#507 - Wiesio

Originally published at: #507 – Wiesio – YesWas | Podcast

Dzisiaj o jedzeniu w pociągu, edycji lokalizacji zdjęć na iOS i o śladach cyfrowych.

Linki z odcinka:

Nasze sociale:

Zostań mecenasem naszego podcastu. Już od 15 zł lub 3$ odblokuj dostęp do półodcinków After Dark dostępnych tylko dla Patronów. Kliknij tu (⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://www.patreon.com/ywp⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠) i wspieraj redakcję Yes Was.

Potrzebujesz maila albo VPN? Polecamy: Fastmail – ⁠⁠https://bit.ly/FastmailYWP⁠⁠⁠⁠, Surfshark – ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://surfshark.deals/yeswas⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠.

Porozmawiaj z nami i naszą cudowną społecznością na forum Yes Was Podcast: ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://forum.yeswas.pl⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠.

Możesz być z nami w kontakcie także na grupie na ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠Telegramie⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠: https://yeswas.club

4 polubienia

Wiem, że to nie miejsce, ale @6ghost9 chcialem ci złożyć szczere wyrazy współczucia. Pozdr! Trzymaj się.

4 polubienia

@6ghost9 ta blaszka do pc z tyłu to się “śledz” nazywa.
bardzo dobry odcinek milo się słuchało.

4 polubienia

Wybitny odcinek, piękne wspomnienie dziadka♥️

7 polubień

Wyrazy współczucia @6ghost9

Nie ma dobrego momentu na odejście bliskiej osoby. Ale szczerze zazdroszczę takiej relacji z dziadkiem. Oby te wspaniałe wspomnienia zostały z Tobą na zawsze.

7 polubień

Nie lubię takiego smutnego podejścia, więc powiem jedno - nie smućmy się, że wspaniali ludzie od nas odeszli, cieszmy się, że byli w naszym życiu. Trzymaj się tam @6ghost9

9 polubień

Też żałuję, że nie miałem okazji nawiązać relacji z dziadkiem. Jeden odszedł jak byłem mały, więc prawie go nie pamiętam, a drugiego nie poznałem.

4 polubienia

… Jeden z moich dziadków nie doczekał mojego ślubu (:latin_cross:2000r), drugi prawnuka (:latin_cross:2011), babcie trochę ich przeżyły (odpowiednio :latin_cross:2016 i :latin_cross:2023)…

Ale z kolei ja też miałem przyjemność poznać przynajmniej jednych pradziadków :slight_smile:

3 polubienia

Wojt :heart:

F

2 polubienia

Wojciaszku historie Twojego dziadka które opowiadałeś na łamach podcastu to jedne z lepszych offtopowych tematów tutaj. A słowa że ktoś nie chce żeby przez niego płakał - heartbreaking.
Nie sądziłem że kiedyś uronię łezkę słuchając YWP.
3m się!

9 polubień

Pomimo smutnego wątku odcinek bardzo fajny. To ważne, żeby poruszać również sprawy związane z naszą obecnością w sieci po śmierci.
@wittamina Twoja solówka na “obczyźnie” też całkiem fajna, rozkręcasz się :slight_smile:
@6ghost9 jak dla mnie częściej mógłbyś dawać kącik gamingowy :slight_smile: Nie musi to być cały/prawie cały odcinek jak w “Palziomki”, ale fajnie jak byś to częściej wtrącił :slight_smile:
Pozdro i powodzenia dalej! :slight_smile:

6 polubień

dopiero dziś nadrobiłem odcinek i okazuje się, że nawet zostałem wspomniany

@6ghost9 [F] dla dziadka :saluting_face:

@wittamina dziękuję za odpowiedź w sprawie programowalnego Orzecha

przy okazji jak Wojt zaczął mówić o tym, że na pogrzeb dziadka weźmie pieniądze z konta to już w głowie mi się włączał krzyk

z tego co kojarzę to można by wypłacić pieniądze po czyjejś smierci nie ryzykując przestępstwa tylko jeśli jest się współwłaścicielem konta, a nie pełnomocnikiem, tudzież potencjalnym spadkobiercą

moja Żona się doktoryzowała z tego ze swoimi rodzicami, którym na tamten świat jeszcze bardzo daleko, ale są ostrożni finansowo i przećwiczyli pewne tematy, stąd była nam potrzebna wiedza

5 polubień

Tez dopiero nadrobiłem odcinek, trzymaj się ciepło Wojt, z całą rodzinką.

A co do formalności, to bardzo mnie zdziwiło że udało Ci się zrobić przelew.

Jakieś 5 lat temu, podczas pobytu w PL, nieszczęśliwie natrafiłem na śmierć mojego wujka.

ZRM, po odstąpieniu od reanimacji, wziął cioteczkę do pokoju obok, i wypisując dokumentację w ichniejszym tablecie, poinformował że zgon jest już zgłoszony „do jakiejś tam bazy”.

Po około 2h i rozmowie z ciotką okazało się że ona ma w portfelu 30 zł, a całą kasę trzymali na koncie wujka. Po próbie zalogowania się, mogliśmy zobaczyć saldo konta itd, jednak jakakolwiek operacja była z automatu blokowana. Automatycznie również karta została unieważniona.

2 polubienia