#437 - Trupy z szafy

Originally published at: #437 – Trupy z szafy – YesWas | Podcast

Tym razem niezłomna ekipa podcastowa będzie rozprawiać się z czatem, allegro vs olx i porozmawia o motorach. W tym odcinku jeden z prowadzących przyzna się do przyjmowania substancji nielegalnych w Polsce i opowie o robieniu zdjęc analogami. Poza tym, nomany odcinek.

Zostań mecenasem naszego podcastu. Już od 15 zł lub 3$ odblokuj dostęp do półodcinków After Dark dostępnych tylko dla Patronów. Kliknij tu (https://www.patreon.com/ywp) i wspieraj redakcję Yes Was.

Porozmawiaj z nami i naszą cudowną społecznością na forum Yes Was Podcast (https://forum.yeswas.pl).

Kanał z dobrymi promkami: YesWasDiscount

Możesz być z nami w kontakcie także na: grupie na Telegramie, Twitterze i Facebooku.

Prowadzący: Paweł Orzech, Wojtek Wieman

Identyfikacja wizualna: Antoni Kwiatkowski

Intro: Breakmaster Cylinder

00:00:00 – Intro BMC

00:00:27 – Mamy czat na forum, dla chętnych

00:06:58 – OLX vs Allegro Lokalnie

00:16:20 – Super Soco TC Max po 3 latach

00:27:43 – Amsterdam oczami Orzecha

00:48:56 – Wakacyjnie

00:51:16 – Analogowe foty

00:56:16 – No to do zo

00:56:39 – Outro BMC

1 polubienie

Odcinek nagraliśmy już parę dni temu, ale zapomniałem nacisnąć przycisku publikuj, bo ponieważ siedzę sobie na honimunie i nie ukrywam, że łatwo jest zapomnieć o wszystkim:


4 polubienia

@6ghost9 jeśli chcecie wyjechać z młodym nad morze, to polecam Dom na Wydmach koło Ustki. Nie ma co prawda suszarki, ale jest pralka. Przy dobrej pogodzie rzeczy same się suszą podczas pobytu na plaży. Zero bud z chińskim paździerzem. Blisko nad morze. Miejsce mega przyjazne dzieciom. Plus mega sympatyczni właściciele. Zdecydowanie polecam tego allegrowicza.

3 polubienia

Za rok o tej samej porze Debit Mastercard będzie już w Holandii normalnie akceptowany. Głównie dlatego, że Maestro to taki potworek z przeszłości, który z Polski szczęśliwie zniknął gdzieś dekadę temu, a teraz w końcu umiera.

4 polubienia

2 tygodnie temu w AMS tylko w jednym miejscu się odbiłem, jak mi Mastercarda od Curve nie zaakceptowało. A tak to wszędzie.

Z tą czerwoną dzielnicą, to jest to źle widziane, jeśli to i zielone to jedyny cel twojej wycieczki. Jeśli natomiast jedziesz zobaczyć Amsterdam, i jednym z wielu punktów jest Red Lantern District - to raczej w porzo. Tym bardziej, że zakładam, że poszliście tam z ciekawości, niekoniecznie na dziwki :wink:

A co do rowerów - spróbuj kiedyś jazdy po AMS na rowerze - w pierwszej chwili wydaje się, że to dziki zachód i nie ma żadnych reguł. Mieliśmy z Małżą rowery do dyspozycji i w pierwszy dzień było parę przypałów, bo uczyliśmy się jak się lokalesi na rowerach przemieszczają, ale na drugi dzień to już była bajka. Znów wróciłem z NL z mocnym zamiarem korzystania więcej z roweru i szybko mi przeszło na pierwszym kilometrze rowerem w PL… Jako społeczeństwo daleka droga przed nami.

1 polubienie

“Medyczna marihuana jest od 2017 roku legalnym lekiem, dostępnym w Polsce na receptę. Do jej wystawienia, uprawnieni są lekarze wszystkich specjalizacji medycznych, poza lekarzami weterynarii.”
" Różnica między marihuaną medyczną a marihuaną, którą można kupić na ulicy, polega na tym, że marihuana lecznicza posiada odpowiednio dobrane ilości substancji czynnych kannabinoidów, nie zawiera domieszek, nawozów, trujących substancji – powstaje w sterylnych warunkach w laboratorium."

Kolega od jakiegoś czasu kupuje na receptę i nie narzeka;) dosyć prosto dostać receptę :smile:

1 polubienie

@6ghost9 czego używasz do numeru wirtualnego? Zacząłem się zastanawiać nad tym, żeby też zrobić sobie jakiś dla „niechcianych osób”.

Zadarma.com :slight_smile:

3 polubienia

Pro tip: prepaid na eSIM. Włączasz i wyłączasz kiedy potrzebujesz, masz zawsze przy sobie i kosztuje pewnie jedno doładowanie za 30zl rocznie.

O tym też myślałem. Chciałem jednak zdywersyfikować opcje, bo główny numer mam w Orange Flex który jest chyba jedyną taką usługą w Polsce z esimem. T-Mobile i Plus tylko abonament :confused:

Zwykły Orange na kartę, masz esim, a wydłużenie ważności konta na rok kosztuje 9zł. Lepszego i tańszego rozwiązania nie znam.

4 polubienia

Dodatkowo sypia GB za doładowania, w tej chwili mam 2.5TB ważne do 2025. GB z doładowań trzeba przedłużyć za 29zl/rok. Dla mnie jest to idealna sytuacja bo w Polsce pojawiam sie max dwa razy w roku.

a ktora to konkretnie oferta?

Orange free na karte.

Jakis czas temu byl bug i dodawało 40GB, dlatego nastukanlem tyle danych.

1 polubienie