Akcesoria Fotograficzne

Hej, postanowiłam założyć wątek dotyczący akcesoriów fotograficznych :stuck_out_tongue:

Jakieś paski, zaczepy, filtry itd.

Wszystko co używacie i co możecie polecić. Ja w tej chwili szukam jakiegoś nowego paska. Stary jest zniszczony dość mocno i trzeba wymienić, fabryczny jest za cienki i wpija mi się.
Chyba zdecyduję się na Peak Design Slide Lite v3 Midnight. Ale może ktoś coś lepszego poleci?

3 polubienia

Dawno temu wymieniłem oryginalny Canona na skórzany czy skóro podobny, nawet nie pamiętam skąd, ale jest spoko. Tylko montowany na stałe. Te od Peak Design mają spoko zaczepy do szybkiego odpięcia.

Z filtrów to jedynie używam filtrów UV do ochrony szkła. Kupiłbym sobie w sumie jakieś dobre polaryzacyjne.

Na samej górze wish listy jest aktualnie to:

2 polubienia

Tez to chce :heart_eyes: Przydałoby mi się na wyjazd w sierpniu. Może kupię do tego momentu.
Z filtrów potrzebuje jakiś mocniejszych ND aaaleeee nie jest to jakieś must have na już.

1 polubienie

Capture od PD jest genialny! Polecam gorąco :smiley:

2 polubienia

Co do używania filtrów, to polecam jakikolwiek, żeby w razie upadku miało się co tłuc :smiley:


Jeśli chodzi o filtry to używam tylko Marumi, mają ekstra system na magnes, można sobie ND dokładać w sekundę.

2 polubienia

dzieki za polecajke, o filtrach to akurat to wiem :stuck_out_tongue: Dorzuciłam w wątku jako jedną z wielu rzeczy :slight_smile: Dzieki za info o marumi i filtrach na magnes :stuck_out_tongue: Tego nie znałam, a faktycznie oszczędza czas :smiley:

Dzisiaj odebrałem mała przesyłkę

Unboxing experience - top. Wszystko zdecydowanie robi na pierwszy rzut oka wrażenie zaprojektowanego a nie tylko zrobionego.

No to po kolei:

Anchor links - mam już jeden taki zaczep, przy plecaku (oficjalnie do kluczy) i jestem fanem tego rozwiązania. Kupione żeby podrasować pasek który mam bo:

10/10

Clutch - miałem kiedyś coś podobnego, no name, przy aparacie i było spoko. Jak na razie co do tego zakupu mam najbardziej mieszane uczucia. Mam trochę problem, żeby to pod siebie ustawić. Jak założę tak ciasno jakbym chciał to trochę przeszkadza w sięganiu do spustu, albo przycisków funkcyjnych w zależności jak ułożę dłoń. Ale jeszcze popróbuje.

Na razie 6/10

Capture - no to główna gwiazda zakupów. Trochę piecze w portfel jak się pomyśli o tym, że za tyle piniondza dostajesz trzy blaszki w tym dwie skręcone ze sobą śrubkami. No ale jak się zacznie tego używać… Kufa jakie to jest dobre gunwo. Już mam w głowie te wszystkie wyjazdy gdzie nie będę łazić z aparatem ciągle w ręce bo nie opłaca się na chwilę chować do plecaka. Cholernie solidne i przemyślane. Wygodne. Nawet z canonowskim 24-70 który sam waży ponad 800g nie ma się wrażenia, że coś się urwie czy odpadnie. Szybkie w użyciu, nawet praktycznie jedna ręką. I mile zaskoczenie, bo jakoś przegapiłem w opisach - przycisk służący do odczepiania ma blokadę przed przypadkowym odpięciem.

11/10

6 polubień

Dzięki za recenzję <3 Pewnie capture wleci niedługo i u mnie <3

1 polubienie