#462 - Paradoks cieplarniany

Originally published at: #462 – Paradoks cieplarniany – YesWas | Podcast

Linki:

https://elk.zone/

https://followgraph.vercel.app/

Natomiast jeśli chcecie zacząć z całym Fediverse/Mastodonem:

– Wybór waszego serwera (instancji): https://instances.social

Mastodon

Link do profilu Pawła

Link do profilu Wojtka

Zostań mecenasem naszego podcastu. Już od 15 zł lub 3$ odblokuj dostęp do półodcinków After Dark dostępnych tylko dla Patronów. Kliknij tu (https://www.patreon.com/ywp) i wspieraj redakcję Yes Was.

Potrzebujesz maila albo VPN? Polecamy: Fastmail – https://ref.fm/u26294944, Surfshark – https://surfshark.deals/yeswas.

Porozmawiaj z nami i naszą cudowną społecznością na forum Yes Was Podcast (https://forum.yeswas.pl).

Kanał z dobrymi promkami: YesWasDiscount

Możesz być z nami w kontakcie także na grupie na Telegramie.

Prowadzący: Paweł Orzech, Wojtek Wieman

Identyfikacja wizualna: Antoni Kwiatkowski

Intro: Breakmaster Cylinder

00:00:00 – Intro BMC

00:00:29 – Paradoks cieplarniany

00:03:40 – Hamilton w Londynie

00:10:46 – Sprzedaj to samo dwa razy

00:18:42 – Intro i mikroszkolenia

00:25:22 – iBood zgubił paczkę

00:29:26 – Mastodon rośnie

00:46:55 – Co z to siecio

00:55:28 – No to do zo

00:56:20 – Outro BMC

Tak siedzę i słucham o ont. Mi dali bez problemu. Nawet nie prosiłem.

2 polubienia

Pomysł z tym https://intro.co rzeczywiście świetny, nawet na forum już ktoś napisał, że interesują go konsultacje. Rozczarowujące jest, że na tej stronie główne kategorie to m.in. astrologia oraz beauty, w ogóle nie ma kategorii naukowych, studenci mogliby mieć przecież pytania, zawody eksperckie są znikome, nie ma programistów, grafików, budowlańców, fotografów i mnóstwa innych zawodów.

Wojtek ma rację, że mógłby występować jako ekspert od podcastów. Niby wiedza jest powszechna i darmowa w sieci, ale jest też pełna śmieci, ktoś sobie kupi mikrofon za 120 zł, bo na tyle było go stać i będzie go na jutubku wychwalał pod niebiosa, więc konieczna jest konkretna wiedza i doświadczenie, aby nauczyć się lawirować pomiędzy takimi pułapkami, niekoniecznie tak oczywistymi.

Więc ja bym widział wersję takiego serwisu lokalną, naszą polską, której wróżę sukces, podobny jaki odniosło patronite, które jest przecież tylko klonem patreona, ale na tyle dobrym, że się przyjął.

Swoją drogą taki serwis byłby też częściowo odpowiedzią na problem, na który wielu z nas się natknęło, czyli wchodzimy na forum, gdzie poruszona jest wyszukiwana kwestia, a tam odpowiedź “było siedemset razy, poszukaj, zamykam”, wyszukiwarka nie działa i jest 20 przypiętych wątków koniecznych do przeczytania, albo ta nieszczęsna lupka na fejsie, która gówno pokazuje, bo Zuckerbergowi opłaca się generowanie nowych treści przez userów, a nie powtórne czytanie starych.

To potrafi wywołać autentyczną frustrację i wtedy rzeczywiście można wydać jakąś kwotę przy konsultacji chociażby zakupu. Rynek motoryzacyjny dawno to odkrył, można sobie zamówić osobę do konsultacji przy oględzinach samochodu i wydać kilka stówek aby nie wtopić dziesiątek tysięcy, a do konsultacji przy zakupie np. komputera nie potrzebna jest czyjaś obecność i można to zrobić online, gdy ktoś nie ma czasu na doktoryzowanie się w temacie. Jacyś właściciele sklepów komputerowych pewnie chętnie by sobie dorobili konsultacjami w cenie powiedzmy 100 zł za pół godziny, oczywiście zakładając, że nie proponują sprzedaży tego, co mają na stanie, tylko oferują poradę co do konfiguracji, którą klient kupuje sobie już później sam.

Gotowy pomysł na prosperujący biznes.

3 polubienia

nie umiem tego teraz znalezc, ale sporo lat temu tego typu serwis “Microsoft Experts” czy cos takiego istnial i zostal zamkniety. Byc moze wtedy bylo za wczesnie technologia nie dowozila, a moze byl naduzywana np do porno - tego niestety nie pamietam, ale pamietam ze wlascicielem byla jakas duza firma

2 polubienia

Nie wyobrażam sobie takiego serwisu bez ręcznego dodawania “ekspertów” po weryfikacji ich umiejętności i wybierania osób publicznych. Dodatkowo przez ostatnie lata Google i Apple pay zyskały ogromną popularność, dekadę temu zwykły użytkownik miał naprawdę pod górkę, aby zapłacić za usługę w sieci w porównaniu z dziś. Więc mogła usługa nie chwycić wtedy, a dziś się udać z powodu lepszych warunków, powszechności wydajnych smartfonów.

1 polubienie

Wiecie tak na dobra sprawę moglibyśmy mieć coś takiego tutaj. Przecież my tez mamy na tym forum ekspertów. Ile razy ktoś o coś pyta do zazwyczaj znajdzie się ktoś, kto potrafi rozwiązać problem.
Ja zapytałem przed chwila na czacie o opinie eksperta i w minutę dostałem odpowiedz :wink:

Powinnismy zrobić temat „Lista forumowych ekspertów”, żeby było wiadomo z kim do kogo się zwracać :wink:

I TO ZA DARMO.

7 polubień

To dlatego, że @zefir77 to nasz Ron Swanson.

4 polubienia

To on jeszcze działa?

1 polubienie