#523 - Prawko w USA

Originally published at: #523 – Prawko w USA – YesWas | Podcast

Dzisiaj flow jakby strumień płynął w górach – szybko, rwąco i gorąco.

Linki z odcinka:

Nasze sociale:

Zostań mecenasem naszego podcastu. Już od 15 zł lub 3$ odblokuj dostęp do półodcinków After Dark dostępnych tylko dla Patronów. Kliknij tu (⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://www.patreon.com/ywp⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠) i wspieraj redakcję Yes Was.

Potrzebujesz maila albo VPN? Polecamy: Fastmail – ⁠⁠https://bit.ly/FastmailYWP⁠⁠⁠⁠, Surfshark – ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://surfshark.deals/yeswas⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠.

Porozmawiaj z nami i naszą cudowną społecznością na forum Yes Was Podcast: ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://forum.yeswas.pl⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠.

Możesz być z nami w kontakcie także na grupie na ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠Telegramie⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠: https://yeswas.club

1 polubienie

Wymiana karmy - i w głowie miałem psa i kota przy misce

2 polubienia

Dobry jeżu :joy:

1 polubienie

Dobry jeżu daj im dobre odpoczywanie. Udanych wakacjonsòw :slight_smile:

1 polubienie

Ta funkcja harmonogramu w Google Calendar jest dosyć ograniczona, więc bynajmniej nie zabiła Calendly i podobnych. Może ograniczy liczbę darmowych kont :wink: Mnie na przykład zabrakło tworzenia slotów na podstawie więcej niż jednego kalendarza. Jeśli dobrze pamiętam, uwzględniało tylko domyślny kalendarz.

A z drugiej ręki mogę polecić TidyCal - płacimy raz, nie ma abonamentu, a opcji jest całe mnóstwo - w tym możliwość ustawienia płatności przed zapisem, o której mówiliście.

Dostrzegaj szansę tam, gdzie inni widzą problemy: Osuszanie pomieszczeń po zalaniu ma wiele aspektów technologicznych. Tyle Was ominęło! A poważnie to mieliście wielkie szczęście, że w porę powstrzymaliście ten wodospad.

Ja sobie właśnie zakontraktowałam taką usługę w łazience po wieloletnim przeciekaniu odpływu pod wanną odkrytym przy okazji remontu. Niby po kropelce, a jednak się zebrało tej wody na 10 dni profesjonalnej usługi osuszania i kilka tys. złotych.
Aspekty technologiczne sytuacji:

  • Jak monitorować pracę maszyn? Maszyny się grzeją, grzeją pomieszczenie, a w zbyt wysokiej temp. się wyłączają - fajnie by było jakoś zdalnie monitorować np. temperaturę, żeby w razie potrzeby podjechać.
  • Pomieszczenia należy wietrzyć 2 razy dziennie, ale wtedy gdy wilgotność na zewnątrz jest niska - sprawdzanie wilgotności względnej. Można użyć stacji pogodowej ze zdalnym odczytem, można próbować opierać się na danych z najbliższej stacji meteo.
  • Jak weryfikować skuteczność prowadzonego osuszania? Firma oferuje pomiary po kilku dniach osuszania, ale fajnie byłoby mieć wilgotnościomierz, żeby samodzielnie oceniać postępy.
2 polubienia

Odnośnie 3 sec za poprzedzającym pojazdem.
Jeśli ktoś się zastanawia ile to 3 sec to wystarczy liczyć w głowie: 121, 122, 123.
Na autostradzie, w szczególności na lewym psie taka odległość wydaje się bardzo duża. Ludzie nie chcą takiej zostawiać bo „ktoś wjedzie przede mnie”. Oglądałem opracowania ze już 2 sec też są ok (wtedy liczymy 121, 122) a odległość się robi wtedy naprawdę „sensowna”.