#481 - The Reacher

Originally published at: #481 – The Reacher – YesWas | Podcast

Skorzystaj z naszego specjalnego linka ( https://zen.ai/yeswaspod ) żeby zgarnąć 12% zniżki na blendjet.com. Zniżka będzie naliczona w koszyku!

Linki:

https://9to5mac.com/2023/07/03/meta-threads-launch/

https://apps.apple.com/us/app/threads-an-instagram-app/id6446901002

https://www.arenaev.com/tesla_thinks_a_grabbing_stick_is_a_good_replacement_for_righthand_drive_in_the_uk-news-2042.php

Oraz po nagraniu dowiedzieliśmy się, że: https://www.independent.ie/business/technology/no-instagram-threads-app-in-the-eu-irish-dpc-says-metas-new-twitter-rival-wont-be-launched-here/a1927220337.html

Natomiast jeśli chcecie zacząć z całym Fediverse/Mastodonem:

– Nasza instancja: ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://wspanialy.eu

– ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠Link do profilu Pawła⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠: https://wspanialy.eu/@pawel

– ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠Link do profilu Wojtka⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠: https://social.lol/@wojtek

Zostań mecenasem naszego podcastu. Już od 15 zł lub 3$ odblokuj dostęp do półodcinków After Dark dostępnych tylko dla Patronów. Kliknij tu (⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://www.patreon.com/ywp⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠) i wspieraj redakcję Yes Was.

Potrzebujesz maila albo VPN? Polecamy: Fastmail – ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://ref.fm/u26294944⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠, Surfshark – ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://surfshark.deals/yeswas⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠.

Porozmawiaj z nami i naszą cudowną społecznością na forum Yes Was Podcast (⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://forum.yeswas.pl⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠).

Możesz być z nami w kontakcie także na grupie na ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠Telegramie⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠: https://yeswas.club

00:00:00 – Intro BMC

00:00:25 – Spendee update

00:07:57 – Telegram Stories

00:19:47 – Reklama dla Dawida

00:21:06 – Threads by Instagram

00:52:03 – The Reacher

00:58:08 – Chodźcie do Afterka

00:58:27 – Outro BMC

@6ghost9 mówisz w odcinku “zepsuli nam redita i tłitera” - ale to nieprawda.
Zepsuli je użytkownicy. Tacy, co to korzystali z nieoficjalnych klientów, przez co nie widzieli reklam.
Albo używali next DNS czy innych blokerów, więc nie widzieli reklam.
W końcu jeden czy drugi serwis musi na czymś zarabiać. Więc tak naprawdę użytkownicy sami zabili swoje ulubione serwisy.

Tak sobie czasem myślę – w reakcjach na forum poza sercem i tymi trzema emotami, może znalazło by się jeszcze miejsce na facepalma albo emota płaczącego ze śmiechu :thinking:

13 polubień

Rozumiem, że się nie zgadzasz?
Jakieś argumenty?

Te serwisy nie istnieją bez zaangażowanych użytkowników. Pokazywanie im, że można zrobić z nimi co się chce bo nie zgadzają się przychody z reklam a ponad wszystko komunikowanie tego w pozycji jedynego, nieomylnego Pana i władcy nie pozwala mi z nimi (tymi serwisami) sympatyzować.

5 polubień

Zakładam, że nigdy nie używałeś Reddita i nie wiesz jak działa, inaczej Twój komentarz by nie powstał. To serwis którego CAŁY content jest tworzony przez użytkowników, moderowany przez nich za darmo, z aplikacjami firm trzecich bez reklam, bo Reddit tego nie ogarnął ich w API. Mógłby mieć wręcz wymóg reklam w Apollo. Z Twitterem to samo – podobno mieli na todo liście przez lata rozwinięcie API, ale priorytety były jakie były.

Używam na co dzień. Tylko, że używam w przeglądarce, bez żadnych blokerów. I wielu użytkowników używa go w taki sposób.
Zresztą poza niewielką bańką it reszta użytkowników nawet nie widziała czegoś takiego jak protest.

Co to Twitter to już bardziej trafione - jakoś nigdy mi nie spasował. Ani do pisania, ani do czytania.

12 polubień

Nadal nie widzę argumentów.

Czyli co, cała historia sprowadza się do „ma być tak jak my chcemy a firma niech się dopasuje”?

Ośmieszasz się.

Tydzień temu dostałeś linka ode mnie ze szczegółową argumentacją: Reddit - #41 przez Mordeusz

Te niebieskie literki - w to trzeba kliknąć. Albo puknąć. Tam w środku też.

A ty ciągle jedno… tylko my nie o tym.

Btw - to co Twitter czy Reddit robią nie jest piękne. Czasami chyba nawet nie do końca legalne.

Ale rozumiem, co mogło ich popchnąć w kierunku takiej monetyzacji, skoro reklamy nie przynosiły kasy, bo źli uzyszkodnicy blokowali reklamy. To się zawsze sprowadza do jednego - kasy.

Albo płacisz danymi, albo oglądaniem reklam albo kasą. Albo miksem tych trzech. Więc jak jedno jest blokowane (np przez apollo) to musiało zostać wyrównane gdzie indziej.

Nawet jeśli jest tak jak piszesz to pozostaje kwestia największego grzechu - sposobu komunikacji problemu i jego rozwiązania.

Jest różnica między “poproszę sól” a “głupia kurwo zepsułaś mi 25 lat życia”
Jest różnica pomiędzy dogadaniem się z api dla aplikacji 3 i wrzucenie reklam a postawienie ultimatum i jak się nie podoba to zamkniemy wam ten kurnik.

6 polubień

Ależ ja się z tym zgadzam.
Zobacz co napisałem w początkowym poście:

Nie pisałem nic, że mi się podoba jak załatwiają sprawy czy coś podobnego. Po prostu wyraziłem swoje zdanie nt. tego co Wojtek powiedział, bo mnie uderza takie mówienie o tym, że nie widzę reklam, mam blockera itp. (czyli nie daję zarobić) a potem oburzenie, że firma chciała zarobić.

twierdzenie ze to uzytkownicy zepsuli reddita, bo nie ogladali reklam, jest z gruntu falszywe. Poniewaz nie bylo zakazu ogladania reddita bez reklam. Winna jest tylko i wylacznie firma. ktora nie ogarnia kuwety.
To tak jakby powiedziec ze ludzie zabili TVP czy Trójkę bo ogladaja/sluchaja inne kanaly lub wcale nie ogladaja TV/sluchaja radia. A przeciez winne sa scieki nadawane przez PIS, a nie ich potencjalni odbiorcy.

10 polubień

Byłby to sensowny argument gdyby nie to co pisze m.in. @Voland - naprawdę bardzo dużo zmieniłoby gdyby Reddit:

  • wymusił przez API wstrzykiwanie reklam między posty jeżeli to był ich główny argument
  • dużo lepiej komunikował się z użytkownikami - odpowiadał na pytania i dał użytkownikom i deweloperom (którzy są podstawą działania tego serwisu - bez userów go NIE MA) głos w dyskusji.

Oczywiście, że mogą mieć to w nosie - to w końcu ich serwis. Ale mogli to zrobić lepiej.

A jeżeli problemem jest Google / OpenAI, które pobierają terabajty danych przez swoje crawlery - niech sobie gadają z BigTechami i ściągają z nich kasę, a nie zabijają zewnętrznych klientów. Twitter zrobił to samo i zobaczcie co się z nim dzieje.

Kiedy bazujesz na UGC musisz słuchać użytkowników, bo znikniesz. YouTube jest tutaj świetnym przykładem balansowania gdzieś po środku i mimo ogromnych kosztów całej platformy - utrzymywania sensownej komunikacji z użytkownikami i niezłego PRu. Czyli się da.

5 polubień

Mam problem z tym Spendee (@pawelorzech). Zainstalowałem, wybrałem subskrybcje i appka cały dzień wisi na tym ekranie. Kilka razy już reinstalowalem i nic. Czekam co mi doradzi support.

Fajnie, że facepalm już jest, ale powinien też być :fox_face:, żeby dać Martinowi do zrozumienia, że wiemy, co on robi (Martin being Martin) i nie z nami te numery, Brunner.

cc: @pawelorzech

Ej nie psuj wszystkiego :rofl:

Powoli robimy zwrot o 360 stopni :grin:

@Ptyskju bądź czujny bo jak tak dalej pójdzie to jeszcze party parrot wróci :joy:

5 polubień