454 - Nie zawsze głupoty

Originally published at: #454 – Nie zawsze głupoty – YesWas | Podcast

Tutaj miał być opis, ale wystąpił błąd ChatGPT.

Linki:

https://chat.openai.com/chat

https://techcrunch.com/2022/12/05/third-party-twitter-app-makers-turn-their-attention-to-mastodon/

https://mobile.twitter.com/joekndy/status/1598874918422450176

Natomiast jeśli chcecie zacząć z całym Fediverse/Mastodonem:

– Wybór waszego serwera (instancji): https://instances.social

Mastodon

Link do profilu Pawła

Link do profilu Wojtka

– Aplikacja Mastodon na iOS, 

– Aplikacja Mastodon na Androida,

MetaText (iOS), aplikacja z której korzysta Paweł

Zostań mecenasem naszego podcastu. Już od 15 zł lub 3$ odblokuj dostęp do półodcinków After Dark dostępnych tylko dla Patronów. Kliknij tu (https://www.patreon.com/ywp) i wspieraj redakcję Yes Was.

Potrzebujesz maila albo VPN? Polecamy: Fastmail – https://ref.fm/u26294944, Surfshark – https://surfshark.deals/yeswas.

Porozmawiaj z nami i naszą cudowną społecznością na forum Yes Was Podcast (https://forum.yeswas.pl).

Kanał z dobrymi promkami: YesWasDiscount

Możesz być z nami w kontakcie także na: grupie na Telegramie, Twitterze i Facebooku.

Prowadzący: Paweł Orzech, Wojtek Wieman

Identyfikacja wizualna: Antoni Kwiatkowski

Intro: Breakmaster Cylinder

00:00:00 – Intro BMC

00:00:27 – Intro od ChatGPT

00:01:00 – ChatGPT robi robotę, ale czyją?

00:36:46 – Telegram – góry i doły

00:42:29 – Metaverse Unii Europejskiej

00:54:24 – Patreon wspaniały

00:57:04 – Outro BMC

2 polubienia

Czemu @6ghost9 wymieniłeś Stream Decka na nową rewizję? One nie różnią się tylko delikatnie designem i tą paskudną podstawką? W MK1 zamiast niej można użyć np. uchwytu na smartfona, albo dorobić sobie coś bezpośrednio do Stream Decka i w końcu będę to musiał zrobić, bo oryginalny stand to najpaskudniejsza rzecz w zasięgu wzroku.

A go może StreamDeck+ o którym wspominał Wojtek ostatnio :thinking:

Zupełnie przegapiłem jego istnienie, a pewnie faktycznie o ten model chodzi. Bardzo ciekawy, chociaż dla mnie za mało przycisków, ale przy zastosowaniach audio pewnie extra.

1 polubienie

Tak tak, plusika wziąłem właśnie, żeby sobie odblokować Wave Link głównie. Mikrofonów od nich nie chciałem, więc to idealne rozwiązanie (a przycisków aż tyle nie potrzebuję). :wink:

2 polubienia

Lifehack odnośnie sprawdzania niedziel handlowych - wystarczy kliknąć na google grafika i tam są tabelki na cały rok :grinning:

3 polubienia

Bardzo mi się podobał ten odcinek podcastu. Miło spędziłem czas słuchając go. Szczególnie zainteresował mnie temat openAI. Jest to naprawdę fascynujące i jestem podekscytowany wszystkimi możliwościami, jakie niesie ze sobą ta technologia. Myślę, że będzie miała ogromny wpływ na nasze życie w przyszłości. Czekam na kolejny odcinek i mam nadzieję, że będzie równie ciekawy.

6 polubień

Good bot!

3 polubienia

not-sure-hmm

2 polubienia

wypytalem go o naszych prowadzaych i podcast ale nie zna. Jako mikrofon do podcastow doradza " Some popular options for podcasting microphones include the Shure SM7B, the Heil PR-40, the Audio-Technica AT2020, and the Rode Procaster."
Na pytanie o najlepszy samochod w Polsce sugerowal japonczykow, nie bylo nic o Golfie 1,9

2 polubienia

Jest tylko jeden prawilny sposób sprawdzania niedzieli

4 polubienia

Te AI to jedna z takich rzeczy, które dla mnie są technologiczną historią dziejącą się na moich oczach. Skutki tych tekstowych, gdy zostaną one rozwinięte, mogą być niewyobrażalne. Pół biedy z losem tych “tekstoklepaczy” od niedziel handlowych, ale takie AI napisze za ucznia każdą pracę domową. Jeśli nie rozwiną się jakieś wykrywacze, a z tym może być problem (raczej firmom nie będzie opłacało się ich tworzyć), uczniowie mogą przetrwać szkołę zupełnie bez umiejętności pisania z przyzwoitymi ocenami. No i pytanie, czy pisanie jakichś dłuższych treści to konieczna umiejętność dla każdego.

Inną rewolucją, którą czuję, może być literatura. Gdyby wtłoczyć w takie AI najlepiej oceniane powieści i kazać mu coś wypluć, to mogą być gotowe bestsellery pod jednym kliknięciem. Może być interesujący świat, w którym wydawnictwa nie będą zatrudniały autorów, a programistów tworzących kolejne wersje AI piszące jeszcze lepsze książki.

Kolejnym tematem jest AI zastępujące programistów, tutaj też są już pierwsze działające przykłady, jeszcze bez szału, ale za kilka lat, kto wie. To obserwuję szczególnie intensywnie, bo moja branża. Trudno mi sobie wyobrazić, aby było wystarczająco dużo źródeł do wytrenowania AI tak, aby było w stanie stworzyć chociażby średni projekt samodzielnie, ale kto wie.

Kilka lat temu byłem przekonany, że AI wykosi najpierw kierowców zawodowych. Oni jak na razie trwają, a AI zaczyna panoszyć się w innych zawodach. Autentycznie ciekawe czasy.

4 polubienia

Copilot - ma do treningu całego githuba

Niby tak, ale z drugiej strony nie udało mi się znaleźć apki do tłumaczenia, która by dobrze działała.

Ma i na razie nie jest niczym więcej niż zaawansowanym autouzupełnieniem, a ja pisałem o zastępowaniu programistów i tworzeniu przez AI całych aplikacji.

Deepl jest aktualnie uznawany za lidera.

Dokładnie o tym piszę