niech cię, VATcie panie podatku!)

4 polubienia

Czy tylko ja mam ostatnio jakiś SZALONY problem z gmailem? (piszę przede wszystkim o własnej domenie w Google Workspace)

  1. Wysyłam do klientów maile z załącznikami i dochodzą do nich bez załączników.
  2. Wysyłam do klientów i wpadają do spamu (tylko gmail inne skrzynki nie mają problemu), wcześniej na pewno się to nie działo bo miałem odpowiedzi. Muszę dzwonić do ludzi aby sprawdzili spam (to obserwuję od 2 tygodni)
  3. Ludzie, z którymi już wcześniej pisałem wpadają mi do spamu…

To jak z yt - albo kupisz premium albo się nie da używać XD

Jak ma Workspace to chyba właśnie ma premium :smiley:

Brzmi jakby ktoś miał filtry antyspoofingowe włączone, ale czemu by Tobie ktoś wpadał do spamu? Ciekawostka na którą nie znam odpowiedzi.

Jakby nie patrzeć! :wink:

Mam ogólne wrażenie jakby gmail coś zmienił w algorytmie ze spamem bo właśnie nie ma jednego paternu (typu ze moja domena wpadła na czarna listę <chodz nie robię żadnych masowych wysyłek!>) a dzieją się tego typu akcje w obydwie strony. Problemy z załącznikami (j w wysłanych mam załącznik a odbiorca pisze ze nie - i to nie jednostkowy przypadek).
Myślałem może ze to jest popularniejszy problem… zaczynam się martwić…

Dzień Dobry, co polecacie w czerwcu 2021? Fastmail będzie OK? Potrzebuję hostingu dla maila w swojej domenie, i chyba na tyle z moich wymagań :smiley:

Oczywiście, starszy fastmailowy here. A tutaj 10% zniżki na 1 rok: Fastmail

3 polubienia

ja trzymam na zoho i też bardzo spoko, a dużo taniej niż fastmail
ale nie wchodzę na webmail, bo na laptopie mam thunderbirda, a na telefonie sparka
za każdym razem jak dotykam jakiegokolwiek maila w przeglądarce to czuję, jakbym miał dostać wylewu

1 polubienie

#Fastmail, dopóki nie pojawi się coś lepszego w Europie… Te dopóki to tak już ze 6-8 lat trwa, tak więc jestem na nich “skazany” i na pewno nie zrezygnuje nawet jak jakiś były pracownik zacznie się żalić, że szef mu zabronił rozmawiać o problemach świata na forum firmowym. :wink:

6 polubień

No dobra Fastmail, take my money
Zrzut ekranu 2021-06-3 o 09.39.14

3 polubienia

Uwielbiam Fastmail za aliasy. Mam osobny alias dla każdego serwisu, w którym się rejestruję. Jeśli ktoś będzie mnie katował spamem to będę wiedział kto i mogę go odciąć tymczasowym wyłączeniem aliasu.

4 polubienia

Ja za to samo uwielbiam Gmaila :wink:

4 polubienia

Mało powszechna informacja, ale ProtonMail też to obsługuje :smiley:

3 polubienia

ProtonMail jest spoko, też używam do paru rzeczy, zwłaszcza jak zakładam swój tin hat. :wink:

Proton w wersji 4.0 wyszedł (wreszcie) z bety. Ładniej się zrobiło :slight_smile:

3 polubienia

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, jaki jest cel używania serwisów pocztowych, które utrudniają korzystanie dodatkowo zabezpieczają wiadomości? Jestem właśnie w momencie porzucenia self-hostowanego maila (niby raz stawiasz i zapominasz, ale jak dostaje wycieku pamięci, to trzeba nagle kontener restartować, certyfikaty skryptem sobie ponownie skopiować, bo kontener potrafi je usunąć, a już nie chcę myśleć o dodatkowym zabezpieczaniu), a iCloud z możliwością podpięcia własnej domeny spadł mi z nieba i już się powoli nastawiam na wrzucenie tam swojej prywatnej domeny + przyszłej domeny pod mały biznes (nic związanego z mailem, jedynie ew. feedback tam będzie leżał od klientów).

W momencie, gdy nie robię żadnych podejrzanych aktywności mailem, jest sens wyboru czego innego? ProtonMail i Tutanota blokują użycie domyślnego IMAPu, więc kolejne aplikacje (nie zawsze wygodne) by doszły do mojego workflow. Włączenie IMAP zabiera całą esencję bezpieczeństwa konwersacji. A reszta aplikacji też ma swoje wady lub oferują tyle samo tylko w większej cenie, a i tak finalnie jak wysyłam wiadomość do kogoś na wp/gmail/outlooku to idzie to przez SMTP, gdzie już właściciele serwerów mogą sobie na upartego odczytać co wysyłam do innych.

1 polubienie

Nie znam się na bezpieczeństwie i jakoś bardzo na prywatności to się akurat wypowiem xd Fastmail jest mega, korzystam od półtora roku i jak dostępne będą domeny własne w iCloud to przejdę, ale tylko dlatego, ze staram się zmniejszać ilość płatnych subskrypcji, bo przestałem ogarniać i się w nich pogubiłem. Także fastmail jest spoko.

2 polubienia

Jak chcesz bezpieczne maile, których ktoś ci nie odczyta (poza metadanymi) to pozostaje szyfrowanie przez PGP i nie ma zmiłuj

Dokładnie, do tego jeszcze myślałem o załatwieniu sobie S/MIME.

Odkopię trochę wątek - kończy mi się zoho, ale stwierdziłem, że to dla mnie overkill i nie potrzebuję tego miliona zbędnych rzeczy. Fastmail drogo wychodzi, a akurat wczoraj na hackernews pojawiła się wrzutka o nowym serwisie - purelymail. Jeszcze jest w becie, ale bardzo mi się podoba transparentność cennika - wszystko rozpisane za co i dlaczego tak dużo, możliwość wybrania dwóch opcji - flat rate ($10/rok) albo za zużyte zasoby (ogólnie wychodzi taniej). W opcji drugiej można ustawić cap przy którym mają już nie pobierać kasy. Z tego co widziałem to każdy incydent dostaje opis (pokroju “wywalił się load balancer i zrzucił wszystko na jeden host”), a nie było ich dużo + były krótkie. Firmy na to bym (jeszcze) nie wyrzucał, bo to beta, ale dla własnego maila - jeszcze jak.
Tylko panel administracyjny straszy (pomijam roundcube, bo wszedłem tam raz, żeby zobaczyć co i jak przy wstawianiu filtrów). No i mamy dostęp do filtrów prosto z postfixa.

A, jest server-side encrypted, ale nie E2E, więc IMAP normalnie działa (już pomijając bezsens E2E w mailach)

1 polubienie