#399 - Nie Funduj Typów

Originally published at: #399 – Nie Funduj Typów – YesWas | Podcast

Pogadamy o Movember (badajcie się!); strachu przed nieznanym logowaniem do managera haseł; zniknięciu licznika łapek w dół na YouTube. Za tydzień świętujemy 400 odcinek!

Linki:

https://ywp.pl/secretsanta2021

Tweets by CoinersTakingLs

Zostań mecenasem naszego podcastu. Już od 3$ odblokuj sobie dostęp do półodcinków After Dark dostępnych tylko dla Patronów. Kliknij tu (https://www.patreon.com/ywp) i wspieraj redakcję Yes Was.

Porozmawiaj z nami i naszą cudowną społecznością na forum Yes Was Podcast (https://forum.yeswas.pl). Serio, to jedno z takich miejsc, gdzie istnieje kultura wypowiedzi! Gorąco zapraszamy do debaty.

Kanał z dobrymi promkami: YesWasDiscount

Możesz być z nami w kontakcie także na: grupie na Telegramie, Twitterze i Facebooku.

Prowadzący: Paweł Orzech, Wojtek Wieman, Andrzej Kotarski

Identyfikacja wizualna: Antoni Kwiatkowski

Intro: Breakmaster Cylinder

1 polubienie

“każde dobra cyfrowe da się zapisać” - Wojt
Ja zastanawiający się jak pobrać filmik z reddita.pobrane (2)

8 polubień

Wujek G bardzo chętnie cię pokieruje we właściwym kierunku. Problemu z tym nie ma żadnego. Nie che tu zostawiać konkretnych rozwiązań bo wiadomo. Dystrybucje Linuxa i te sprawy.

To faktycznie straszne, że szczepionki być może trzeba będzie brać co roku. To pokazuje jaki to eksperyment na ludziach jest. Nie było w historii szczepionki która by trzeba było brać co roku. Tak samo jak nie ma żadnej innej choroby która miałaby bezobjawowy przebieg /S

Brak łapek w dół na YT mnie irytuje. To tak jakby app store pokazywał tylko oceny 3 gwiazdki i wyżej przy aplikacjach. Albo szukając ocen knajpy w sieci miał być dostęp tylko do pozytywnych.

Wczoraj u mnie w pracy odpalili Secret Santa. Stwierdziłem, że zanim zacząłem pracować w biurze nie miałem kontaktu z 80% ludzi z firmy. Teraz mam ale nawet jeszcze nie pamiętam wszystkich imion. Przydałaby się implementacja YesWasowej ankiety

Mogę Ci podać kilka przykładów. Np. radosna kiła utajona, cukrzyca typu drugiego, choroby nerek. Nowotwory. A z wirusowych: HIV czy HPV.

5 polubień

A nawet bezobjawowe zapalenie płuc jeśli pójdziemy po pokrewnych covidowo kategoriach

1 polubienie

Jeżeli Cię to pocieszy (ale broń boże nie chcę tu otwierać tematu covidowego) to zarówno Merck jak i Pfizer s@ na ostatniej prostej do wprowadzenia leku na covid w pastylkach.

A to że takie choroby będą to było do przewidzenia, zwłaszcza przy wzrastającej liczbie ludności i mobilności społeczeństwa.

Mogę polecić książkę w tym temacie. Wydaną długo przed pandemią

1 polubienie

< ironia mode on>
Jakie to szczęście, że grypa istnieje tylko w równoległym wszechświecie :slight_smile:
< ironia mode off>

3 polubienia

Ja tylko zaznaczę, że te parę zdań to była parafraza absurdów powtarzanych przez antyszczepów a nie mój pogląd na sytuację.

Tak tylko na wszelki wypadek. Bo czuję się teraz poprawiany :sweat_smile:

8 polubień

Żeby była jasność, dodałem znaczniki do swojej wypowiedzi :slight_smile:

1 polubienie

Ajć. My bad!

3 polubienia

Step 1: Mention u/savevideo in a reddit post with video or gif.
Step 2: You’ll get a response in a few seconds. Click on the reponse link.
Step 3: Click the Download HD Video button to download and save the video to your local device storage.

3 polubienia

ja niesmialo zauwaze ze tu na forum tez nie mamy lapki w dol a jedynie serduszko. A czasen by sie przydalo. Wiec nie rzucajmy kamieniem w Google…

2 polubienia

Nie wyobrażam sobie decydowania o tym czy chce czytać komentarz na podstawie ilości serduszek i… Jakiejś odwrotności serduszek :rofl:

Jak jest się masochistą to można wziąć łączną ilość użytkowników forum minus ilość serduszek i uznać wynik jako łapki w dół :upside_down_face:

5 polubień