#391 - Czarno-biały Andrzej

Originally published at: #391 – Czarno-biały Andrzej – YesWas | Podcast

Dziś o konferencji produktowej Apple, nowym iPhone, sensie posiadania iPada Mini oraz technologicznym detoksie.

Zostań mecenasem naszego podcastu. Już od 3$ odblokuj sobie dostęp do półodcinków After Dark dostępnych tylko dla Patronów. Kliknij tu (https://www.patreon.com/ywp) i wspieraj redakcję YesWas.

Linki:

https://www.youtube.com/watch?v=Sq0iC-vsl2k – konferencja Apple w 15 minut od The Verge

Kolejność:

00:00:00 – Intro BMC

00:00:25 – Nasze intro

00:02:17 – Nowy Sonos Beam

00:07:36 – Konferencja i iPhone 13

00:23:03 – Czy iPad mini ma sens?

00:49:25 – Andrzej na detoksie

01:03:02 – Do usłyszenia

01:03:36 – Outro BMC

Porozmawiaj z nami i naszą cudowną społecznością na forum YesWas Podcast (https://forum.yeswas.pl). Serio, to jedno z takich miejsc, gdzie istnieje kultura wypowiedzi! Gorąco zapraszamy do debaty.

Możesz być z nami w kontakcie także na: grupie na Telegramie, Twitterze i Facebooku.

Prowadzący: Paweł Orzech, Wojtek Wieman, Andrzej Kotarski

Identyfikacja wizualna: Antoni Kwiatkowski

Intro: Breakmaster Cylinder

3 polubienia

@AndrzejKotarski a jak zrobić czarno-biały telefon?

dobra, czasem wypada przesłuchać do końca, moja wina.

4 polubienia

Żeby była jasność - to nie jest tak, że cały telefon przechodzi w tryb czarno-biały. Zdjęcia nawet jak Ty nie widzisz kolorów, są robione w kolorze. Po prostu jest to tryb wyświetlania na ekranie, który dla mnie - użytkownika końcowego - wyszarza ekran.

Otwórz aplikację Ustawienia, a następnie stuknij kolejno opcje Dostępność > Ekran i wielkość tekstu > Filtry barwne → Skala szarości.

Siemanko :slight_smile: Chciałbym tylko powiedzieć, że cinematic video jest też w przedniej kamerze nowych iPhonów :slight_smile: i jako ciekawostkę dodam, że w swoim iPhone 12 pro przy rozmowach FaceTime mam możliwość rozmycia tła :smiley: czyli ewidentnie funkcja ta jest możliwa do wdrożenia w starszych iPhonach tak samo jak było z trybem nocnym

Odnośnie trybu czarno-białego z którego sam korzystam od jakiegoś czasu. Fajnym sposobem na przełączanie się między trybem czarno-białym i kolorowym jest przypisanie filtrów barwnych do potrójnego kliknięcia przycisku bocznego (ustawienia → dostępność → skrót dostępności). Przydaje się w sytuacjach kiedy kolorowego ekranu potrzebujemy na chwilę, na przykład przy robieniu zdjęć.

4 polubienia

Gdzie byłeś jak o tym myślałem! Genialne!

Ja pierdzielę, jak to wspaniale działa…

4 polubienia

Ja trzema wciśnięciami powera przyciemniam ekran do jasności, której nie da się zejść suwakiem w menu. Klikam 3 razy i robi sie dużo ciemniej. Chociaż od kiedy skróty pozwalają na automatyzowanie tej opcji, to na noc i tak mi się sama zmienia, więc przycisku używam już tylko awaryjnie.

1 polubienie

Ale cinematic mode to nie tylko blur, ale tez inteligentna zmiana ostrości z pierwszego planu na drugi i jest on tylko w tylnej kamerze iPhonów 13/13pro.

1 polubienie

… a jest to bajer softwareowy, którego nie dostaną starsze, bo nie
Strzelam, że model na nich byłby max 5-10% wolniejszy - dla Kowalskiego niezauważalne

Dzięki!!! Dzięki temu ja tez jestem czarno-biały :checkered_flag:

1 polubienie