#472 - NPC GPT

Originally published at: #472 – NPC GPT – YesWas | Podcast

Dużo o ChatGPT akurat, tak się złożyło.

Linki:

https://resources.nvidia.com/en-us-inference-gen-ai/genai-revolutionizin

https://www.theregister.com/2023/04/11/sims_ai_generation/

https://reverie.herokuapp.com/arXiv_Demo/#nikogo

Natomiast jeśli chcecie zacząć z całym Fediverse/Mastodonem:

– Wybór waszego serwera (instancji): ⁠⁠⁠⁠https://instances.social⁠⁠⁠⁠

– Nasza instancja: ⁠⁠⁠⁠https://social.yeswas.pl⁠⁠⁠⁠

⁠⁠⁠⁠Mastodon⁠⁠⁠⁠

⁠⁠⁠⁠Link do profilu Pawła⁠⁠⁠⁠

⁠⁠⁠⁠Link do profilu Wojtka⁠⁠⁠⁠

Zostań mecenasem naszego podcastu. Już od 15 zł lub 3$ odblokuj dostęp do półodcinków After Dark dostępnych tylko dla Patronów. Kliknij tu (⁠⁠⁠⁠https://www.patreon.com/ywp⁠⁠⁠⁠) i wspieraj redakcję Yes Was.

Potrzebujesz maila albo VPN? Polecamy: Fastmail – ⁠⁠⁠⁠https://ref.fm/u26294944⁠⁠⁠⁠, Surfshark –⁠⁠⁠⁠https://surfshark.deals/yeswas⁠⁠⁠⁠.

Porozmawiaj z nami i naszą cudowną społecznością na forum Yes Was Podcast (⁠⁠⁠⁠https://forum.yeswas.pl⁠⁠⁠⁠).

Kanał z dobrymi promkami: ⁠⁠⁠⁠YesWasDiscount⁠⁠⁠⁠

Możesz być z nami w kontakcie także na grupie na ⁠⁠⁠⁠Telegramie⁠⁠⁠⁠.

Prowadzący: ⁠⁠⁠⁠Paweł Orzech⁠⁠⁠⁠, ⁠⁠⁠⁠Wojtek Wieman⁠⁠⁠⁠

Identyfikacja wizualna: ⁠⁠⁠⁠Antoni Kwiatkowski⁠⁠⁠⁠

Intro: ⁠⁠⁠⁠Breakmaster Cylinder⁠⁠⁠⁠

00:00:00 – Intro BMC

00:00:28 – Gorzkie żale

00:09:57 – Apki do ChatGPT

00:20:43 – Wątki i konteksty

00:25:45 – Skróty i bryki

00:42:28 – NPC GPT

01:00:11 – Patreon

01:00:28 – Outro BMC

1 polubienie

Uf. Nagrywajo dalej

1 polubienie

I znowu we wtorki odcinek. Myślałem już że na stałe przeniosło się na środę.

nie wspomnieliscie o ChatGPT 4 - a system pluginow, ktory wprowadzili, naprawde jest zajeb…y.

1 polubienie

Macie może listę linków apke z GPT o którym mówicie w tym odcinku?

Petey oraz MacGPT i GeePeeTee na iOS.

Bo nie ma takiego modelu jak ChatGPT 4 :wink:
Jest GPT-4 i ChatGPT-3.5(-turbo)

To jest nora bez dna, bo jest GPT-4, GPT-3.5 w wersji normalnej i turbo, a jest też strona chatGPT, która obsługuje je wszystkie. Natomiast mówiąc o modelu chatGPT, a nie o stronie, to są dwa warianty chat-gpt-3.5-turbo. A modeli GPT jest ogólnie kilkanaście, nie licząc tych już niedostępnych, więc lepiej nie wnikać :sweat_smile:

1 polubienie

A jak ma się ChatGPT plus do dostępu przez API? Trzeba mieć Plus aby korzystać z API? Czy mając Plus ma się jakąś pulę tokenów do wykorzystania?

podpinam się pod to pytanie bo w sumie też tego nie rozumiem. Czy subskrypcja swoje a tokeny są dodatkowo płatne?

z tego co rozumiem to tak. W wersji darmowej nigdzie nie mogę znaleźć klucza api.

Jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Chata kupuje się osobno i nic więcej z nim się nie dostaje. Dostęp do api nie jest związany z abonamentem za chat.

3 polubienia

Czy ktoś może polecić jakiś program korzystający z API na windows/www? chodzi mi o jakiś spoko interfejs żeby pobawić się tym API (mam Petey na iOS).

1 polubienie

Ale mi przypomnieliście temat. Zacząłem z chatem tworzyć szczegóły mojej dzisiejszej sesji dnd na podstawie pomysłu który miałem. Wiedziałem że tak można, widziałem na reddicie jak ludzie robią skoki do Blades in the Dark. Jakie to jest genialne. Można w tej samej konwersacji poprosić o więcej szczegółów i chat to wyciąga z kontekstu rozmowy. Jak poprosiłem o statystyki npca to zrobił je całkiem sensownie na podstawie ogólnego opisu kim jest. To otwiera naprawdę genialne możliwości.

4 polubienia

Mi spodobał się ChatGPT w dwóch momentach - jak musiałem wykonać bardzo żmudną pracę przerobienia polecenia SQL do tworzenia tabeli na encję z ORM oraz gdy poprawia i trochę rozwija tekst opisowy. Lubię pisać rzeczy, ale robię to mało technicznie i trochę niegramatycznie. Wystarczy podać definicję zmian i sam tekst, a chat świetnie sobie z tym poradzi :heart:

Nie wiem czy to wstyd czy nie, ale mi też mega ułatwia pracę, chce jakiś szybki kod do predykcji ML w python i pyk, mam (a orłem nie jestem w tej tematyce). Ostatnio miałem spory case z Apache Kafka w pracy i na bierząco sobie rozmawiałem z chat gpt o offsetach, retencji, politykach usuwania wiadomość itp. Nie są to sztywne rzeczy do copy/paste, trzeba przepuścić przez swój filtr w głowie ale mega przyśpiesza mi pracę na co dzień.

1 polubienie

Mi czat gtp wybrał pralkę :slight_smile:
Żona wybrała dwa modele, które dla mnie na pierwszy rzut oka nie różniły się niczym, oprócz ceny.
Szybkie zapytanie do gpt, a on wypił w swoich zdaniach plusy i minusy obu. No i ku mojemu szczęściu, polecił te tańszą :wink:

1 polubienie

A ja o czymś innym - chociaż pewnie zaraz @piotrek69 i @Martin_Fox przejmą wątek :stuck_out_tongue: -
Uważam, że hejtowanie HP za to, że nie jest inkluzywny nie jest do końca poważne i zalatuje problemem pierwszego (zerowego??) świata.
No bo jak ma być inkluzywny, skoro pierwszy tom został wydany w roku 1997, gdy to pojęcie nie istniało? To teraz będziemy dzielić działa kultury nie na dobre/złe tylko na wpierające mniejszości lub nie?
Rozumiem, że @pawelorzech przyszłemu Maluszkowi nie będzie czytał Mikołajka, Paddingtona, Pippi, Dzieci z Bullerbyn, bo brak tam wątków o azjatyckich transseksualistach? A może zlecimy AI ( Chat GPT 123) dopisanie wątków do tych powieści i każemy wydać na nowo?

[WDECH]

Mocno zachęcam, by jednak dawać dzieciakom najlepsze dzieła kultury (dostosowane do ich wieku) i będziemy z nimi rozmawiać o losach bohaterów przemyśleniach autora. Szczególnie, że sam @pawelorzech wsiąkł w świat HP po uszy, a nie przejawia znamion faszystowskiego czciciela jedynej słusznej rasy i orientacji seksualnej.

Ja swoim dzieciakom na razie pozwoliłem na 4 tomy HP, ale to dlatego, że w trakcie jak czytali to widziałem że już poziom “mrocznych” wątków rósł i było tego za dużo jak na ich poziom emocjonalny. Tom piąty jest obiecany na nadchodzące wakacje → po roku przerwy od poprzedniego.

6 polubień

Nie, ale może są lepsze, bardziej inkluzywne dzieła kultury, które nie powielają szkodliwych stereotypów?

zzff,+ElopeVol4Pavsic.pdf (175,0 KB)

https://commons.nmu.edu/cgi/viewcontent.cgi?article=1045&context=theses

Ale to każdy sam sobie w serduszku, nie umiem znaleźć dziś odpowiedzi na te pytania, więc po prostu je zadaję i się głośno zastanawiam:)

2 polubienia

i tu widze tez spore zagrozenie. Przewijajac pare lat w przyszlosc tego typu interakcja (mam nadzieje ze bedzie to glosowy asystent a nie klawiaturowy) zastapi Google search, i bedzie nam serwowac reklamy. Byc moze w sposob tak infantylny jak Alexa, a byc moze wlasnie w bardziej zaawolowany sposob, czyli jak kazesz mu wybrac pralke z tych dwoch, to znajdzie wady ich obu, prawie zadych zalet, powie ze sie nie roznia (dla ciebie sie nie roznily wiec nawet nie bedziesz wiedzial ze klamie), i zaproponuje ci kupno cudownego Samsunga w zolto-czarnym sklepie.

No jak nie? A ma męża czy żonę?
No i masz :smiley:

To był żart, jakby ktoś nie załapał.

3 polubienia