#415 - M1 Ultra Mocodawca

Originally published at: #415 – M1 Ultra Mocodawca – YesWas | Podcast

eagujemy na wieści z marcowej konferencji Apple. Który z panów redaktorów ciepło myśli o odświeżonym iPhone SE 2022, czyli smartfonie w do 2500 zł? Jak bardzo bolą nas zakupy iPad Air przed wrzuceniem do niego procesorów M1? A może M1 w iPad Air 5 to przesada…. Na koniec trochę achów i ochów nad mocą dodawanki: M1 Max + M1 Max = M1 Ultra super hiper mega. Znacie nas, więc zapytacie, jak tam decyzje zakupowe. Więc stanęło na…

Zostań mecenasem naszego podcastu. Już od 3$ odblokuj dostęp do półodcinków After Dark dostępnych tylko dla Patronów. Kliknij tu (https://www.patreon.com/ywp) i wspieraj redakcję Yes Was.

00:00:00 – Intro BMC

00:00:24 – Wstęp dla fanów jpg

00:01:50 – Zielony iPhone

00:05:59 – iPhone SE

00:10:27 – iPad Air z M1

00:15:48 – M1 Ultra

00:19:15 – iPhone z M1?

00:23:45 – Mac Studio i Display Studio

00:55:08 – Apple TV+ i HBO Max

00:57:16 – No to do zo

00:57:28 – Outro BMC

Porozmawiaj z nami i naszą cudowną społecznością na forum Yes Was Podcast (https://forum.yeswas.pl). Serio, to jedno z takich miejsc, gdzie istnieje kultura wypowiedzi! Gorąco zapraszamy do debaty.

Kanał z dobrymi promkami: YesWasDiscount

Możesz być z nami w kontakcie także na: grupie na Telegramie, Twitterze i Facebooku.

Prowadzący: Paweł Orzech, Wojtek Wieman, Andrzej Kotarski

Identyfikacja wizualna: Antoni Kwiatkowski

Intro: Breakmaster Cylinder

3 polubienia

Ciekawi mnie, kiedy magicy zainstalują iOS dla Maca Air oraz macOS na iPadzie. W końcu mają te same procesory, więc pewnie sprawa będzie dużo łatwiejsza.

1 polubienie

Gdzieś w połowie odcinka padło moje imię, tylko nie wiem czy @6ghost9 chodziło o mnie - przy okazji Maca Studio i pracy przy filmach.

Kusi mnie żeby opowiedzieć Wam jak wyglądają takie produkcje, bo to nie jest wcale skalowalne w opcji że damy szybszy komputer kilku osobom, to film powstanie szybciej. Chociażby z tego tytułu, że ciężkie rendery najczęściej robią renderfarmy, nie robi się tego per cały film, tylko prawie do końca dzieli na ujęcia, i jest w ogóle coś takiego jak compositing, gdzie wszystko się składa, a nie że jedna osoba od początku do końca coś robi.
No generalnie każdy w tym ukladzie ma coś swojego małego do roboty…

19 polubień

Słuchałbym.

13 polubień

Ej, to musimy zorganizować wspólne nagranie koniecznie!

Będę się odzywał na priv! :stuck_out_tongue:

14 polubień

image

to ja już zacznę robić notatki i diagramy, w razie jakby to się miało ziścić…

16 polubień

TAK! Już się nie mogę doczekać :slight_smile:

2 polubienia

tylko proszę nie obalaj mitu “zwróci się po jednym zleceniu” bo świat niektórych ludzi się zawali!!! :wink:

5 polubień

Nawet bym nie miał się do czego odnieść, bo gdybym opowiadał, to tylko z perspektywy mniejszego trybiku w większej machinie, tzn. nie o one-man-jobach, które faktycznie ktoś robi na jednej maszynie kupionej pod zlecenie, ale fabularnych filmach/serialach znanych polskich reżyserów, czyli robocie dziesiątek ludzi w studio, budżecie współfinansowanym z PISFu, kilkudziesięciu dniach zdjęciowych i ~roku postprodukcji…
skalowalny, do pewnego stopnia, byłby ten opis dla reklam wideo, przy których miałem jeszcze więcej do czynienia

1 polubienie

Wojteczku proszę dogadywać pana Kamila.

EDIT: Do końca tygodnia roboczego, czyli do 16:59 11.03.2022. Zadanie uznamy wspólnie za wykonane, gdy pan Kamil i redakcja YWP będzie miała wpisaną wspólną datę nagrania w kalendarze.

9 polubień

Andrzej, cieszę się, że nie boisz się delegować zadania podwładnym! Brawo - inaczej robota by Cię zasypała.

Pozwolę sobie zasugerować, by przy delegacji zadań zadbać jeszcze o konkretny termin wykonania zadania oraz (chociaż nie jest to zawsze konieczne) kryteria akceptacji/sukcesu.

Doceniam, że zadbałeś o to, by zadanie miało wyraz prośby. To zdecydowanie zalecane podejście, gdyż daje złudzenie, iż podwładny ma prawo odmówić, a przecież dobrze wiemy jak jest :grin:

18 polubień

Dziękuję za audyt, proszę o wystawienie faktury na dane:
Paweł Orzech
NIP: 666 69 69 69

7 polubień

Akurat NIP nie jest tajemnicą. YesWas | Paweł Orzech, nip, regon, telefon, adres, dane z CEIDG - OWG

6 polubień