#348 - Miesięcznik technologiczny

Originally published at: #348 – Miesięcznik technologiczny – YesWas | Podcast

Zostań naszym patronem, wesprzyj YesWas | Podcast!

To był Paweł i Wojtek z YesWas. Dostawaj powiadomienia o najnowszych odcinkach na: Twitterze, Facebooku lub dołącz do naszego forum albo grupy na Telegramie.

Identyfikacja wizualna: Antoni Kwiatkowski
Intro: Breakmaster Cylinder

Do usłyszenia za tydzień!

2 polubienia

Z tego samego powodu co @pawelorzech rozważam właśnie tego najtańszego iPada - czytanie RSS, gazet, oglądanie Netflixa czy NBA/NFL na kanapie. Czekam na mini recenzję.

2 polubienia

iPad był w ostatnim sezonie moim podstawowym narzędziem do oglądania NBA n League Pass. Tego Orzech Ci nie powie. To tylko w moim miesięczniku!!!

Ekran nie jest spektakularny, ale obraz z LP tez pozostawia bardzo wiele do życzenia. Tylko transmisje z ESPN były w 1080p - lokalne i tnt w 720p. Więc wszystko ładnie uciągnie. Przerzucenie tego na telewizor jest ok, ale się czasem robi pikseloza.

Jeśli masz dobry TV i pakiet uhd, to lepiej Netflix na TV. Jeśli nie, iPad do tego tez super. Obejrzałem na tym cały The Wire na HBO. Jeśli nie zależy Ci na super jakości, iPad is a way to go.

3 polubienia

Mam Netflixa na YT ale są takie rzeczy, które mogę równie dobrze oglądać na telefonie (Brooklyn 99).

BTW jakość streamu NFL też bywa średnia, co ciekawe przez AirPlay z iPhone na Apple TV mam lepszą jakość niż w dedykowanej aplikacji na Xboxa.

1 polubienie

Ja teraz tez zrzucam NBA przez AirPlay na telewizor. Chociaż nie widzę wielkiej różnicy między np Chromecast lub aplikacja z Xboxa. Na pewno lepiej się steruje.

Zreszta jako osoba, która od dawna nie ma pakietu telewizyjnego, frustruje mnie cięcie na jakości w usługach on demand. Mam wrażenie, ze Canal Sport HD lub jakikolwiek program HD z satelity lub kablówki wyglada o niebo lepiej niż stream tez HD, nawet przy soczystym łączu internetowym. Przez co np. z legalnych transmisji piłka w meczach robi mi dziwne efekty, jakby nie była płynna przy szybszym ruchu. Nie umiem się tego pozbyć, ale wkurza mnie, ze lepiej to wyglądało na telewizorze HD ready, gdy płaciłem za C+

1 polubienie

Co do ipada jako komputera weekendowego to polecam ten styl życia. Wyjeżdżając na weekendy zabieram tylko ipada air 3 z pencilem. Od firmy dostałem wersję z LTE i niestety tylko 64 GB. Spokojnie mam zazwyczaj co najmniej 20 GB wolne. Zastanawiałem się nad combo touch od logitecha. Jednak jeżdżąc do rodziców zabieram siostrze jej Magic Keyboard 2 bo ona woli pracować na szerszej wersji z panelem numerycznym.
Do tego zawsze adapter lightning usb i drugi z hdmi kiedy trzeba się podpiąć do monitora.
Mega wygoda :grin:

1 polubienie

Ktoś tu jeszcze z team 12 Mini?

:facepunch: tak

I jak?

Ja odesłałem. Jednak za mały. Nie wygodnie mi się na nim pisało + bateria działała porónywalnie do 2 letniego xr. Więc obawiam się jak zniesie próbę czasu.

Wielkość pasuje idealnie. Bateria lepsza niż w dwuletnim Xs.
Aparaty w trybie nocnym sztos.

1 polubienie

Bardzo fajny odcinek. W końcu prowadzący dał radę i trzymał omnifocusowe zapędy gości w ryzach. :slight_smile:

6 polubień

U mnie Omnifocus jest na liście ZBANOWANYCH appek.

5 polubień

Zagadka: co łączy podpaski i Andrzeja?

1 polubienie

Cały czas nie wiem. :slight_smile:

1 polubienie

są potrzebne co miesiąc :wink:

15 polubień

Wow.

6 polubień

Też jestem pod wrażeniem.

4 polubienia

Od 2 miesięcy nie słuchałem YWP. Jakoś mi się nie chciało. O kur… ależ to był miły odcinek. Obecność Andrzeja… SZTOS! Dzięki Panowie!

3 polubienia

Miałem plan sprawdzić w sklepie, pomacać i dopiero kupić. Ale chyba pod koniec roku zamówię w ciemno…
Miałem nie wymieniać Xr bo mi starcza ale MUSZĘ żonę wciągnąć w iphony a nie chce tego robić poprzez SE, bo… to dobry pretekst żeby kupić mini :sweat_smile:
Chce po prostu sprawdzić coś z oled a dla mnie SE 1gen był bardzo fajnym telefonem.
Zastanawiam się jeszcze nad 11 pro ale ja nie wykorzystuje tych „pro” rzeczy… jedynie bateria mnie martwi i dlatego rozważam stara formę.