#408 - Gąbkowe dildo pod ręce

Originally published at: https://yeswas.pl/ywp/408-gabkowe-dildo-pod-rece/

Gęsto od wątków. Zaczniemy od raportu z kolekcji dywanów Orzecha. Potem o tym jak nie traktować praw do własności w erze NFT. Wojt zaktualizuje stan sytuacji z ukrywaniem maila przez logowanie z Apple – jeśli korzystasz z tego rozwiązania, musisz posłuchać. Andrzej opowie jak zrobić 2 stopniową weryfikację logowania w Apple Keychain – czy to w ogóle ma sens? Orzeszek streści jak sprawdzają mu się podkładki pod mysz i klawiaturę. Andrzej odchudza się z aplikacją Yazio. Kończymy marvelowskim kącikiem kulturalnym. Ufff… Gęsto.

Zostań mecenasem naszego podcastu. Już od 3$ odblokuj dostęp do półodcinków After Dark dostępnych tylko dla Patronów. Kliknij tu (https://www.patreon.com/ywp) i wspieraj redakcję Yes Was.

Linki z odcinka:

We won the auction for €2.66M. Now our mission is to:

1. Make the book public (to the extent permitted by law)

2. Produce an original animated limited series inspired by the book and sell it to a streaming service

3. Support derivative projects from the community pic.twitter.com/g4QnF6YZBp

— Spice DAO (🏜,🏜) (@TheSpiceDAO) January 15, 2022

https://www.guidingtech.com/use-icloud-keychain-two-factor-authentication/

Porozmawiaj z nami i naszą cudowną społecznością na forum Yes Was Podcast (https://forum.yeswas.pl). Serio, to jedno z takich miejsc, gdzie istnieje kultura wypowiedzi! Gorąco zapraszamy do debaty.

Kanał z dobrymi promkami: YesWasDiscount

Możesz być z nami w kontakcie także na: grupie na Telegramie, Twitterze i Facebooku.

Prowadzący: Paweł Orzech, Wojtek Wieman, Andrzej Kotarski

Identyfikacja wizualna: Antoni Kwiatkowski

Intro: Breakmaster Cylinder

00:00:00 – Intro BMC

00:00:26 – Dywan panie

00:05:08 – NFT Diuny

00:17:07 – Private relay i Anchor

00:26:12 – Keychain i 2FA

00:32:53 – Gąbkowe dildo pod ręce

00:42:07 – Andrzej i Yazio

00:47:22 – Kącik kulturalny

01:00:53 – No to do zo

01:02:37 – Outro BMC

2 polubienia

Hej @6ghost9

Zamiast login with apple (czyli mail w privaterelay)

Można manualnie wygenerować maila w ustawieniach iCloud i ten już ma domenę iCloud

Wtedy pewnie nie ma cyrków jak z privaterelay a cel osiągnięty- ukrycie prawdziwego adresu e-mail

6 polubień

O kurcze, to może być świetne rozwiązanie, bo wtedy przecież nie przypina się do domeny!

Nie pomyślałem o tym! Dzięki wielkie!

I Jeszcze

DuckDuckGo ma usługę generowania takich maili
Na razie na zapisy, wersja beta

Ale w ddg nie można tymi adresami zarządzać (może na razie?) a w powyższym masz listę, możesz usuwać, dodawać notatki etc

@6ghost9 Anchor nie może wyłączyć Apple Sign In, bo zgodnie z zasadami App Store jeśli pozwalają na logowanie przez SM (Facebook, Twitter itd.) to muszą też udostępniać logowanie przez Apple.

5 polubień

Akurat mówiłem o serwisie webowym, ale faktycznie jak mają apkę w AppStore no to nie ma odwrotu. :wink: Musieliby zostawić tylko tworzenie konta przez maila… :stuck_out_tongue:

“Eternals fajne, Shang Chi nie” - kompletnie się nie zgadzam :stuck_out_tongue: mi się podobały oba filmy, ale Shang Chi było dla mnie 3x lepsze od Eternals. Nie słuchajcie Pawła, obejrzyjcie i sami oceńcie.

“Router nie działa” - może warto sprawdzić, czy jest dostępne oprogramowanie Merlina albo DD WRT

3 polubienia

Na pytanie - dlaczego w Spice DAO nie znalazł się nikt, kto by powiedział - ej to nie tak - odpowiedź jest jedna.

FUD! BAN!

2 polubienia

W którym wcześniejszym odcinku Andrzej mówi o Keychain i 2FA?

1 polubienie

Firma Fellowes na zawsze w serduszku

Co do Marvela to jestem fanem Ajron Mena. Widziałem też dwa na trzy filmiy z homekitu Spidermana. Chciałbym kiedyś wejść głębiej w uniwersum ale naje**li tego tyle, że mi szkoda życia. Jak słyszę o nowym filmie Marvela to mi przychodzą na myśl statystyki YouTube gdzie potrzeba kilka tysięcy lat, żeby wszystkie filmy obejrzeć.

8 polubień

Nie jest tak źle. To są trzy filmy rocznie. Możesz nadrobić oglądając jeden film tygodniowo i zajmie Ci to zaledwie 27 tygodni :smiley:

Mniej niż zduszenie np. Sons of Anarchy, Wikingów czy Peaky Blinders

IMHO warto :smiley:
Ale ja od 1990, czyli od pierwszego wydania Spider-Mana w PL przez TM-Semic, jestem niepoprawnym fanem.

11 polubień

Zajawiam temat w poprzednim. Wcześniej mówiłem tylko o przenosinach z 1Password, bo na iMacu wkurzała mnie ciągła konieczność wpisywania haseł (nie można na moim odblokować Apple Watchem lub Touch ID).

może coś przeoczyłem w podcaście, ale w zasadzie to dlaczego nie można?

No nie no tutaj to trochę przesada. To nie są trzy filmy rocznie, to są filmy, seriale. Przecież jest tego dużo więcej jeżeli chodzi o cały Universum

Klucze sprzętowe mają możliwość uzupełniania hasła – jeszcze tego nie używałem, ale jak dobrze rozumiem to co jest w aplikacji Yubikey, to po kliknięciu w klucz może on za nas wpisać ciąg znaków, tylko nie wiem czy zadziała to tylko kiedy jest w USB, czy via NFC też.

Za stary sprzęt z 2017. Nie mam w nim Touch ID, a 1password z Apple Watch współpracuje tak:

Unlocking 1Password using your Apple Watch requires macOS Catalina 10.15 or later and a Mac with a Secure Enclave:

iMac Pro (2017 and newer)
iMac (27-inch 2020 and newer)
MacBook Pro with Touch Bar (2016 and newer)
MacBook Pro (2018 and newer)
MacBook Air (2018 and newer)
Mac mini (2018 and newer)
Mac Pro (2019 and newer)

3 polubienia

Dla użytkowników tego forum taki problem to nie problem.

Nawet powstał wątek z proponowanymi rozwiązaniami problemów z tej kategorii:

https://forum.yeswas.pl/t/chwalimy-sie-swieze-zdobycze-elektroniczne/

11 polubień

Hahahah :smiley: Sprawdzona Retina 27 cali > nowszy mały Maczek.
Retina 24 iMac M1. No nienawiść do pieniędzy nie jest tak silna jeszcze.

4 polubienia

Trzy seriale dodatkowo. Produkcje Netflixa i innych nie należą oficjalnie do MCU. Jedynie te z Disney+.

Trzy seriale za 2020, gdzie nie było żadnego filmu w kinach.

3 polubienia

Shang-Chi według wielu ma być pierwszym filmem zapowiadającym 5 fazę Marvela i nowego Głównego Złego. Szczególnie biorąc pod uwagę scenę po napisach.

3 polubienia