#494 - Zawsze śmieszny żart

Originally published at: #494 – Zawsze śmieszny żart – YesWas | Podcast

Skorzystaj z naszego specjalnego linka ( https://zen.ai/yeswaspod ) żeby zgarnąć 12% zniżki na blendjet.com. Zniżka będzie naliczona w koszyku!

YouTube: https://youtu.be/4iiiuJk4EdA

Linki:

https://status.yeswas.pl/

https://status.wspanialy.eu/

https://defaults.rknight.me/

https://www.stacksocial.com/sales/adguard-family-plan-lifetime-subscription

https://hu.ma.ne/

https://twitter.com/samsheffer/status/1722684462675505391

https://youtu.be/RfZDW20apc4

https://www.spectacles.com/pl/

Natomiast jeśli chcecie zacząć z całym Fediverse/Mastodonem:

– Nasza instancja: ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://wspanialy.eu

– ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠Link do profilu Pawła⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠: https://wspanialy.eu/@pawel

– ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠Link do profilu Wojtka⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠: https://social.lol/@wojtek

Zostań mecenasem naszego podcastu. Już od 15 zł lub 3$ odblokuj dostęp do półodcinków After Dark dostępnych tylko dla Patronów. Kliknij tu (⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://www.patreon.com/ywp⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠) i wspieraj redakcję Yes Was.

Potrzebujesz maila albo VPN? Polecamy: Fastmail – ⁠⁠https://bit.ly/FastmailYWP⁠⁠⁠⁠, Surfshark – ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://surfshark.deals/yeswas⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠.

Porozmawiaj z nami i naszą cudowną społecznością na forum Yes Was Podcast (⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://forum.yeswas.pl⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠).

Możesz być z nami w kontakcie także na grupie na ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠Telegramie⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠: https://yeswas.club

00:00:00 – Intro BMC

00:00:45 – Automatyzacja tapet

00:04:05 – Status page

00:07:25 – On subscriptions

00:08:41 – App Defaults

00:16:38 – Jednak YNAB

00:38:16 – Ai Pin i inne nosidła

01:06:06 – Patrełon

01:06:47 – Outro BMC00:59:27 – Outro BMC

Czym ten płatny adguard różni się od darmowego adblocka cz ublocka?

Blokowaniem na poziomie DNS i aplikacji systemowej, a nie tylko dodatku w przeglądarce, ale w sumie różnica dla usera - niewielka.

A płatna VS darmowa:

Nasze pełnoprawne aplikacje dla systemów Windows, Mac i Android oferują bezpłatną wersję próbną — w ten sposób możesz odkryć wszystkie funkcje oferowane przez AdGuard.

Nasze aplikacje na Androida i iOS mają również darmowe wersje. Mogą być również pomocne: bezpłatna wersja AdGuard na Androida może blokować reklamy w przeglądarkach, a bezpłatna wersja AdGuard na iOS blokuje reklamy i moduły śledzące w Safari. Ale ich funkcjonalność jest ograniczona: aby blokować reklamy w aplikacjach, kontrolować żądania DNS, chronić się przed złośliwymi domenami i nie tylko, potrzebujesz pełnej wersji.

AdGuard ma również całkowicie darmowe rozszerzenia przeglądarki. Aby dowiedzieć się więcej o różnicach między rozszerzeniami AdGuard a pełnoprawnymi aplikacjami, sprawdź naszą tabelę porównawczą.

1 polubienie

@pawelorzech czy ta apka integruje się jakoś z api banków polskich?

1 polubienie

Tak, Polska jest na liście obsługiwanych krajów.

Podpiąłem Monzo (UK) i ułatwia to mocno sprawę .

1 polubienie

ok, czy @pawelorzech robiłeś jakieś porównanie innych tego typu aplikacji? np z rodzimego rynku https://kontomierz.pl/ ?

wiecie, trochę cebula ale 1/2 ceny mniej :smiley: no i lubię jak kasa zostaje w kraju hehe

Nie sprawdzałem, wygląda spoko, ale YNAB ma dobry track record w ISTNIENIU i dostawaniu aktualizacji, dlatego był pierwszym o którym myślałem. Zresztą - tak jak mówiłem - żona już jest przekonana, więc nawet nie próbuję zmian kiedy nie mam dobrego pomysłu:)

To chyba w zasadzie alternatywa dla NextDNS, przy czym NextDNS jest za darmo na nieograniczony czas (ale ograniczona liczba requestów). Adguard DNS można też mieć własne, selfhostowane.

1 polubienie

Ja kiedys dawno temu testowalem YNAB i skonczylem z Money Pro.
Niby podobne, ale troszke inaczej dziala. Mnie YNAB nie lezal, a Money Pro pasuje, ale to jest kwestia indywidualna.
No i dochodzi wyglad - dla Pawla wyglad Money Pro byl nie do przyjecia :smiley:

1 polubienie

W sumie to jeszcze ogarniam YNAB ale widać światełko w tunelu. Więcej korzystam z aplikacji w telefonie niż webowej - ta jest mniej intuicyjna jak dla mnie.

@pawelorzech Generalnie wszystko dobrze rozkminiasz z YNAB ale jedna uwaga… Nie musisz “oszukiwać” i budżetować pieniędzy których jeszcze nie macie. Jedną z podstawowych zasad YNAB jest to źe budżetujesz TYLKO pieniądze które MASZ w danym momencie. I dopiero wtedy możesz tak jak opowiadałeś, nie patrzeć na konto w banku, tylko na YNAB źeby dowiedzieć się czy moźesz w danej kategorii coś wydać czy nie.
Zamiast na początku miesiąca oszukiwać i podawać że masz więcej kasy niź masz w realu, skup się na tergetach w danych kategoriach. Ustalaj targety dla kategorii, czyli ile planujesz umiesić w nich pieniędzy W CIĄGU miesiąca, dana kategoria będzie pokazywać że brakuje w nich hajsu aż do czasu drugiej wypłaty i to jest ok. Nie będziesz ryzykował że wydasz pieniądze których fizycznie nie masz no i apka nie będzie na Ciebie krzyczeć.
To naprawde działa spoko, mi zjało trochę czasu skumanie tego ale da sie. Polecam bardzo filmy na ich kanale YT, fajnie tłumaczą.
No i polecam podlinkować konto tak żeby każda tranzakcja wpadała automatycznie do YNAB a ty ręcznie tylko przypisujesz kategorie.

2 polubienia

masz może do kontomierza jakiegoś referala?

Nie mam ale też nie jestem przekonany że go będę używać. Nie za bardzo jeszcze widzę w moim przypadku cel.

Kontomierz długo nie miał aktualizacji, bodajże w 2021 zmienił się właściciel i wtedy coś zaczęli aktualizować…

1 polubienie

No i podrzucam refkę z YNAB: YNAB

Jeszcze raz - co to daje? :smiley:

Miesiąc dodatkowy za friko

No i spoko :slight_smile:

Mam wrazenie, ze Money mi sie przejadlo. Po prostu moj mozg zbytnio sie przyzwyczail i nie reaguje juz na to tak, jak na kiedys.
No i szukam sobie nowego bodzca, moze ynab bedzie rozwiazaniem tutaj?
Zobacze, 34 dni do testowania to dosc dlugi okres czasu, szkoda by mi bylo tylko historii calej z Money Pro, ale moze na poczatku bede w stanie prowadzic oba obok siebie dla porownania?

1 polubienie

Powiem Ci, że mam teraz dokładnie to samo YNAB chyba będzie dla mnie overkillem (w sensie cena za abo) szczególnie, że ja jestem w trybie, że wpisuję wydatki raz w tygodniu a nie na bieżąco.
I dosłownie jestem w opcji, że w styczniu ręcznie przepiszę sobie Money pro do innej aplikacji. Potrwa to kilka godzin ale nie mogę już tego brzydactwa oglądać.
Służy mi tylko do tego, żeby raz w tyg wpisać wydatki i zapomnieć bo nic więcej nie jest użyteczne w tej aplikacji.

No nie, to u mnie tak źle nie jest.
Ja używam Money głównie do budżetowania, bo bez tego bym wydawał więcej niż zarabiam.